שתף קטע נבחר

שלום חושף: לבנת הציעה לפרוש מהליכוד

מסתבר שלא כל מי שזועק נגד פירוק הליכוד עקבי בעמדתו: שר החוץ סילבן שלום חושף בראיון רדיו כי לפני 6 שנים הציעה לו השרה לימור לבנת לפרוש מהליכוד ולהקים את מפלגת המרכז יחד עם יצחק מרדכי. הוא סירב, והסביר כי "המותג זה הליכוד, לא אנחנו". לבנת בתגובה: המערכת הפוליטית היתה אז מבולבלת, היו אלי הרבה פניות. הקלטה מהראיון מתפרסמת לראשונה ב-ynet

"לימור לבנת נפגשה איתי בשנת 1999 והציגה רעיון לפרוש מהליכוד ולהקים מפלגה חדשה". כך מגלה לראשונה שר החוץ סילבן שלום, בראיון לתחנת "רדיוס 100 אף.אם" שישודר בסוף השבוע. לדברי שלום, ההצעה עלתה בשיחה שקיימו יחד עם משתתף נוסף, יצחק מרדכי, לפני הבחירות שבהן הפסיד בנימין נתניהו, אז ראש הממשלה, לאהוד ברק.

 

"אני אולי מגלה בפעם הראשונה בפומבי", סיפר שלום למראיין דוד בן בסט (לחצו על ההקלטה משמאל כדי לשמוע את הדברים בקולו), "נפגשנו עם איציק מרדכי ועם לימור לבנת ושניהם היה להם אז את

 הרעיון לצאת ולהקים מפלגה חדשה. עוד לא קראו לזה מפלגת המרכז אז".

 

למרות ההצעה המפתה, שלום אומר כי הבהיר לשניים שאין בכוונתו לפרוש מהליכוד. "אמרתי להם שאני לא עוזב. שאלו אותי: אתה מאמין לביבי? אמרתי: זו לא השאלה. אמרו לי אז איך אתה מסוגל? אמרתי אני נשאר, אני נולדתי בליכוד, אני באתי לפני ביבי ואני גם אשאר כנראה אחריו. אבל אמרתי: שלא תתבלבלו: המותג זה הליכוד, זה לא אנחנו".  

 

השרה לימור לבנת מסרה ל-ynet בתגובה לפרשה מהימים ההם: "ברוח התקופה ההיא, כאשר המערכת הפוליטית היתה מבולבלת, היו אלי פניות, גם ממפלגת המרכז, ובסופו של דבר החלטתי להישאר בליכוד. בנוסף לכך, הייתי מנהלת ההסברה של מערכת הבחירות בשנת 99' בליכוד".

 

הדברים מהדהדים היום באופן אירוני, בשל גל השמועות סביב כוונתו של ראש הממשלה אריאל שרון לעזוב את הליכוד ולהקים מפלגה חלופית, במקרה ויפסיד בהצבעה במרכז הליכוד. על רקע זה קראה אמש (יום ג') לימור לבנת לחבריה לא

 לפצל ולרסק את הליכוד: "בכל פעם שבה הפלנו את עצמנו התחרטנו ומדינת ישראל ניזוקה. בואו נכבה את הבערה, נכריח אותם להפסיק את טירוף המערכות, ונאמר די". מסתבר שממרחק של 6 שנים, הדברים נראים אחרת.

 

בליכוד נמשכת אי הוודאות סביב כוונתו של שרון. יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, קרא הבוקר לראש הממשלה להודיע כי יקבל כל הכרעה של מרכז הליכוד. לדברי סער, "על ראש הממשלה להבהיר בצורה ברורה וחד משמעית כי יכבד כל הכרעה של מרכז הליכוד. גישה לפיה יכבד רק הכרעה בהתאם לעמדתו אינה עולה בקנה אחד עם כללי המשחק הדמוקרטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
שלום. הציעו לי
צילום: איי אף פי
צילום: באובאו
לבנת. היה בילבול
צילום: באובאו
מומלצים