שתף קטע נבחר

שנה טובה ל-ynet

הזמן שלפני ראש השנה הוא כנראה השבוע היחיד שבו את חלק הארי של תעבורת האינטרנט במדינה לא תופסים מחליפי קבצי המוזיקה והסרטים, אלא שולחי השנות טובות. גדי שמשון משרטט פרופיל קצר של ברכות השנה טובה שמפוצצות לנו את תיבות הדואר האלקטרוני

כמה ברכות שנה טובה הספקתם למחוק כבר מתיבת הדואר שלכם? זה כנראה השבוע היחיד בשנה שבו את חלק הארי של תעבורת האינטרנט במדינה לא תופסים מחליפי קבצי המוזיקה והסרטים. עוד ועוד צנצנות דבש ותפוחים באנימציה או בפורמט jpg (או, יותר גרוע, bmp) התחילו לנחות החל מהשבוע שעבר בתיבות הדואר של אחינו בני ישראל.

 

נו, אתם יודעים, שנה טובה, זמן טוב לשמוע מכל מי שאי פעם הכרתם, גם אם לא ממש רציתם. קצת שמירה על קשר עם אנשים שאיכשהו התנתקנו מהם, חברים לעבודה הקודמת, בני משפחה מרוחקים, רעים ורעות ותיקות ללילות צ`טים (רק למה קובץ ההיסטוריה נראה תמיד פחות לוהט בבוקר?)

 

אל תבינו לא נכון - יש ברכות שנה טובה שמרגשות מאוד, אלא שמספרן של אלו בטל בשישים לעומת האחרות. להלן סקירה קצרה, מהקל אל הכבד, של השנות טובות המקובלות בדואר האלקטרוני:

 

  1. הראויה - מאנשים שבאמת אכפת לכם מהם.

  2. הסולידית - מאנשים עימם אתם בקשר ווירטואלי קבוע, בין אם ידידים או לצרכי עבודה - פשוט מוסיפים את המלים "חג שמח" או "שנה טובה" בסוף ההודעה שמיועדת אליכם, או שולחים הודעה שאין בה יותר משלושה מכותבים.

  3. הגבולית - שנה טובה מאותם אנשים כמו קודם, אבל בהודעת דואר נפרדת שכנראה נשלחה לכל מי שבספר הכתובות שלהם ביחד. לפחות טרחו להסתיר את כתובת הדואר שלכם.

  4. המגניבים - אלו ששולחים קישור לשנה טובה משעשעת, פחות או יותר. מעמיס על המחשב - ועל התודעה.

  5. המשרדיים - אלה ששולחים שנה טובה ב-Word או PowerPoint, ומחזירים את המשמעות הישנה למילה רשיון ב"רשיון תוכנה".

  6. הענוגים - אלה ששולחים טור של יאיר לפיד מלפני שש שנים עם מסרים עצובים כמו שנה טובה ל-300,000 מובטלים, ומוסיפים למעלה: "אקטואלי גם היום.....ץ...".

  7. האמנותיץ'- אנשים שפגשתם על רקע מקצועי, ולא נוצרו קשרי ידידות מיוחדים. למעשה, בשנתיים האחרונות לא דיברתם בכלל. אלא מה, בשנה האחרונה הם גילו את הפוטושופ והחליטו לבטא את עצמם: התפוח, הדבש, הקובץ הענק שמאט את המחשב.

  8. הנקניקים - אלו שגנבו את התמונה של אלו מקודם, ושלחו אותה בחמש אחר הצהריים בערב החג בתור אחת שלהם, כי נדמה להם שמישהו יחשוב עליהם רע אם לא יעמיסו עליו.

  9. החלאות - כל מי שבאופן רגיל סתם שולח ספאם, ועכשיו מצא לזה תירוץ. כי אין דבר יפה יותר בהתקדש ערבו של חג מלזהות בתיבת הדואר שלכם את תואמי אמיר גנס.

 

והנה ההזדמנות לא לצאת מיזנטרופ מושלם, ועדיין לא להעמיס על תיבות הדואר של אנשים שלא חטאו: שנה טובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים