שתף קטע נבחר

הנער שהוכה בדרבי: "השוטר נכנס לאטרף"

אלירן כהן, אוהד הפועל תל אביב בן 19 מחולון, שצולם על ידי ערוץ 10 בדרבי התל אביבי כשהוא מוכה על ידי שוטר, מספר ל-ynet: "השוטר הכניס לי אגרוף בלי שום סיבה ואיים שאם אגיד עוד מילה הוא יוציא אותי מהאצטדיון"

"השוטר הכניס לי אגרוף בלי שום סיבה ואיים עלי שלא אעיז לפתוח את הפה", כך סיפר אלירן כהן, אוהד הפועל תל אביב בן 19 מחולון, שצולם אתמול על ידי ערוץ 10 בדרבי התל אביבי ביום ראשון כשהוא מוכה על ידי שוטר.

 

 

כהן הגיע הבוקר (ג') לתחנה בלווית אמו ודודו על מנת להגיש את התלונה בתחנת המשטרה בתל אביב. כהן פגש במקום את השוטר המכה וסיפר ל-ynet: "דוד שלי היה המום מזה שהוא אפילו לא ביקש סליחה. הוא גם אמר לאמא שלי שהוא לא מכה אף אחד".

 

כהן סיפר על שהתרחש ביציע: "היתה מהומה בין שער חמש לשער שבע ושוטרים נכנסו לשער חמש וניסו להעביר אוהדים לשער שבע. מרוב הלחץ שנוצר השוטרים פחדו שאוהדים יעברו משער שבע לשער חמש, אז הם לחצו על האוהדים בשער שבע והעיפו את כולם למעלה. אני עליתי למעלה כמו כולם, רק שהקבקב שלי נפל מהרגל. שוטר יס"מ עזר לי לחפש אותו ואחרי שמצאתי עליתי שתי קומות למעלה והשוטר הכניס לי אגרוף בלי שום סיבה. ביקשתי את הפרטים שלו והוא איים עלי שאם אגיד עוד מילה הוא יוציא אותי מהאצטדיון. המשחק היה חשוב לי אז לא רציתי לפתוח את הפה יותר מדי. בגלל זה הלכתי הצידה ושתקתי. במקרה צילמו את זה, אז הכל יצא לתקשורת".

 

כהן הוסיף: "ידוע לי מי השוטר. הוא לא נתן לי את הפרטים אבל היה לו תג וקלטתי את השם שלו. כשאגיע למשטרה, נפתור את הסיפור. לא היתה לו שום סיבה לתת לי אגרוף. הוא גם לקח לאוהד אחר דגל ושבר אותו. הוא היה פשוט באטרף ואני לא יודע למה. אולי הוא ראה את כל השוטרים שנכנסו לשער שבע ועושים בלגאן אז הוא רצה להצטרף אליהם. מחר במשטרה אנסה להבין למה הוא עשה את זה. לא קרה לי משהו רציני, קיבלתי רק מכה בשפה וירד לי קצת דם, אבל ההד התקשורתי עשה לי הרבה בלגאן".

 

ארגון השחקנים גינה בחריפות את אירועי הדרבי. דובר הארגון, רמי וכנר: "אנחנו רואים לנכון לצאת בקריאת גנאי חריפה כנגד האירוע במשחק הדרבי וקוראים לפתיחת חקירה שלא תטייח. להוריד פצצה כזאת - זה לא בא בחשבון. אנו דורשים את התערבותו המיידית של השר לבטחון פנים, מר גדעון עזרא, על מנת שימצה את הדין עם כל לובש מדים המסתתר מאחורי האמתלה כי 'השתמש בכח סביר לטובת השמירה על הסדר הציבורי'".

 

מנהל הפועל תל אביב, אריה הרשקוביץ, שוחח עם שמעון לביא, שפיקד אתמול על הכח המשטרתי בבלומפילד אודות המקרה. לביא איתר את השוטר המכה והעביר את הפרטים שלו למח"ש בעקבות הפניה של הרשקוביץ. גורם בהפועל ת"א אמר: "השוטר היכה את האוהד ללא סיבה וקינח בשבירת הדגל. הוא צולם ולכן יהיה לו קשה להתחמק מעונש".

 

מהמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) נמסר בתגובה כי אם וכאשר תגיע התלונה, היא תיבדק כמקובל.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס וגור מוטולה


פורסם לראשונה 19/09/2005 21:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
הדרבי אמש. היה גם משחק
צילום: טל שחר
מומלצים