שתף קטע נבחר

עלו ברשת

סיבות לא הגיוניות לפיטורים, גלריית אמנים מקוונת, עמי איילון יוצא לדרך, משחקי מלחמה תוצרת הארץ, תנועת הקול הגברי, סרטוני פלאש ועוד עניינים

פיטורים: מכל סיבה

 

אם גם אתכם פיטרו פעם ללא כל סיבה הגיונית הקשורה באיכות עבודתכם, הנה האתר שישמח להפיץ בעולם את סיפורכם. האתר הזה מביא עדויות אישיות של גולשים מכל העולם, שפוטרו בגלל סיבות כה מוזרות, שקשה להאמין כי הן אכן אמיתיות.

 

במקום הראשון בין עשרות הסיפורים צועד מהנדס הייטק, שפוטר לאחר שאכל שני משולשי פיצה שנותרו בחדר הכינוסים של החברה אחרי ישיבת עבודה. הוא גבר על סבל,

שנתפס משתעשע בבובת מין שמצא בחדרה של לקוחה. המהנדס, אגב, יצא לשיט תענוגות בקריביים מטעם האתר.

 

עוד סיפורים משונים: עובד שירות לקוחות של חברת כבלים, שבעקבות ניתוח היה צריך לחבוש רטייה על עינו במשך שבוע, פוטר כי נראה כמו פיראט, ומנהל מחלקה בחנות גדולה, שסבל מכאבי בטן במהלך ישיבת מנהלים ובטעות שחרר נפיחה, פוטר בגלל התנהגות בלתי הולמת. יש שם עוד המון כאלה, ואתם מוזמנים להוסיף משלכם. (שלחה: ריטה גפן).

  

פוליטיקה: איילון מתחיל לרוץ

 

אחרי שנים של פעילות ציבורית במסגרות בלתי מפלגתיות, נערך האלוף במיל' עמי איילון, ראש השבכ לשעבר, להתמודדות על מקום בצמרת מפלגת העבודה. באתר שהשיק בשבוע שעבר אפשר להכיר לעומק את הרקע שלו, לעיין במצעו המדיני והחברתי, לקרוא מאמרים שכתב וליצור איתו קשר אישי ישיר. 

 

עיצוב 1: תכירו אותי

 

אתר חדש וללא כוונות רווח נועד לחשוף מעצבים צעירים בתחילת דרכם ולסייע להם לשווק עצמם לציבור. מפעיל האתר, גיא ברקן, מאפשר לכל מעצב להירשם לאתר ולהציג בו את יצירותיו בגלריה אישית, ומהצד השני - בעלי חנויות וקהל הגולשים יכולים לעיין בקטיגוריות שונות של יצירות,

ולרכוש פריטים ללא קשר לשם המעצב.

 

בכך מבטיח ברקן חשיפה רחבה יותר לכל המעצבים גם יחד, ולכל אחד מהם לחוד. לפי שעה מביא האתר יצירות של כמה עשרות מעצבים, בקטגוריות רבות, אולם אם מפעילי האתר לא יעשו טעויות גדולות מדי, יש להניח שעם הזמן יתרחב הקטלוג הבסיסי והאתר יהפוך שוק תוסס לפריטי אופנה ועיצוב ייחודיים. 

 

עיצוב 2: ניווט מהסרטים

 

תנו צל"ש למעצב התעשייתי ירון אליאסי, שמצליח להוכיח באתר הקטן והיפה שלו עד כמה הראש שלו מקורי ואחר. הניווט והעיצוב באתר תוסרט מראש, והמעצב עצמו מוביל את הגולש בין תכני האתר במצגות וידאו פלאש קטנות. מקסים (שלח: גבי מנשה).

 

משחק 1: מלחמה וירטואלית

 

איזה יופי: האתר החדש V-War (מלחמה וירטואלית) משלב שלושה תחומים שצעירים אוהבים: סיפורי פנטזיה ומשחקי תפקידים, איסוף קלפים באלבום וירטואלי ואינטראקטיבי, ומשחק רב משתתפים בנוסח D&D. האמת, לא צריך הרבה יותר כדי להבטיח נפחי תנועה גדולים באתר ופופולריות מיידית.

 

תכני האתר מוצגים בעברית, שכן המשחק עצמו הוא פרי פיתוח ישראלי. האפשרויות לגולשים הצעירים רבות: משחקי אסטרטגיה וחשיבה, צבירת מטבעות זהב שאותן ניתן להמיר בפרסים, והיכרות עם ילדים ובני נוער אחרים, מגיל 9 עד 14, שיש להם תחומי עניין משותפים. האתר מחייב הרשמה על-מנת להבטיח סביבת משחק בטוחה לילדים. 

 

משחק 2: השחקנים מתאגדים

 

איגוד שחקני המסך בישראל נאבק בימים אלה על זכותם של האמנים להיות מועסקים בתנאי שכר נאותים, ועל עתידו של ענף הקולנוע, שהתמיכה הממשלתית בו הופסקה בניגוד להוראת חוק הקולנוע משנת 2000. באתר החדש שהשיק האיגוד הוא מציע לכל שחקן שהופיע, או שיש לו חוזה,

להצטרף לשורותיו, ולזכות בייעוץ משפטי, בפיקוח על תנאי העסקה של שחקנים, בייצוג בתהליכי רגולציה ומול גופי השידור ועוד. לצד אלה מביא האתר כמה סרטונים יפהפיים (אם כי דמגוגיים למדי, כמתבקש), המלווים את מאבק השחקנים. 

 

סלולר: פורטל הגאדג'טים

 

חובבי גאדג'טס וסלולר בישראל - הנה לכם עוד פורטל, עם המון ערכים מוספים. יש שם הפניות למאגרי מידע, ביקורות, מילון מונחים ולוח למכירת פריטים מיד שנייה, מפות של הנקודות החמות לחיבור אלחוטי, השוואת מכשירים ועוד. 

 

מכירות: ג'וניור חינם

 

בית התוכנה Creative Software מציע לכל גולש הורדה חינם של תוכנה חדשה לניהול מכירות וגבייה בשם ג'וניור. התוכנה מאושרת בידי שלטונות המס, ומאפשרת הפקת חשבוניות, קבלות ותעודות משלוח, מנתחת את המכירות ומנהלת את מערך הגבייה. במקביל לתוכנה החינמית, מציעה החברה גם תמיכה חינם באתר החברה. יפה. 

 

גברים: קול קורא

 

גיל רונן, יו"ר תנועת הקול הגברי, השיק את אתר הבית של הארגון המתהווה הזה, שנועד לאזן את מעמדם המשפטי של גברים בכל הנוגע למשפחה ומשפט. זהו אתר קהילתי, שתכניו מורכבים ממאמרים ומהודעות של גולשים, והאווירה בו זונחת את המימד הפוליטיקלי קורקטי לטובת האקטיביזם.

 

בין היתר קורא האתר לגולשים להצטרף לפעילי התנועה בהפגנת המחאה שהם מקיימים מול ביתה של פקידת הסעד הראשית, המכונה שם "חוטפת הילדים מספר 1 בישראל, שאימללה ומאמללת ומתעללת במשך שנים בילדים ובאבותיהם וגרמה וגורמת להרס נפשם של ילדינו". לא פחות.

 

שלום: עד גיל 60

 

קבוצת צעירים התאגדה לתנועה בלתי מפלגתית, שמטרתה לעודד את הציבור הישראלי לתמוך במסלול מדיני של הסכמי קבע מול הפלשתינים עד יום העצמאות ה-60 למדינה. האתר הצנוע של התנועה החדשה הזו מביא לוח אירועים, מסרים ותמונות וגם פרויקט יומי מתגלגל, שתכליתו להציג אלף סיבות מדוע צריך הסכם קבע. 

 

הצחוקיה

 

הנה המקבץ הקבוע של סרטונים, משחקים וקישורים, ששיגרו אלינו קוראי המדור ומיועדים לביטול זמן בכיף, אולם לשם שינוי - מדובר בבציר שבועי איכותי וראוי מאי פעם:

 

אלוהים הוא די-ג'יי - ואם זה לא היה ברור עד היום, הסרט הקצר הזה מוכיח זאת סופית. העלילה של ספין, סרט מלא באורך כמה דקות, מתחילה בתאונה קשה, שאליה נקלע די-ג'יי נודד עם לב טוב, וממשיכה בתיאור מאמציו לשנות את המהלכים שהובילו לאסון. לא תמיד זה מצליח לו. סרט מושקע מאוד, עשוי היטב ומרגש (שלחה: ורד שלום).

 

סוד גלוי - ואם כבר מציגים כאן אתרים מרגשים, נזכיר שוב את PostSecret, שם בעל כפל משמעויות - הודעות סודיות (כמו פוסטים בפורומים) וגם גלויות סודיות, שמשמש בפועל כגלריה ליצירות אמנות, אבל מסוג מאוד אישי. האתר מזמין כל גולש לספר את סודותיו הכי אינטימיים, אולם בפורמט של גלויה, ובאופן הכי אמנותי שניתן. עשרות היצירות שבאתר נוגעות ללב, אמינות ומפתיעות באיכות האמנותית יוצאת הדופן שלהן (שלח: ברוך).

 

מספר חזק - אל תשאלו אותנו איך הם עושים את זה, אבל איכשהו זה תמיד מצליח להם: משחק שיווקי קטן של 7Up, שמנחש את מחשבותיכם. למעשה, הוא מנחש רק מספר שבחרתם,

אבל אחרי תהליך ארוך של מניפולציות חשבוניות בו (שלחה: נועה בן שבת).

 

חושבים ומשחקים - וזה משחק חשיבה קטנטן בקהילה פרטית לבני נוער. המימשק שואל שאלות היגיון, ואם אתם לא מבינים נכון את השאלה או יודעים להגדיר נכון את התשובה - הלך עליכם.

 

אחינו הנהג - את הלינק המקורי לסרטון הזה לא מצאנו באתר הרשמי (והיפהפה) של אמן האנימציה האיטלקי, הגאון ברונו בוזטו ועל כן נפנה אתכם אל הקישור הפרטי הזה, שתוכלו גם אתם להציץ בפרשנות שלו לדימוי המחמיא וחובק העולם של הנהג הישראלי. את הסרטון הקצר הזה מכנה בוזטו הסברה, לכאורה שיעור תיאורטי לנהגים מתחילים בישראל, ולמרות הדימוי הפרוע שלנו שם, עדיין הוא נעשה בהרבה חיבה (שלחה: ריטה גפן).

 

תום ממורמר - וזו דאחקה קטנה ולא בהכרח מוצלחת של אחד, תום, שמתעד את עצמו עצוב וממורמר במקומות משונים, ומפרסם את התמונות בבלוג שלו. הגלריה לא עשירה במיוחד, אבל תום כבר הספיק להיות ממורמר כשהוא גונב מקופות צדקה, כשהוא תופס טרמפ על האחוריים של משאית זבל, ואפילו כשהוא מתארח באקזיט (שלח: גלעד קאופמן).

 

____________________________________________________

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המעתב ירון אליאסי. ניווט מהסרטים
PostSecret. נוגע ללב ומפתיע
מומלצים