שתף קטע נבחר

חשד: מורה השליך אבנים על האלוף שטרן בכותל

מתנחל מיצהר, בן 32, מורה במקצועו, נעצר בחשד שהשתתף בתקיפת ראש אכ"א ברחבת הכותל, יחד עם עוד כמאה חרדים. עד כה נעצרו שלושה חשודים שנחקרו באזהרה ושוחררו

מעצר נוסף בעקבות תקיפת ראש אכ"א בכותל: המשטרה עצרה היום (ד') את תושב ההתנחלות יצהר שבשומרון, מורה במקצועו, בחשד כי תקף את האלוף אלעזר שטרן בכותל.

 

ביום שישי הגיע האלוף אלעזר שטרן עם בני משפחתו לכותל המערבי להתפלל. כאשר הגיע הותקף על ידי כמאה אנשי ימין שקראו לעברו "בוגד, משת"פ, לא נשכח ולא נסלח". המתפרעים יידו אבנים לעבר האלוף, הוא לא נפגע אולם כוחות משטרה שהגיעו למקום חילצו אותו ואת משפחתו לאחר שסיים להתפלל.

 

בעקבות האירוע החלה משטרת ירושלים לעצור חשודים שהיו מעורבים באירוע. עד כה נעצרו שלושה חשודים, שנחקרו באזהרה ושוחררו בתום חקירתם.

 

הבוקר, במהלך פעילות היחידה המרכזית של משטרת מחוז ש"י, נעצר בהתנחלות בית אל המורה, בן 32 מיצהר. הוא נעצר בחשד כי תקף ביחד עם אנשים נוספים את האלוף שטרן בכותל, והשליך לעברו אבנים. בחקירה ראשונית טען החשוד כי ידע שמחפשים אחריו. הוא לא התנגד למעצר והועבר להמשך טיפול במשטרת מחוז ירושלים.

 

יום לאחר שהותקף בכותל אמר האלוף שטרן ל-ynet: "לא פחדתי, אבל זה היה אירוע קשה, עצוב מאוד, בעיקר לציבור הדתי והחרדי, כי בעצם ניסו למנוע מיהודי ללכת לכותל. הכותל הוא לא של אף אחד ולאיש אין סמכות למנוע מיהודי להגיע לשם". ראש הממשלה אריאל שרון התקשר לשטרן כדי לחזק את ידיו בעקבות האירוע.

 

במקביל ממשיכים פעילי ימין ומתנחלים לתקוף קצינים בצה"ל שהשתתפו ביישום תוכנית ההתנתקות. בערב החג ספג קריאות גנאי אלוף משנה (במיל') מנשה גולדבלט, ששירת כסגן מפקד אוגדת 36 שפינתה התנחלויות בגוש קטיף. כשהגיע להתנחלות נוה צוף שבה מתגורר אחיו, קיבלו אותו בין היתר כרזות שעליהן נכתב "לא נשכח ולא נסלח". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
האלוף שטרן
צילום: עטא עוויסאת
צילום: איי פי
הכותל (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים