שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הסרטים הטובים ביותר: "עטאש-צמאון" ו"השיבה"

  פרסי תא מבקרי הקולנוע של אגודת העיתונאים בת"א הוענקו במסגרת פסטיבל הסרטים בחיפה. פרס השחקנית הוענק לדנה איבגי על תפקידה ב"אור"

  פרסי תא מבקרי הקולנוע של אגודת העיתונאים בתל-אביב הוענקו הערב (שבת) במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה. הפרסים, המוענקים זו השנה ה-15 ברציפות, ניתנים מדי שנה בשלוש קטגוריות הכוללות את הסרט הזר, הסרט הישראלי והשחקן או השחקנית הבולטים באותה השנה.

    

  פרס הסרט

  הישראלי הטוב ביותר לשנת תשס"ה הוענק ל"עטאש-צמאון" של הבמאי תאופיק אבו ואיל שהופק במשותף על ידי אבי קליינברג ובאהר אגרביה. "עטאש-צמאון" הוא סרטו הארוך הראשון של הבמאי הפלסטיני שהצליח לעורר עניין בינלאומי והוקרן בין היתר בפסטיבלים מובילים בהם קאן, קרלובי וארי, מונפלייה, ונקובר ורוטרדם. הסרט זכה בפרס הביקורת הבינלאומית (Fipresci) בפסטיבל הסרטים של קאן בשנה שעברה.

   

  פרס הסרט הזר הטוב ביותר הוענק לסרט "השיבה" של הבמאי הרוסי אנדריי ז'אגינסטב. "השיבה" הוא סרטו הראשון באורך מלא של הבמאי, שמגולל דרמה משפחתית, אנושית ומלנכולית על מפגש מפתיע בין אב שנטש את משפחתו וחוזר אליה עשר שנים מאוחר יותר. הסרט, שהופץ בישראל על ידי סרטי יונייטד קינג, זכה בין היתר בפרס אריה הזהב ופרס אריה העתיד לסרט ביכורים מטעם פסטיבל ונציה 2003.

   

  את פרס השחקנית העניק תא המבקרים לדנה איבגי על תפקידה בסרט "אור" שביימה קרן ידעיה. בסרט, שמביא זווית אישית ונוגעת ללב על נושא הזנות בישראל, מגלמת איבגי את בתה של זונה שמתגלגלת לזנות בעצמה.

   

  השנה היו שותפים לבחירה כעשרים נציגי תא המבקרים מהעיתונות הכתובה והאלקטרונית בישראל, בהם גידי אורשר מגל"צ, שאמר: "הזוכים נבחרו מתוך רשימה שהגישה לנו התאחדות בתי הקולנוע, והיא מתייחסת לסרטים שהוקרנו בישראל בין אוגוסט שעבר לנוכחי. אנחנו מנסים לשמר את המסורת הזו בכל הכוח מתוך אמונה שציון והוקרה ליוצרים ולשחקנים הוא דבר חשוב. חשוב לנו גם לעודד מפיצים להביא לישראל סרטים איכותיים".

   

  הפסטיבל בחיפה העניק הערב במקביל את פרס קרן תרבות חיפה לסרט "4.7 מיליון" של הבמאית לימור פנחסוב והמפיק ירון כפתורי. הסרט, המבוסס על מקרה אמיתי, מספר על שוד של 4.7 מיליון שקל מסניף הברינקס בחיפה בשנת 2003, ומתאר את במקביל שכונת המצוקה נווה יוסף. פרס "קרן תרבות חיפה" מוענק לסרטים שמתרחשים בחיפה ונמצאים בשלבי גמר הפקה. היקפו הכספי של הפרס השנה 25 אלף שקל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים