שתף קטע נבחר

אישום: 6 נערים אנסו ילד במשך שנתיים

מכתב האישום עולה כי הנערים, בני 13 עד 15, נהגו לקשור את הילד ברגליו ובידיו, להכות אותו ואז לאנוס אותו ולבצע בו מעשי סדום על פי התור. הפרקליטות: הנערים הודו בחלק מהמעשים והפלילו אחד את השני. השופט כבוב: הדמיון החולני ביותר לא יכול לתאר את המעשים הנבזיים שביצעו הנערים בילד

כתב אישום הוגש הבוקר (יום ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד ששה נערים, בני 13-15, הנאשמים בביצוע מעשי אונס קשים בילד בן 10. מכתב האישום עולה כי הנאשמים, שגרו בשכנות לילד, נהגו בהזדמנויות רבות לאנוס אותו כאשר חבריהם צופים במעשים. זאת, תוך שימוש באלימות פיזית ואיומים. עוד נטען בכתב האישום כי המעשים הקשים נמשכו במשך כשנתיים.

 

אחד הנאשמים, נער בן 15, נחשב כמנהיג החבורה והוא מוחזק במעצר בנפרד משאר חבריו. אמו הגיעה היום לבית המשפט ונשלחה למעצר בית לאחר שבמשטרה חשדו כי שלחה גורמים שיאיימו על הנערה שחשפה את הפרשה.
 

 

משפחות הנאשמים בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

 

בכתב האישום החריף מתואר כיצד בכמה מקרים קשרו הנערים את הילד בידיו וברגליו, היכו אותו ובעטו בו כשהוא קשור, ולאחר מכן ביצעו בו מעשי סדום בזה אחר זה. כמו-כן, נטען האישום, הם נהגו לאיים עליו באמצעות סכין, מחבט, מקל ואבנים ובהזדמנויות רבות היכו אותו באגרופיהם בכל חלקי גופו לפני ואחרי שביצעו את המעשים. 

 

לטענת הפרקליטות, הנערים הודו בחלק מהמעשים המיוחסים להם ואף הפלילו האחד את השני. עוד נטען כי הילד לא סיפר על המעשים שבוצעו בו לאיש, מכיוון שפחד מהנאשמים. הפרשה נחשפה כאשר שכנתו של הילד שמעה שמועות על המקרים, דובבה את הילד, וניגשה להתלונן במשטרה.

 

השופט, חאלד כבוב, קבע כי הנערים יישארו במאסר וישלחו לבדיקה מעמיקה שתבדוק את הנסיבות בעטיין ביצעו את המעשים. "דומה כי רק לעיתים נדירות מוגשים לבית המשפט כתבי אישום חמורים כמו כתב אישום זה, שמגולל פרשה עגומה של התעללות פיזית ונפשית שבוצעה על-ידי נערים בגופו של נער צעיר וחלש מהם", כתב כבוב בהחלטתו.

 

עוד כתב כבוב כי "המעשים מעוררים תחושה של גועל נפש... הם הכירו היטב את הקורבן, אך לא חסו על גופו ונפשו שעה שביצעו בו עבירות מין קשות ביותר, תוך שימוש באלימות קשה ביותר ותוך השפלתו... גם הדמיון הפרוע ביותר, החולני ביותר, לא יכול לתאר את המעשים הנבזיים שביצעו הנערים". 

 

סעיפי האישום: התעללות מחרידה בילד

 

על-פי אחד האישומים, בחודש יולי 2005 שהה הילד המתלונן עם שניים מהנאשמים בביתו של אחד מהם. הנאשם, נער בן 13, דרש לבצע בו מעשה סדום, אולם הילד החל לבכות וסירב לבצע את המעשים. בתגובה היכו אותו הנאשמים באמצעות חבל קפיצה, החביאו את נעליו ונעלו את דלת הבית כדי שלא יוכל לברוח.

 

לאחר מכן, נטען בכתב האישום, תפס אחד מהם את ראשו של הילד והכה אותו בגבו, בעוד חברו מטיל את מימיו בידו של הילד. בהמשך, המשיכו השניים להכות את הילד ולבעוט בו. הילד ניסה להימלט, אך ללא הצלחה. בתגובה, אחד הנאשמים הטיל את מימיו בפיו של הילד וביצע בו מעשה סדום. רק לאחר מכן הצליח הילד לברוח. על מעשים אלה נאשמים שני הנערים בביצוע מעשה סדום ובהתעללות בקטין. 

 

באישום השני מתואר כיצד שלושה מהנאשמים לקחו את הילד לפרדס ואיימו כי יכו אותו אם ינסה לברוח. כאשר הגיעו ליעדם, הכה אחד הנאשמים את הילד, נטל מקל קוצני ואילץ את הילד לבצע בו מין אוראלי. לאחרם מכן, נכתב באישום, נאנס הילד על-ידי שני נאשמים נוספים. על מעשים אלה הם נאשמים בביצוע מעשי סדום. 

 

במקרים נוספים, המפורטים גם הם בכתב האישום, הציע אחד הנאשמים לילד לעלות עמו לגג הבניין, בטענה ש"יש שם מחנה". על הגג המתין לשניים נאשם נוסף, שיחד עם חברו איים על הילד כי יכה אותו אם יסרב לבצע בו מין אוראלי. כאשר הילד סירב, הכה אותו הנאשם בגבו ובבטנו ובעט בו. לאחר מכן, טוענת הפרקליטות, ביצעו שני הנאשמים מעשה סדום בילד, תוך שהם מאיימים עליו בסכין. הנערים נאשמים גם בתקיפה בנסיבות מחמירות, לאחר שאחזו בצוואר הילד בתנועת חניקה. 

 

אחד הנערים נאשם בהדחה ובשיבוש הליכי משפט, זאת לאחר שעם תחילת חקירת המשטרה בפרשה פנה לנער שהיה עד למעשים ולטענת הפרקליטות איים עליו כי יכה אותו במידה ויספר בחקירתו על המעשים שביצע. בנוסף נטען כי הוא פנה לנאשם אחר בפרשה ואיים גם עליו. טענת המשטרה, אותו נער איים בחקירתו על קצין משטרה ואמר לו: "ברוסיה היו מורידים אותך, ואם אני אוכל גם אני אעשה את זה... אתה לא תשרוד הרבה זמן". על כך הוא נאשם באיומים ובהפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
משפחות הנאשמים בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
עו"ד אורי קינן
צילום: עופר עמרם
צילום: בוצ'צ'ו
השופט כבוב. הדמיון החולני ביותר לא יכול היה לתאר את המעשים
צילום: בוצ'צ'ו
צילום: שאול גולן
הנערים הפלילו אחד את השני. ארכיון
צילום: שאול גולן
מומלצים