שתף קטע נבחר

הגשם הרס את הכנס הגדול של ש"ס

בש"ס השקיעו משאבים ומאמצים רבים בכנס פתיחת קמפיין הבחירות, אבל שכחו פרט קטן אחד: להאזין לדיווחי מזג האוויר. מערכת ההגברה שבקה חיים בגלל הגשם, ואלי ישי נאלץ לקרוא במגאפון למאוכזבי הליכוד לחזור הביתה. הרב עובדיה הגיע בדיוק כשנפתחו שערי השמיים, והסתפק בברכה להמונים

אכזבה בש"ס: כנס שאמור היה לפתוח את קמפיין הבחירות של ש"ס היום (ד'), הפך עד מהרה למחזה רטוב, בו משתתפים רבים בורחים למכוניותיהם, בעוד אחרים אוחזים בכסאות הפלסטיק מעל ראשיהם כדי להגן על עצמם מפני הגשם. עד מהרה נכנעו בש"ס לאיתני הטבע, וכנס העלייה לרגל המסורתי הסתיים ללא נאומים ומוקדם מהצפוי.

 

בש"ס השקיעו משאבים רבים ומאמצים שארכו חודשים על מנת שהכנס היום יהפוך להפגנת כוח, ויפתח את קמפיין הבחירות ברגל ימין, אולם שכחו פרט קטן שהתגלה כמשמעותי ביותר: להאזין לדיווחי מזג האוויר. רבים בש"ס הרימו גבה ושאלו מדוע לא ביטלו המארגנים את האירוע, שהרי תחזיות מזג האוויר חזו גשמים בירושלים כמו בשאר חלקי הארץ.

 


כנס ש"ס. צילום: גיל יוחנן

 

החל משעות הצהריים המוקדמות זרמו לגן סאקר בירושלים כ-7,000 מתומכי ש"ס. המפלגה אף שכרה 450 אוטובוסים שיביאו תומכים מכל רחבי הארץ.

 

בשעה 3:50 בצהריים, כאשר השמש עדיין זרחה, אמור היה על פי התכנון הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, להתקבל במקום לתשואות האלפים - אולם מסיבה שאינה ברורה הרב התעכב, והגיע בסופו של דבר בדיוק כאשר שערי השמיים נפתחו וגשם זלעפות החל לרדת.

 

מערכת ההגברה שבקה חיים בגלל הגשם, אולם לפני כן עוד הצליח יו"ר ש"ס, אלי ישי, לנאום בעזרת מגאפון מאולתר. ישי ביקש להעביר באמצעות העצרת מסר פוליטי המכוון בעקר למאוכזבי הליכוד: "אני קורא לכל מצביעי הליכוד לחזור הביתה, לחזור לש"ס. כל המצביעים של אחינו הטועים בליכוד - חיזרו הביתה".

 

ישי אף ניסה להלהיב ולהפעיל את הקהל כאשר ביקש שיחזרו אחריו בקול גדול: "ברוכים הבאים". מהשורות הראשונות נשמעה היענות אך רבים מדי

לא שמעו כלל את נאומו של ישי, שניסה בכל כוחו שלא לתת לגשם להרוס את החגיגה: "מים רבים לא יכולים לכבות את האהבה לרב עובדיה. רבים רבים הגיעו למרות מזג האוויר . מעולם לא היתה כמות של אוטובוסים כמו העלייה לרגל הזאת".

 

לאחר נאומו הקצר של ישי הגיע הרב עובדיה, שהתקבל כרגיל באהבה גדולה מהקהל. אבל בגלל הגשם, הרב עובדיה לא נאם כמתוכנן, אלא רק בירך את הקהל ומיד חזר למכוניתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה ואלי ישי
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
בש"ס שאלו למה האירוע לא בוטל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים