שתף קטע נבחר

נתניהו: אני התרעתי וזה התממש

פחות מיממה לכינוס מרכז הליכוד, ברור שההסלמה בדרום משחקת לידיו בנימין נתניהו. הוא עצמו סירב להגיב ישירות על הערכה זו: "מה שקורה בעזה עכשיו מקרב את הביטחון? אני הייתי יוצא בדרך אחרת, לא בדרך של בריחה"

ההסלמה ברצועה מתרחשת בשעה קריטית, כאשר פחות מיממה נותרה לכינוס מרכז הליכוד שייקבע מתי יתקיימו הפריימריז. במערכת הפוליטית צופים שבנימין נתניהו הוא זה שיגזור קופון, כתוצאה מירי רקטות הקסאם. בראיון בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 נשאל נתניהו שוב ושוב האם ההסלמה תניב לו רווח פוליטי, אך הוא סירב להתייחס לכך ישירות, "אני הייתי שואל האם מה שהתרעתי מפניו התממש, אז כן - זה התממש".

 

לדברי נתניהו, "כל המצב הזה הוא מיותר. היינו יכולים לצאת מעזה בדרך אחרת, בדרך של הסכמים. הבעיה היא שנתנו , עקרנו הרבה, ולא קיבלנו בתמורה. ציר פילדלפי נפרץ, יש זרימה אדירה של נשק, הנשק כולל טילים. כרגע אני מצפה מהממשלה לנקוט בחומרה רבה מאוד, כדי להפסיק את זה אחת ולתמיד".

 

נתניהו ציין ש"הרצועה הפכה לבסיס טרור איסלאמי, וזה מה שחזיתי. זורם אליה נשק. אמרתי לממשלה, אל תתנו את ציר פילדלפי, אמרו לי 'אתה עוסק בהפחדה'. העובדה היא שמחיר קלצ'ניקוב ירד בגלל ההצפה של נשק, וכל עוד אנחנו לא שולטים במעברים יזרום לשם נזק".

 

נתניהו תקף בחריפות את ראש הממשלה, אריאל שרון: "עקפנו את מרצ משמאל. ראש הממשלה הלך כל כך שמאלה, שהיום את צריכה לשאול אם אנחנו ליכוד או מרצ. מה שקורה בעזה עכשיו מקרב את הביטחון? אני הייתי יוצא בדרך אחרת, לא בדרך של בריחה".

 

יו"ר מפלגת העבודה, השר שמעון פרס, אמר בתגובה לדברי נתניהו בראיון לערוץ 2: "נתניהו לא הציג שום פיתרון פרט להמשך מסע ההפחדה ורצונו לחזור לסמטאות עזה. כרגיל, הוא גם מנסה לשכתב את ההיסטוריה ומטעה את הציבור לגבי הפסקת הטרור ב-1996. כאשר צה"ל נמצא מחוץ לרצועה, חופש הפעולה שלו גדול פי כמה מאשר כשהוא מגן על התנחלויות בלב הרצועה".

 

כעת, אחרי 35 רקטות קסאם שנחתו בדרום, מתקבל הרושם שמצבו של שרון הולך ומידרדר. מי מחברי מרכז הליכוד שהתלבט בימים האחרונים כיצד להצביע, ובשנה האחרונה היה נגד ההתנתקות, ספק אם יבוא ביום שני לקלפי וייתן לשרון את קולו. מקורביו של שרון יודעים שהתנהגות חברי המרכז תנבע במידה רבה מתגובת צה"ל. כמה פלסטינים ייפגעו עד ההצבעה במרכז הליכוד.

 

גורם בסביבת שרון אומר ל-ynet: "חברי מרכז הליכוד פועלים מהבטן, ואם יספקו להם את האתנן הדרוש, אם הם ירגישו שצה"ל נותן לערבים בראש, הם יהיו מרוצים וירגישו שהם לא יצאו פראיירים. ואז, זה כבר יכול להיות משחק אחר לגמרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
רווח פוליטי? נתניהו
צילום: דן בלילטי
צילום: איי פי
פעם ביחד. נתניהו ושרון
צילום: איי פי
צילום: איי פי
ההשפעה על המרכז. שרון
צילום: איי פי
מומלצים