שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  העתיד הנקי לפי מרצדס
  יצרנית היוקרה הגרמנית תחשוף בטוקיו דור חדש של מכוניות תצוגה. ראשונה תהיה ה-F600 הייג'יניוס, שמבטיחה להיות ידידותית למשפחה ולסביבה. המטרה - ייצור סדרתי בסביבות 2012

  סדרת מכוניות התצוגה "F" של מרצדס זוכה לחיזוק השנה בטוקיו, עם ה-F600 הייג'יניוס (HY-Genius). מדובר במכונית קומפקטית-עתידנית, שנועדה לשנע משפחה ממוצעת בנוחות, חיסכון ותוך שמירה על הסביבה. כל זאת תודות למנוע מימן שאינו מזהם את האוויר כלל, בטכנולוגיית "תא-דלק". העתיד כבר כאן, כמעט.


   

  מנוע ה-F600 מייצר 115 כ"ס, אינו מזהם את הסביבה כלל לטענת מרצדס, וצורך מימן בכמות המקבילה לתצרוכת של 34.5 ק"מ לליטר בנזין. אם תרצו, פחות מ-3 ליטר ל-100 ק"מ. הוסיפו לכך טווח נסיעה גדול יחסית - 400 ק"מ - למכוניות תא-דלק שהוצגו בעבר, ותקבלו תמונה אופטימית ומבטיחה למדי. הבעיה תהיה כמובן במחיר. טכנולוגיית תא-דלק עדיין נמצאת בחיתוליה בכל הקשור לייצור מסחרי. גם מכיוון שעליה לעבור עוד כברת דרך עד שתהיה אמינה ושימושית באמת, וגם כי יצרני הרכב בוחרים להתקדם באיטיות יחסית, משיקולים כלכליים.

   

  תהיה אשר תהיה הסיבה, גם במרצדס מודים שזוהי טכנולוגיית העתיד, ומקווים כי תחילת שיווק מכוניות מימן תתבצע בין השנים 2015-2012. בג'נרל מוטורס, אגב, העריכו בעבר כי הטכנולוגיה הזו תבשיל עוד קודם לכן, ב-2010, אך הערכות אלה ניתנו בעידן שלפני עליית מחיר הדלק המטאורית של החודשים האחרונים. כך שאולי, מי יודע...?

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים