שתף קטע נבחר

פרטיות: גוגל מנסה להשקיט את הביקורת

החברה חושפת פרטים חדשים על האופן בו היא אוספת מידע אישי ממשתמשים וכיצד היא משתמשת במידע, אך מדיניות הפרטיות החדשה עדיין שומרת על שתיקה בכמה סוגיות שמדאיגות מומחי פרטיות

גוגל חשפה פרטים חדשים על האופן בו היא אוספת מידע ממשתמשים וכיצד היא עושה בו שימוש, אם כי החברה עדיין שומרת על שתיקה באשר למספר סוגיות שמדאיגות מומחי אבטחה.

 

מדיניות הפרטיות החדשה של החברה, שפורסמה ביום ו', השתנתה מעט מאוד במהותה בהשוואה למדיניות הקודמת, שפורסמה לפני 15 חודשים. עם זאת, המדיניות החדשה קלה יותר לקריאה ומביאה לידי ביטוי את השינויים שעברו על גוגל בפרק הזמן שעבר – התרחבות החברה לתחומים מעבר לחיפוש. המסמך גם מפרט יותר על פעולות החברה נגד ניסיונות ניצול לרעה של השירות.

 

על פי המסמך, גוגל עשויה להשתמש במידע שהיא אוספת על משתמשים כדי להציג תכנים מותאמים אישית ופרסום, לצורך פיתוח שירותים חדשים וכדי להבטיח את תקינות פעולת האתר. המדיניות החדשה, כמו הישנה, מדגישה שגוגל מונעת גישה למידע האישי לכל העובדים שאינם זקוקים לו לצורכי תפקידם. אך המדיניות החדשה מדגישה כי עובדים שיפרו את ההוראות יסתכנו בפיטורין או בתביעה פלילית.

 

אין התייחסות לסוגיות עקרוניות

 

מדיניות הפרטיות החדשה אינה מתייחסת לשאלות כמו כמה זמן מתכוונת גוגל לשמור את המידע האישי שהיא אוספת על משתמשים. סוגיה זו מדאיגה מומחי פרטיות ככל שגוגל מציעה יותר ויותר שירותים ואוספת מידע אישי עשיר ומקיף יותר על משתמשיה, ובכך מגדילה את הסיכון לפרטיותם במקרה של התקפה מוצלחת על שרתי החברה או בעקבות צו של בית משפט.

 

כרטיס הופנגייל, פעיל במרכז ההגנה על הפרטיות Electronic Privacy Information Center, מציין כי השינויים שנעשו לא מבטלים את החשש כי גוגל אוגרת מידע אישי וכלכלי רב על כל משתמש באמצעות שירותיה השונים, בהם דואר אלקטרוני מקוון, מסלולי נסיעה (בשירות Google Maps), שיתוף תמונות (תוכנת Picasa), מסרים מידיים ובלוגים (שירות Blogger).

 

מאחר ומחירי האחסון זולים וגוגל השכילה להפחית את עלותם במיוחד באמצעות רשת שרתים חסכונית, החברה יכולה לשמור מידע אישי שנאסף באמצעות שירותים אלה לנצח. כך, למשל, החברה שומרת לעצמה את הזכות לשמור הודעות דואר אלקטרוני על שרתיה גם לאחר שהמשתמש ב-Gmail מחקן, וזאת "לצרכים טכניים".

 

ניקול וונג, עוזרת ליועץ המשפטי הראשי של גוגל, טוענת כי החברה אינה יכולה לקבוע פרק זמן קבוע לשמירת מידע אישי מאחר ופרק הזמן הדרוש משתנה משירות לשירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
גוגל. מנסה להרגיע את המבקרים
צילום: איי פי
מומלצים