שתף קטע נבחר

הפריימריז בעבודה צפויים להידחות שוב

בעקבות ערעור של בן אליעזר הורה המוסד לבירור עתירות לדחות את פרסום ספר הבוחרים. המשמעות: דחייה נוספת של הפריימריז במפלגה שסועת הקרבות. המזכ"ל כבל: אערער על ההחלטה, דחייה אחת כבר עלתה לנו מאות אלפי שקלים. וילנאי: "אולי המועמדים המערערים יפסיקו רק לרגע לחשוב על טובתם האישית ויחשבו על טובת מפלגת העבודה ואיך היא נראית?"

הבחירות הפנימיות במפלגת העבודה צפויות להידחות בעקבות החלטת המוסד לבירור עתירות של המפלגה, שקבע היום (ד') כי ספר הבוחרים, שאמור היה להתפרסם היום, יפורסם רק ב-28 באוקטובר. בכך קיבל המוסד לבירור עתירות את עתירתו של בנימין בן אליעזר.

 

מזכ"ל המפלגה, חבר הכנסת איתן כבל, אמר כי בכוונתו לערער על ההחלטה, שמשמעותה היא כי לא ניתן יהיה לקיים את הפריימריז במועדם, ה-9 בנובמבר. כבל הוסיף כי לדחיית הפריימריז יש משמעויות כבדות עבור המפלגה, לאחר שדחייה אחת כבר עלתה לה מאות אלפי שקלים.

 

כבל הביע זעם ותסכול, ואמר כי יגיש ערעור למוסד כדי שזה ייתן לו הנחיות הגיוניות כיצד לפעול כי בלוח הזמנים שנקבע. "שלא ייתן לי הנחיות שלא ניתן לעמוד בהן", אומר כבל.

 

המוסד הורה למפלגת העבודה ולמזכ"ל לצרף לספר הבוחרים עד ה-14 לאוקטובר כ-9,600 מתפקדים התומכים בו שנגרעו מספר הבוחרים, כפי שחויב בהחלטת המרכז, כך טוען עו"ד חיים כהן, היועץ המשפטי למטה בן-אליעזר. ואולם לדברי המזכ"ל כבל, הדברים אינם כה פשוטים.

 

לדבריו, רק כ-1,300 מהמתפקדים יוכנסו באופן מיידי: "משמעות ההחלטה היא גם שככל הנראה אך אחד מהאשכולות לא יוכל להיכנס לספר הבוחרים" ("אשכול" הוא אדם שמשלם בכרטיס אשראי או בצ'ק עבור קבוצת מתפקדים מקרבה משפחתית ראשונה). לדבריו, "ההחלטה רק מחמירה את מצבו של פואד, פואד בא לברך את עצמו ויצא שהוא מקלל את עצמו".

 

מבחינה פוליטית, מי שייצא מדחיית הפריימריז הוא המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, שאם הפריימריז יידחו - הוא ימשיך לכהן כיו"ר זמני נצחי.

 

המועמד מתן וילנאי אמר כי הניסיונות לדחות את הפריימריז הם "מזוכיזם": "אולי המועמדים המערערים יפסיקו רק לרגע לחשוב על טובתם האישית ויחשבו על טובת מפלגת העבודה ואיך היא נראית? הם פשוט מערערים את מפלגת העבודה לדעת". 

 

יושב ראש שינוי, חבר הכנסת טומי לפיד אומר כי האפשרות שהבחירות לראשות העבודה יידחו שוב הופכת את השערוריה הציבורית של הזיופים במפלגה ל"פארסה המעידה יותר מכל על מפלגה שאיבדה את דרכה ואינה יכולה לבחור לעצמה מנהיג כי אין מה ואין מי שינהיג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
בן אליעזר. עתר
צילום: תומריקו
צילום: ירון ברנר
כבל. יערער
צילום: ירון ברנר
צילום: צפריר אביוב
פרס. ירוויח
צילום: צפריר אביוב
מומלצים