שתף קטע נבחר

"שרון לא יפעל לשינוי שיטת בחירת הח"כים בליכוד"

"אין שום כוונה לפגוע בכוחם של חברי המרכז, שבוחרים את חברי הכנסת. לפחות לא לפני הבחירות הכלליות הבאות". כך הבטיחו מקורבי ראש הממשלה, כדי להזים שמועות שהפיצו מתנגדיו

"ראש הממשלה לא מתכוון לפעול לשינוי השיטה לבחירת חברי הכנסת של הליכוד". כך אמרו בסוף השבוע מקורביו של אריאל שרון, בעקבות גל שמועות שהציף את הליכוד בימים האחרונים, לפיהן ינסה שרון בחודשים הקרובים לפעול לחקיקת חוק פריימריז בכנסת כדי למנוע מחברי מרכז הליכוד לקבוע באופן בלעדי את רשימת הליכוד לכנסת.

 

לדברי המקורבים, "אין  כוונה לפגוע בכוחם של חברי המרכז, שבוחרים את חברי הכנסת. לפחות לא לפני הבחירות הכלליות הבאות".

 

בסביבתו של שרון הביעו בימים האחרונים דאגה מכך שמתנגדיו ינסו לנצל את ימי החג כדי להפיץ שמועות בעניין ניסיון אפשרי להביא לשינוי שיטת הבחירות הפנימיות בליכוד לרשימה לכנסת. כמו כן, ביקשו מקורביו של שרון להכחיש דברים של מקורבים אחרים, שאמרו בעבר כי "הבעיה הגדולה ביותר של ראש הממשלה כעת היא הרשימה לכנסת. צריך להכניס בה קצת הגיון, ואולי אפשר יהיה לעשות את זה על ידי שינוי שיטת הפריימריס באמצעות חוק בכנסת".

 

על פי הגירסה הנוכחית, שרון מבין כי הוא לא יוכל להביא לשינוי שיטת הבחירות, ולכן אנשיו והוא יפעלו כדי ליצור "דילים" עם חברי מרכז חזקים, על מנת שאנשיו של שרון ייכנסו לרשימה לכנסת הבאה.

 

פועל לחיזוק כוחו בתנועה

 

בתוך כך נודע כי המקורבים ביותר לראש הממשלה החלו ימים אחדים לאחר הניצחון במרכז לפעול כדי לחזק את כוחו בתוך התנועה. המקורבים והיועצים הפועלים בשדה הפוליטי, ובראשם בנו, עמרי שרון, פתחו במסע אינטנסיבי כדי למנוע מצב בו יגיעו לרגע האחרון בלי בסיס כוח ומחנה מאורגן.

 

בעבר היה זה דווקא עמרי שרון שהתנגד בנחרצות להקמת מחנה פעיל לראש הממשלה בתוך התנועה, מתוך ראיה כי הקמת מחנה כזה תתפרש בצורה שלילית בליכוד. ואולם לאחר המהלכים הפוליטים בליכוד בשנה וחצי האחרונות, הבינו אנשיו של שרון כי לא ניתן להמשיך ולסמוך על המזל, ולפעול תחת לחץ בעיתות של משבר פוליטי, אלא צריך "להקדים תרופה למכה", להקים מחדש מחנה, לתחזק אותו, לאחד אותו ולדאוג לאנשיו כדי שבשעת מבחן יוכל שרון להסתמך עליהם הן במרכז והן בתוך התנועה.

 

בסביבתו של שרון אומרים כי ראש הממשלה החליט לפי שעה לפעול בנחרצות כדי לנצח בפריימריז, ובה בעת "לחסל" פוליטית את בנימין נתניהו. גורמים בליכוד אמרו כי החודשים הקרובים צפויים להיות עמוסי אירועים בליכוד ובמלחמות בין הבכירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שרון. בעיה עם הרשימה לכנסת?
צילום: ירון ברנר
צילום: איי פי
חברי המרכז. אין כוונה לפגוע בהם
צילום: איי פי
מומלצים