שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סטימצקי מחרימה את המו"לים של צומת ספרים
  יו"ר הרשת, ערי סטימצקי, הורה לחנויות הרשת להוריד לאלתר מהמדפים את ספרי מודן, זמורה ביתן, כנרת, דביר, מסדה מחברות לספרות ואלפא. טוען: המו"לים של צומת ספרים מוכרים את ספריהם ב"מחירים מצחיקים" כדי להציג את סטימצקי כיקרנים

  המלחמה בין חנויות הספרים מחריפה. יו"ר סטימצקי, ערי סטימצקי, הורה לזכייני ובעלי חנויות הספרים של רשת סטימצקי להוריד את ספרי ההוצאות השייכות לחברה המתחרה, צומת ספרים.

   

  "אבקש להחזיר מיידית, בצורה מסיבית, את ספרי מודן, זמורה ביתן, כנרת, דביר, מסדה, מחברות לספרות ואלפא". כך כתב ערי סטימצקי לכל חנויות וזכייני הרשת.

   

  במכתב שהוגדר "דחוף-בהול-מיידי", כתב סטימצקי: "המו"לים של צומת ספרים עורכים כל הזמן מבצעים בהם הם מוכרים את ספריהם במחירים מצחיקים, אם ברשת צומת ספרים או בצינורות שיווק אחרים, כדי להציגנו כיקרנים". 

   

  שיסתפקו במה שיש

   

  סטימצקי מנחה את בעלי החנויות להשאיר רק רבי מכר מבוקשים במיוחד בחנויות, זאת כדי לא לפגוע במגוון ההיצע של סטימצקי. "אין להשאיר ספרי ילדים וספרי בישול לבד מאלו המבוקשים במיוחד. את שאר הכותרים ניתן להזמין רק בהזמנה מיוחדת של הלקוח", כותב סטימצקי.

   

  סטימצקי מציין במכתבו כי "רוב הקונים בוחרים ספרים מתוך המבחר הקיים בחנות", ומוסיף: "מותר להשאיר בחנויות אך ורק כמות לא גדולה של רבי מכר מבוקשים במיוחד".

   

  יו"ר הפעיל של רשת חנויות הספרים כותב כי יש לבצע את החזרת הספרים בתוך שבוע ימים, והוא מבקש לקבל בתוך שבוע אישור מבעלי החנויות לגבי מספר ההחזרות.

   

  מסטימצקי נמסר בתגובה: "בימים האחרונים החלה הוצאת מודן למכור ספרים בסופר-מרקטים ישירות ללקוחות במחיר הנמוך מזה שהיא מוכרת לסטימצקי, ולכן אנו נאלצים למכור את ספריהם רק לפי הביקוש וללא שמירת מלאי".

   

  סטימצקי נחשבת לרשת הגדולה ביותר בישראל עם 150 סניפים, שמהווים 69% מהשוק. אחריה עומדת צומת ספרים, המחזיקה בנתח של כ-16% מהשוק עם 35 סניפים. בין הרשתות מתנהלת מלחמה על שוק הספרים המגלגל סכום של 1.8 מיליארד שקל בשנה.

   

  צומת ספרים התפתחה מיסודה של רשת יריד הספרים ורשת החנויות של הוצאות כנרת וזמורה ביתן. הרשת נמצאת בבעלות אבי שומר, יורם רוז וערן זמורה ומונה 41 סניפים ברחבי הארץ. אבי שומר, מנכ"ל צומת ספרים, מסר כי בבכוונתו לפתוח עשרה סניפים חדשים כבר במהלך 2005.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים