שתף קטע נבחר

שרון בארה"ב: גורמים קיצוניים מנסים להדיח אותי

בפגישה עם ארגונים יהודיים בניו יורק תקף רה"מ את יריביו בליכוד: "גורמים קיצוניים מנסים להדיח אותי מטעמים אישיים ופוליטיים. זו תהיה טעות להפקיר את המדינה בידיהם". בלשכת רה"מ ביקשו להדוף את הידיעות לפיהן הוא החליט לעזוב את הליכוד, ואמרו: "עם שובו ארצה הוא ישקיע את את כל זמנו כדי לנצח בבחירות הפנימיות". בפגישה עם קופי אנאן, דנו השניים בהשתתפות החמאס בבחירות

"שרון לא החליט לעזוב את הליכוד. עם חזרתו לארץ, הוא ייכנס שלושה כנסים בהשתתפות 500 חברי מרכז וישקיע את כל זמנו כדי לנצח בבחירות הפנימיות". כך נמסר הערב (א') מלשכת ראש הממשלה.

 

ההודעה נמסרה לאחר שיריביו של שרון, בנימין נתניהו ועוזי לנדאו, כתבו לחברי המרכז שמתרבים הסימנים ששרון עומד לפרוש מהליכוד, ולהקים מפלגה עצמאית. השניים הגיבו לפרסומים בתקשורת לפיהם יועצי שרון מאשרים כי ראש הממשלה מתקרב לרגע האמת, בו יחליט על פרישה מן המפלגה אותה ייסד.

 

בפגישה עם ראשי הארגונים היהודיים, אמר שרון: "אני חושש שלא יהיה לי זמן להתפנות לבעיות החשובות האמיתיות. אני אצטרך לעסוק בכמה בעיות פנימיות.

אני מקווה שתראו אותי כאן עוד פעם".

 

ראש הממשלה ענה לשאלות מהקהל ואמר בין היתר: "איחדתי מפלגות והקמתי את הליכוד. אז זה היה נראה אחרת לגמרי. היום ישנם גורמים קיצוניים שמנסים להדיח אותי מטעמים אישיים ופוליטיים. הלחץ שמופעל כרגע ממקורות זרים על הליכוד, מבחוץ, בסופו של דבר מסתיים ביוזמות כמו לוותר על שנה של שלטון. אני חושב שכרגע זו תהיה טעות להפקיר את המדינה בידי אותם הגורמים, ואני גם לא בטוח שהם מסוגלים לנהל את המדינה בתקופה כה לא פשוטה".

 

שרון דיבר גם על ההתנתקות, והסביר עד כמה המהלך היה קשה לו. הוא הוסיף ש"כרגע ההתקדמות תלויה בפלסטינים".

 

שרון התייחס גם לנאומו באו"ם: "אני לא נואם גדול, זה לא הצד החזק שלי. בשבילי הדבר הכי חשוב היה שזו היתה קריאה בעברית. מעולם לא דיברתי כל כך הרבה כמו בשבוע הזה".

 

בהתייחסו לסוגיית השתתפות החמאס בבחירות, הוא הבהיר כי בניגוד לפרסומים לפיהם אמר שישראל תעשה "כל מאמץ כדי לא לסייע לרשות אם החמאס ישתתף בבחירות הכללית", הרי "זה לא בדיוק מה שאמרתי, שלא נסייע לרשות. כדי שאנחנו נסייע להם צריכים להתקיים שני תנאים: שיפרקו את הנשק ושיבטלו את האמנה".

 

אנאן לשרון: "נלחץ על אבו מאזן שיפעל נגד החמאס"

 

לאחר הפגישה עם המנהיגים היהודים, נפגש ראש הממשלה עם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן. השניים דנו במגוון נושאים, אולם הנושא המרכזי בשיחה היה השתתפות

החמאס בבחירות ברשות.

 

ראש הממשלה אמר לאנאן, כי ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה שחמאס ייקחו חלק בבחירות כל זמן שהם ממשיכים להיות ארגון חמוש ולא דמוקרטי, שאינו מתאים למערכת דמוקרטית.

 

אנאן השיב כי הנושא נמצא בטיפול האו"ם, וכי ארגונו פועל להפעיל לחץ בינלאומי על יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, כדי שיפעל בעניין. שרון הזכיר בפני מזכ"ל האו"ם דברים שאמר גם בנאומו באו"ם, לפיהם ישראל אינה מרוצה מהיחס הלא-הוגן של האו"ם כלפיה. בפמלייתו של שרון אומרים שהאווירה בפגישה היתה עניינית וטובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. "לא יהיה לי זמן לבעיות החשובות"
צילום: רויטרס
צילום: ירון ברנר
נתניהו. "סימנים ששרון עומד לפרוש"
צילום: ירון ברנר
מומלצים