שתף קטע נבחר

לפיד: שרון מחזיר אותנו לימי הסחיטה החרדית

יו"ר שינוי זועם על "האתנן של שרון לחרדים בנושא הפסקת העבודות בשבת". הוא תקף את רה"מ: "אנשי שרון דיברו על מפלגת מרכז, אך מתברר שפניו של שרון מופנים לקצה החשוך של הפוליטיקה הישראלית"

התקפה חזיתית על שרון: יו"ר שינוי, ח"כ יוסף (טומי) לפיד, בעבר שותפו הקואליציוני הבכיר של ראש הממשלה הזהיר אמש (שבת) כי "האתנן של שרון למפלגות החרדיות והדתיות בנושא הפסקת העבודות בשבת במחלף גנות הוא אות אזהרה ששרון עלול להחזיר אותנו לתקופת הסחיטה החרדית".

 

לטענת לפיד, "שינוי שמה קץ לסחטנות החרדית כשהיתה בשלטון". לפיד אומר ש"אנשי שרון דיברו על מפלגת מרכז, אך מתברר שפניו של שרון מופנים לקצה החשוך של הפוליטיקה הישראלית". לפיד אמר את הדברים במסגרת ביקור של ועדת חוץ וביטחון בארה"ב.

 

את הדרישה להפסקת העבודות בשבת הציג בפני ראש הממשלה יו"ר ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן, שהיה הראשון להיפגש עם שרון במסגרת סבב השיחות עם החרדים. שעה קלה בלבד לאחר שנפגש עם יו"ר ש"ס, אלי ישי, והבטיח לו לסייע בהפסקת העבודות בשבת במחלף גנות, סיכם עם שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, כי השבת לא יתקיימו עבודות במחלף בעקבות דרישת הסיעות החרדיות - ש"ס ויהדות התורה.

  

יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ שאול יהלום, אמר: "מדינת ישראל כמדינה יהודית חייבת לשמור שמירה מוחלטת של השבת. כל יפי הנפש שמתיימרים לשמור על חוקי המדינה צריכים להבין שבחילול השבת מעבידים יהודים בניגוד לרצונם, שהשבת היא יום מנוחתם. אם הסיעות החרדיות היו מקשיבות לאזהרותיי היה חילול השבת נמנע כבר בשבת הקודמת".

 

שלשום תבע ח"כ יוסי שריד (מרצ-יחד) מבן אליעזר, "להתנער מסמרטוטיותו, להתעשת ולהשיב בשלילה להנחייתו השרירותית של ראש הממשלה" לא לבצע בשבת את עבודות התשתית. לדבריו, "אמנם יפה וראוי להתחשב ברגשות של ציבור דתי אבל לא פחות חשוב להתחשב ברוב חילוני שייתקע שעות ארוכות בפקק".

  

על פי שריד, "כאילו לא די בהעלאת מחירי הדלק לגבהים חסרי תקדים עכשיו יצטרכו בעלי הרכבים לשרוף את זמנם היקר בעבור שיקולי קואליציה של מר שרון". 


פורסם לראשונה 01/10/2005 22:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
לפיד. "לקצה החשוך"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: איי פי
כבר לא ביחד. לפיד ושרון
צילום: איי פי
צילום: עמית שאבי
שמירה על השבת. שאול יהלום
צילום: עמית שאבי
מומלצים