שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  לכל דולפין יש שם
  חוקרים מאוניברסיטת "סנט אנדריוז" בסקוטלנד גילו שהדולפינים מצמידים "אות מזהה" לכל חבר בלהקה, ומשתמשים באותות הללו בדרך שבני-אדם משתמשים בשמות

  אם נתקלתם בבעיה, מה יכול להיות יותר פשוט מלקרוא לחבר? מתברר שזה נכון גם באשר לדולפינים. חוקרים באוניברסיטת "סנט אנדריוז" בסקוטלנד גילו שהדולפינים קוראים זה לזה בשמות כדי לשמור על קשר למקרה שייתקלו בבעיה כשהם שוחים במים עמוקים.

   

  היונקים הימיים משתמשים במגוון עצום של אותות מזהים, השונים זה מזה ממש כמו שמות של בני-אדם. "הדולפינים נמצאים בתנאים של חשיכה, קור ולחץ גבוה", אומר ראש צוות המחקר, הביולוג ד"ר וינסנט ג'אניק, בראיון לעיתון "סקוטסמן".

   

  "בסביבה כזאת הם חייבים לפתח מערכת יעילה וחסינה מטעויות כדי להישאר בקשר זה עם זה". במהלך המחקר בדק ד"ר ג'אניק לא רק את הקולות האישיים של כל דולפין, אלא שאלות מחקריות נוספות כמו: האם זקוקים הדולפינים לאותות אישיים ממש, או שהם מזהים זה את זה על-פי הקול בלבד? האם באמת משייכים הדולפינים אות מסוים ל"בעלים" שלו? והאם הם מגיבים כשהם שומעים את האות הספציפי המשויך להם?

   

  בתום המחקר, שממצאיו פורסמו בתערוכת הקיץ של "אגודת המדע המלכותית הבריטית" שנערכה לאחרונה בלונדון, השתכנעו החוקרים שלדולפינים אכן יש מערכת המקבילה לשמות של בני-אדם. "זה לא ממש כמו שמות אנושיים, כי את השמות שלנו הורינו בחרו עבורנו", מבהיר ג'אניק, "אבל הם בהחלט מקשיבים לקולות המושמעים סביבם במערכת התקשרות מתוחכמת ביותר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים