שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פסטיבל עכו: חשש מביטולים בשל הגשם

  מזג האוויר החורפי מקשה על קיומם של חלק מאירועי הפסטיבל לתיאטרון אחר

  מזג האוויר הסוער תפס את מארגני הפסטיבל לתיאטרון אחר בעכו לא מוכנים. כבר ביום ראשון בוטלה באמצעה, בגלל הגשם, החזרה הגנרלית של הצגת התחרות "הזירה", שהיתה מתוכננת להתקיים בבוסתן שבגני הפסטיבל תחת כיפת השמים - ויש חשש לביטולים נוספים.

   

  הגשם מעמיד בספק את קיומן של שתי הפקות בולטות המתמודדות בתחרות ושל אירועי החוצות. חגיגת 20 שנות פעילות של קבוצת "זיק" אמורה להתקיים

  בחמישי בערב בחוף ארגמן. חברי הקבוצה מבקשים שלא לבטל את האירוע וינסו למרות מזג האוויר להתחיל את הקמת ההפקה על החוף במהלך יום ג', אם יקבלו את אישור חברת ההגברה והתאורה והמשטרה. "אנחנו מבינים את ההתעקשות של קבוצת 'זיק' לקיים את המופע ומנסים ביחד איתם לפתור את הבעיה", אומר אלברט בן שלוש מנכ"ל הפסטיבל, "אתמול בלילה הגאות הציפה את השטח שבו אמור להתקיים המופע מה שמחייב היערכות מחודשת שתמנע נזקים לציוד".

   

  לדברי המנכ"ל, רוב מופעי החוצות שתוכננו למחר יתקיימו כסדרם כיוון שהגשם מתוכנן לרדת רק משעות הלילה. את "במת דו קיום" המסורתית שאמורה היתה להתקיים בחאן אל שווארדה הוחלט להעביר לאולם החלונות שליד מטה הפסטיבל. המופע "היום שלפני" של קבוצת "Y Not 2" שמתוכנן היה להתקיים על החומה המזרחית של העיר העתיקה, בוטל. "מדובר בקבלים ולוחות חשמל בגשם", אמר בן שלוש, "אין לנו שום רצון שיקרה אסון".

   

  המנכ"ל הוסיף כי "אנחנו עדיין מקווים שמזג האוויר יעמוד לצדנו ולא יפגום באירועים, אבל יש מספר אירועים שכבר עכשיו ברור שנאלץ לבטל. אנחנו בקשר רציף עם השירות המטאורולוגי ומתעדכנים באופן שוטף. זה מצער במיוחד השנה כיוון שהפעם אירועי החוצות עשירים במיוחד".

   

  בינתיים נרשמו בקופות הכרטיסים מכירות גבוהות מהרגיל. כבר במהלך החזרות הגנרליות להצגות התחרות, הפתוחות לקהל, נרשמה תפוסה של כ-80%. עד לרגע זה נמכרו 30% מכלל הכרטיסים שהוצעו למכירה מוקדמת.

   

  השנה מציע הפסטיבל שיימשך ארבעה ימים כ-300 מופעים של 44 הפקות שונות. במטרה להרחיב את קהל הבאים לפסטיבל הופנו משאבים מיוחדים לקירוב צעירים ובני נוער. במסגרת מאמץ ייחודי זה מציע הפסטיבל לקהל עד גיל 21 רכישת כרטיסים בסכום סמלי של 35 שקל לכרטיס ושיתוף פעולה עם רכבת ישראל יאפשר לבאים מהמרכז לחזור דרומה בשתי רכבות שיתווספו ללוח הזמנים של רכבת ישראל ויצאו מעכו בשעה 23:30 בלילה של רביעי וחמישי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים