שתף קטע נבחר

סלאח: "נביא אלפים מדי יום להגן על אל-אקצה"

חודשיים לאחר ששוחרר מהכלא נאם מנהיג התנועה האיסלמית השייח ראאד סלאח בפני עשרות אלפים בעצרת באום אל פאחם: "אל-אקצה בסכנה, לכן נפעיל עשרות אוטובוסים שיביאו אלפי אנשים מדי יום כדי להיות המגן של המסגד". לדבריו, "ישנו ניסיון להקמת עיר יהודית מתחת למסגד"

"מסגד אל-אקצה ממשיך להיות בסכנה". כך אמר אתמול בערב (ו') מנהיג התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח, בפני עשרות אלפי תומכים ואנשי התנועה האיסלאמית בעצרת באום אל פאחם.

 

העצרת בנושא אל-אקצה מתקיימת מדי שנה, אולם השנה היא עמדה בסימן שיחרורו של השייח סלאח מהכלא לפני כחודשיים. לטענת התנועה, כ-70 אלף איש מילאו מפה לפה את איצטדיון הכדורגל באום אל-פאחם.

 

השייח סלאח התקבל בתשואות רמות. סלאח אמר כי "בפנייה להיגיון ולא לרגש אנו אומרים שבתקופה הרגישה הזו עובר אל-אקצה תקופה עדינה. המסגד בסכנה ואנו מזהירים את העולם, את האומה האיסלאמית, את העולם הערבי, את העם הפלסטיני וגם את העם בישראל שהמסגד בסכנה". 

 

סלאח הסביר כי ישראל מרכיבה גדר חשמלית ומצלמות ומטילה מצור על המסגד ומכתרת אותו "באופן התנחלותי". לדבריו, ישנו ניסיון להקמת עיר יהודית מתחת למסגד. "השלב הראשון של התוכנית הזו צריך להסתיים בשנת 2007. כך גם בניית מנהרה שמגיעה עד למתחת לכיפת הסלע בטענה העלובה של שיפוצים וחיזוקים. בצל כל אלה אנו אומרים לכל העולם כי היחסים הנצחיים שלנו מתבססים על הסיסמא שכל ילד, זקן, גבר ואשה אומרים 'ברוח ובדם נפדה אותך אל-אקצה'".

 

עשרות האלפים חזרו אחרי השייח על הסיסמא "ברוח ובדם נפדה אותך אל-אקצה". השייח סלאח הודיע על הקמתה של קרן מיוחדת שתאסוף כספים בישראל ובכל העולם כדי להיאבק בתוכניות הישראליות לפגוע באל-אקצה. כדי לתרום לשיקום והחייאתו של מסגד אל-אקצה. ושב ואמר "ואנו אומרים שוב בדם ובאש נפדה את אל-אקצה".

 

סלאח אמר כי לנוכח מצבה של האומה הערבית והמוסלמית "לא נותר למסגד אל-אקצה מגינים אלא הפלסטינים תושבי ירושלים ואזרחי ישראל מלבד אללה. אנו נעשה הכל כדי להגן על המסגד ואנחנו מודיעים על הפעלת עשרות אוטובוסים ואלפי אנשים מדי יום להביא אותם לאל-אקצה כדי להיות המגן של המסגד".  

 

השייח סלאח אמר כי הנוכחות במסגדים צריכה להיות מדי יום ומאז תפילת השחר "כל יום נשים גברים, צעירים, וילדים חייבים להפגין נוכחות ונחישות ולהבהיר לעולם שבדם ובאש נפדה אותך אל-אקצה".

 

השייח סלאח קרא למוסלמים בעולם לצאת מאדישותם. "עליכם, אחינו המוסלמים בעולם, להפסיק לעמוד כמתבונן מהצד ולהחיות את אל-אקצה בפעילות יומית במסגדים, בבתים, בתקשורת, בפסטיבלים – כי אל-אקצה יקר ואנו נשבעים להמשיך ולשמור עליו ולהמשיך ולהגן עליו". השייח סיים את נאומו ב"דם ובנשמה נפדה אותך אל-אקצה". 

 

בין הדוברים בעצרת נמנו גם יו"ר ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, שאוקי חטיב, איש הכמורה מהכנסיה היוונית-אורתודוכסית, עטאללה חנא, וכן נציג מקרב הדרוזים ברמת הגולן.


פורסם לראשונה 16/09/2005 20:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
סלאח. "קרן מיוחדת"
צילום: תומריקו
צילום: ירון דרוקמן
(ארכיון)
צילום: ירון דרוקמן
מומלצים