שתף קטע נבחר

בנות דודות נרצחו יחד בפיגוע בגוש עציון

מתת רוזנפלד-אדלר בת ה-21, נישאה לפני חודשיים לבחיר לבה, ישראל. בת-דודתה, כנרת מנדל, בת 23, היתה הילדה הראשונה בהתנחלות כרמל. עֹז בן-מאיר מההתנחלות מעון היה מהילדים המובילים של המחזור, ספורטאי מצטיין ומומחה לניווטים. חייהם נגדעו בפיגוע בטרמפיאדה בצומת גוש עציון. הבוקר הם מובאים למנוחות. במצבם של פצועי הפיגוע חל שיפור

רק לפני כחודשיים נישאה מתת רוזנפלד-אדלר בת ה-21 לבחיר לבה, ישראל. היום (יום ב') הוא מלווה אותה למנוחות, לאחר שנרצחה בפיגוע בצומת גוש עציון יחד עם בת דודתה, כנרת מנדל, בת 23, שתיהן תושבות ההתנחלות כרמל בדרום הר חברון ועוז בן-מאיר, בן 14, מההתנחלות מעון שבדרום הר חברון.

 

מסע ההלוויה של כנרת מנדל יצא ב-8:30 מכרמל, דרך מקום הפיגוע להר המנוחות בגבעת שאול בירושלים שם תיערך ב-10:30 הלוויה משותפת לה ולמתת רוזנפלד-אדלר. מסע הלוויתו של עֹז בן-מאיר יצא ב-9:00 בבוקר ממעון לבית העלמין בסוסיא.

 

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר, כי חל שיפור במצבם של הפצועים בפיגוע. נער בן 14 עדיין מאושפז במצב בינוני-קשה ביחידה לטיפול נמרץ. חייל צה"ל שנפגע מאושפז במצב בינוני במחלקה האורטופדית.

 

גם במצבם של הפצועים המאושפזים בשערי צדק חל שיפור קל. נער בן 14 מעלי הסובל מפגיעה בחזה ובכבד מאושפז בטיפול נמרץ במצב בינוני. בן 19 מאושפז במצב קל לאחר שנפצע בברכו.

 

זו היתה שנה של אושר בחיי מתת וכנרת. לפני כשלושה חודשים השתחררה מתת משירות כקצינה בחיל מודיעין. חודש לאחר השחרור התחתנה עם ישראל אדלר, קצין בשיריון. "היא תכננה ללמוד משפטים, להיות שופטת בישראל ולהביא צדק לעם", סיפרו תושבים בכרמל. דובר היישוב, רון צוראל: "מתת לקחה מאוד קשה את הגירוש מחבל קטיף ולאחרונה הייתה מדריכה ליהדות במדרשת מעלה חבר. הייתה בחורה חברמנית ודומיננטית".

 

מתת הותירה אחריה הורים - נפתלי ורבקה רוזנפלד - תושבי בית חורון, אח ושלוש אחיות.

 

הילדה הראשונה של ההתנחלות כרמל

 

אמהּ של כנרת, רבקה מנדל, ואביה של מתת, נפתלי רוזנפלד, הם אחים. דובר כרמל, רון צוראל, מספר על כנרת מנדל ונשבר: "כנרת היתה הילדה הראשונה של הישוב כרמל. הישוב הוקם לפני 24 שנים והיא הראשונה שנולדה כאן. היא בחורה שאין מילים לתאר אותה, יש לה יופי פנימי ויופי חיצוני. היה בה רק את הטוב שבטוב".

 

כנרת למדה בתיכון באולפנה לבנות בקריית ארבע, לאחר מכן למדה מדעים במכללה לבנות בשכונת בית וגן בירושלים ולאחרונה התחילה לעבוד בהוראה בבית ספר בגוש עציון.

 

"היא הייתה אכפתית ואוהבת הארץ", סיפר צוראל. כנרת עשתה שנתיים שירות לאומי בבית מוריה, שבבאר שבע, ועסקה בעיקר בהדרכת טיולים. "היא תפסה מקום נכבד מבחינה חברתית בישוב", אמר צוראל.

 

כנרת, הותירה אחריה הורים - איתמר ורבקה - ממקימי כרמל. לפני כן התגוררו בעצמונה בחבל ימית. כנרת, הבכורה מבין אחיה. אחותה, אורטל, התחתנה לפני מספר חודשים ומתגוררת אף היא בכרמל. כנרת הותירה עוד שלושה אחים, יצחק שלומד במכינה קדם צבאית, יערה שלומדת באולפנה לבנות בקריית ארבע ואביאל שלומד בסוסיא.

 

כנרת היא בת הדודה של אשתו של כתב ערוץ 10 ינון מגל, שהגיע לצומת גוש עציון זמן קצר לאחר הפיגוע, כדי לסקר את האירוע. מיד כאשר החל לברר פרטים ראשונים, נחרד לשמוע שכנרת נהרגה.

 

ביום שבת הקרוב הייתה אמורה להתקיים שמחה נוספת במשפחה, כאשר בן של אח נוסף, של רבקה ונפתלי היה אמור לקיים את שבת הבר-מצווה בכרמל. המשפחות לא יספיקו לשבת שבעה, משום שהחג נכנס והחג מבטל את השבעה.

 

עֹז בן-מאיר: רק בן 14 וכבר מומחה ניווטים

 

עֹז ישראל בן-מאיר, בן 14 במותו, התגורר במעון מאז גיל שנתיים. בשנה החולפת סיים את לימודיו בחטיבת הביניים בסוסיא, והחל ללמוד בכיתה ט' בישיבת בני עקיבא בדימונה. הוא הותיר אחריו הורים: רמי ונירית, אחים: אודיה, שי, שירה, רז ושחר, סבים וסבתות.

 

דוברת ההתנחלות מעון, מלכי זוננפלד, סיפרה שעֹז היה מהילדים המובילים של המחזור: "טיפוס שחבריו הגדירו ישר ואמיתי, חבר נאמן, אהוב ומקובל על כולם, בן תורה ובעל מוטיבציה גבוהה ללמידה, ספורטאי מצטיין, מומחה לניווטים, צנוע, חינני ונמרץ".

 

לדברי הדוברת, "רצח זה הוא תוצאה ישירה של גרוש יהודים מעל אדמתם כפרס לטרור. אנו רואים בממשלת ישראל אחראית ישירה לרצח זה, כאשר על מחוותיה לפלסטינים אנו משלמים בדמנו ובדם ילדינו. ארץ אל תכסי דמם".


פורסם לראשונה 16/10/2005 22:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות בית ספר סוסיא
עֹז בן-מאיר
באדיבות בית ספר סוסיא
צילום איי אף פי
מקום הפיגוע
צילום איי אף פי
צילום: איי אף פי
הנפגעים פונו לבתי החולים
צילום: איי אף פי
מומלצים