שתף קטע נבחר

מני לוי יקבל ממכבי ת"א 75 אלף דולר

בית משפט השלום בת"א קבע כי הקבוצה מחויבת לשלם למשפחת השחקן, שהתמוטט לפני שלוש שנים, 75 אלף דולר, דמי תגמול הביטוח מחברת "הפניקס". מכבי בתגובה: הצענו סכום גבוה יותר כפיצוי, בכל מקרה נערער

ניצחון עצוב למני לוי. משפחתו של השחקן שהתמוטט בינואר 2002 במהלך משחקה של מכבי תל אביב בטדי מול בית"ר ירושלים ושרוי עד היום בחוסר הכרה, תקבל ממכבי את תגמולי הביטוח שהועברו לקבוצה. כך נקבע היום (ה') בהחלטת בית משפט השלום בתל אביב.

 

משפחתו של לוי תקבל סך של 75 אלף דולר שהועברו למכבי מחברת "הפניקס" לאחר התמוטטות השחקן. מכבי טענה כי אין ללוי חלק בפוליסה, וכי היא נועדה "לבטח את נכסי הקבוצה". אולם השופט, אברהם קסירר, פסק כי אינו מקבל את עמדת הקבוצה, ואף מתח ביקורת על יו"ר מכבי, לוני הרציקוביץ': "הוא אינו בקיא במסמכים הביטוחיים... לא ניתן לדחות את טענות התובע (מני לוי) כי אי-העברת הסכום נובעת מהיותם... 'כקלף מיקוח וכאמצעי איום'".

 

דבריו של השופט הגיעו בעקבות דברי הרציקוביץ' למשפחת לוי, לפיהם "אם תיעשה תביעה כנגד מכבי תל אביב, לא תוכל הקבוצה להמשיך ולסייע למשפחה עד תום אותם הליכים". בסיכום פסק הדין נכתב: "הכספים התקבלו עבור התובע, בקשר עם האירוע ובגינו... הנתבע (מכבי) נמנע מהבאת עדים/ראיות לביסוס הגנתו".

 

ממכבי תל אביב נמסר בתגובה: "הקבוצה הציעה למשפחת לוי לפני פסק הדין כפשרה סכום שהינו גבוה יותר ממה שפסק לה בית המשפט. מכבי תל-אביב הציעה לערוך משחק התרמה למני לוי ולהתחייב לסכום מינימום של 300,000 שקל. הצעתה נדחתה. מעבר לכך, בית המשפט קיבל את טענת מכבי תל-אביב כי היא עזרה וסייעה למני לוי וקיזז מהתביעה מעל 60,000 שקל. לעניין פסק הדין עצמו, הרי שמכבי תל-אביב בדעה כי פסק הדין שגוי ובכוונתה להגיש ערעור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
הרגע הקשה של מני לוי, לפני שלוש שנים
צילום ערוץ 2
צילום: ראובן שוורץ
לוני הרציקוביץ'
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים