שתף קטע נבחר

עלו ברשת: קול קורא

לוגו גוגל משלכם, אתר הטיולים של צור שיזף, זוכרים את מעיין ספיר, ארגון הנוער הגאה הושק מחדש, בלוג אימוץ, בר מצווה לכלב ועוד אתרים מומלצים

פייבוריט: קול קורא

 

עונג הוא לנו, וסליחה על הרשמיות, להעניק את הצל"ש השבועי למטח על "קול בספר", מיזם איכותי ומשובח, שתכליתו לאפשר לתלמידים לעיין בפרקים מן המקרא כשהם כתובים באופן נגיש (ובפונט גדול), מבוארים בלשון פשוטה - וגם מושמעים בקבצי קול.

 

האתר הבלתי רגיל הזה הופך את קריאת הפרקים ממלכים ומנביאים

(אלה הספרים הראשונים שעלו בינתיים לאתר) לחוויה נגישה לכל גולש, גם למי שצעיר בהרבה מגיל היעד. במקביל, יש ערך עצום באתר הזה גם לתפיסת ההום סקולינג - הלימוד הביתי, שכן בעזרתו קל מאוד לעכל את הטקסט המקראי, שלבני נוער וילדים נחשב מורכב מדי ומנוכר. למטח: מהר להעלות לאתר עוד מספרי המקרא. ובראבו.

 

אישי: הגוגל שלי

 

חשקה נפשכם בגוגל משלכם, כלומר, עם שמכם צרוב בלוגו הצבעוני של מנוע החיפוש החזק בעולם? הנה, כנסו לכתובת הזו, הקלידו את שמכם, לחצו אנטר, ושמכם יתנוסס לגאווה במקום הלוגו המוכר. אחרי שזה יעשה לכם חמים בלב, מהרו ושגרו לכל חבריכם (שלח: יוסי ארניה).

 

שעשועים: שוקו עם שיק

 

אמנם מדובר באתר שכל תכליתו היא שיווקית, אבל נראה ששווה להפנות את תשומת לבכם אליו, ולו רק להוכיח עד כמה הפנימו המפרסמים הגדולים במשק את ערכו של ציבור הגולשים בכל מהלך מסחרי חדש.

ההקדמה הזו נועדה להציג בקונטקסט הנכון את האתר התדמיתי המצוין שהקימה תנובה למיתוג המחודש של קו מוצרי השוקו שלה, שפעם קראו לו קרלו וכיום שמו שוק.

 

לשם שינוי, אין זה דוכן וירטואלי לממכר שוקו, אלא אתר שהוא פאן נטו, שכיף להיכנס אליו ולנווט בו, וחוויה להתעסק בקשקושי הפלאש שהוא מציע. פרט להצגת מוצרי הסידרה, המסרים המסחריים מרוסנים למדי (אפילו הלוגו של תנובה תקוע במקריות מרושלת במכוון), אולם הם נחרתים בקלות במוחו הצעיר של קהל היעד בעצם הפעילויות הרבות שמוצעות שם: קיר גרפיטי למסרים חופשיים, משחקים, תמונות של הגולשים, רינגטונים במתנה הורדות ועוד.

 

טיול: צור עולמי

 

האתר הפרטי שהשיק צור שיזף - עיתונאי/ סופר/ טייל/ הרפתקן - הוא שילוב מעניין של אתר תוכן חובק עולם ומרתק, עם תיק עבודות יוצא דופן ברב גוניותו ובייחודו. המשימות הרבות בהן השתתף שיזף כעיתונאי או כאדם פרטי יכולות לפרנס, מצד אחד, ספרי מסעות רבים (וכאלה הוא אכן כתב ופירסם), ומצד שני גם את הפנטזיות על חיים מאוד לא שגרתיים של כל מי שהניאון ומסך המחשב כבר יצאו לו מכל החורים.

 

האתר מציג את בעליו, ומביא מדריכים מפורטים על יעדים שונים שבהם טייל בעולם, תמונות וקטעי וידאו ממשימות מיוחדות שמילא בשליחות גורמים שונים, ומידע על המיזם המעניין שלו - מבדד רמון, חווה חקלאית מבודדת, שתציע מרחק פיזי ומנטלי גדול משגרת יומכם, ואחת לשלושה חודשים יתקיימו בה כינוסים בנושאים שונים, בהתאם לעונות השנה. 

 

הנצחה: זוכרים את מעיין

 

ביוזמתם ובעידודם של בני המשפחה, הושק בימים אלה אתר הנצחה מיוחד לזכרה של מעין ספיר בת ה-15 מרחובות, שנרצחה בסוף חודש מאי באכזריות אין קץ וללא שום סיבה בידי נער בן 16 וחצי, עם עבר פלילי עשיר. האתר מחזיר את הגולשים לרגעי ההלם שעברו על הציבור עם היוודע דבר הירצחה של הנערה היפהפיה, מספר את סיפור חייה הקצר, מציג את תמונותיה ומאפשר לקהל להשתתף בפורום ולכתוב מסרים בספר האורחים.

 

גאווה: איגי חוזר

 

בעקבות סכסוך פנימי באגודת ההומואים והלסביות, איבד ארגון הנוער הגאה של יניב ויצמן את הכתובת הרשמית בה פעל האתר שלו, איגי, בשנים מאז הקמתו. על כן רכשו פעיליו שם מיתחם דומה, והשיקו אותו מחדש בשבוע שעבר, תוך מתיחת פנים מתבקשת.

 

האתר מיועד לייצר דיאלוג בלתי תלוי עם בני נוער שחווים קשיים סביב זהותם המינית, בנוי כמגזין עם כתבות וראיונות אקטואליים, מבטא את פעילות קבוצות התמיכה שמפעיל הארגון בכל הארץ, ומציע פורומים ואמצעים נוספים למען בני נוער בארון, הזקוקים לסיוע משפטי, רפואי או רק אוזן קשבת.

 

אימוץ: קריאה מודרכת

 

שיתוף פעולה יפה של דניאלה, המוכרת להורים רבים כמנהלת פורומי איכותיים במיוחד העוסקים באימוץ ילדים, ביחד עם יריב חבוט מישראבלוג, הוליד את "קוראים אימוץ" - אתר שהוא חצי בלוג, המוקדש כולו לספרים וספרות בענייני אימוץ ומאומצים. יש שם סקירות על עשרות ספרי ילדים, ספרי עיון והדרכה, סרטים, מגזינים וביוגרפיות,

והמגמה היא להציע להורים שמצויים בהליכי אימוץ ילדים או שכבר ביצעו את המהלך הזה, חומר קריאה רב ומגוון, על מנת לאפשר להם להתוות לעצמם את הדרך האישית שבה יתמודדו עם התהליך ומשמעויותיו. 

 

רינגטון: ראיון עם ערספד

 

אם כל מה שחסר לכם זה רינגטון מעצבן שיבטא את האופי הייחודי שלכם ויבדיל את סלולרכם מאלה הסטנדרטיים של עמיתיכם לעבודה, נסו את זיגיט. מדובר בפורטל סלולרי חדש, שמציע עשרות רינגטונים מונופונים, פוליפונים ומלפפונים, שומרי מסך, תמונות רקע של סלבים בשלל צבעים, כולל פמלה בשלל תנוחות, עריכה אישית של תמונות, והתשובה

הישראלית לצפרדע המשוגעת - דמותו המושקעת של חזי הערספד. 

 

הצחוקיה: מקבץ משחקים, סרטונים וקישורי היפר פנאי לחובבי בזבוז הזמן - באדיבות הקוראים המסורים של המדור.

 

הך בצפרדי - ואם גם לכם כבר נשבר מההשתלטות העוינת של הצפרדעון, שעושה קולות של קוואסאקי במצוקה, על כל אתר ורינגטון - הנה לינק שיעשה לכם את היום. הערך המוסף באתר הזה: מוט בייסבול שמנמן שעומד לשימושכם, ובעזרתו אתם מוזמנים להחזיר לצפרדי על כל הטרטור מוח שלו בשנה האחרונה (שלח: אופיר אלבז).

 

השפן, הצב והמירוץ - הסרטון המדליק ומאוד מושקע הזה הוא גירסה חדשה למשל הידוע על התחרות בין הארנבת והצב, עם כמה עדכונים מתבקשים ברוח העולם הטכנולוגי, ומאפיינים מעט שונים של שני המשתתפים. חביב מאוד (שלח: אופיר אלבז).

 

הפקמן הקטן בעולם - וזה הכי קול - כל התכולה של האתר הזה היא ריבוע קטנטן בגובה כמה פיקסלים, שאינו אלא משחקון פקמן מלא. לוקח כמה שניות להבין, ואז מתמכרים (שלח: רועי).

 

הב מצווה -  זו ההוכחה השבועית לכך שבאינטרנט, ככל שאתה יותר מוזר, כך אתה יותר אטרקטיבי: משפחת לוי אחת מארץ הטיפשויות הבלתי מוגבלות, החליטה לציין את יום הולדתו ה-13 של קאשה, כלב המשפחה האהוב, בדיוק כפי שנהוג לציין את יום הולדתו ה-13 של כל מתבגר בן דת משה - בחגיגת בר מצווה.

לפיכך הולבש חתן השמחה בחליפה, ניסר בסכין את החלה הקלועה, הזמין את חבריו )ארבעה כלבלבי פרווה( לדרינק חגיגי, והצטלם למזכרת עם כל בני המשפחה. איפה יש גבול כשצריך אותם? (שלח: איציק בן דוד).

 

אנס האהילים - וזו עוד יצירה אווילית של מאור לין, שנגמר לו כנראה מה לעשות בחיים, ואחת לכמה חודשים שולח בדואר אלקטרוני סרטון פלאש רווי פרשנויות אישיות סימולטניות למילים של להיט ידועים. הפעם יקה יקה הפך לאנס האהילים. אל תעצרו את הנשימה, אחרי פעם פעמיים זה כבר לא כל כך מצחיק (שלח: איתי).

 

אלבום עולמי - וזו סתם גלריה פרטית עם תמונות נוף יפות מעשרות ערים בעולם (שלחה: ריטה גפן).

 

שף גאה - הנה סרטון שנעשה כבדיחה, ויצא גיחי גיחי מינוס: השף הוורדרד קלוד מזמין אתכם למטבחו ומציע לכם לפנק את האורחים במנה מיוחדת - סנדוויץ' לה-פרפר. לא מצחיק אבל לא מזיק (שלח: עופר).

 

___________________________________________________

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים