שתף קטע נבחר

סיוט במעון: פעוט נשך בת שנתיים בכל גופה

בת שנתיים וחצי מגבעתיים הותקפה קשות על ידי פעוט אחר במעון נעמת. ההורים המזועזעים: "מי שראה אותה חשב שרוטווילר תקף אותה. היא איבדה את שמחת החיים. איך הגננות לא הבחינו?" הגננת וסייעת אמנם הושעו, אך הורים בגן סיפרו ל-ynet כי ההנהלה מפעילה עליהם לחצים לחתום על עצומה להחזרת השתיים לעבודה

תקיפה חמורה במעון: ילדה בת שנתיים וחצי מגבעתיים ננשכה קשות על ידי פעוט אחר בגן, במה שנראה לרופאים יותר כמו תקיפת רוטווילר. 

 

את האירוע הקשה, שאירע לפני שבועיים, מביא הבוקר (יום ה') כתב "ידיעות אחרונות", ראובן וייס. הילדה הגיעה כמדי בוקר למעון "נעמת קורצ'אק" בעיר. "בצהריים התקשרו אליי והודיעו שהילדה ננשכה ושזה נראה לא טוב", סיפרה אמהּ. "כשהגעתי וראיתי את הילדה התמוטטתי, פרצתי בבכי נוראי. היא הייתה פצועה ונפוחה כולה, מבוהלת עד אימה. יותר מ-30 נשיכות כיסו את כל הגוף הקטן שלה. אני בהריון, וכמעט הפלתי מרוב לחץ וחרדה".

 

הפעוטה הובהלה לבית החולים "שיבא" בתל-השומר, וגם הרופאים נדהמו מהנשיכות העמוקות. "מדובר במספר רב של נגיסות המכסות את כל פלג הגוף העליון", כתב הרופא. ההורים מספרים כי בימים שלאחר התקיפה לא הייתה מסוגלת בתם לשכב, בגלל הכאבים. "כל היום מרחנו עליה משחות הרגעה וציננו את גופה עם מים".

 

המטפלת שהשגיחה על הילדים טענה כי האירוע התרחש כאשר הלכה לרגע כדי להחליף חיתול. אך אביה הזועם של הילדה מתקשה להאמין לגרסת המטפלת: "עבודת נשיכות יסודית כל כך אי אפשר לעשות בדקה. זה היה פרק זמן הרבה יותר ארוך. הילדה גם בטח צרחה מכאבים. איך אף אחד לא שמע אותה כל הזמן הזה? אנשים שראו אותה בבית החולים הזדעזעו וחשבו שרוטווילר נשך אותה. זו רשלנות פושעת. אתה משאיר במעון את היקר לך ביותר ורוצה לקבל אותו בחזרה בריא ושלם". לדברי ההורים, מאז הפציעה חל שינוי קיצוני בהתנהגות בתם הפעוטה. "היא איבדה את שמחת החיים", אומרת האם בבכי. "היא לא רוצה לשחק, ממלמלת את שם הילד שנשך אותה ומדגימה תנועות נשיכה".

 

הורים בגן: מפעילים עלינו לחץ להחזיר את הגננת

 

בעקבות האירוע הושעו מעבודתן שתי מטפלות במעון. אחד ההורים סיפר הבוקר ל-ynet כי למרות שהגננת והסייעת הושעו לאחר המקרה הרי שמאז הופעל לחץ על הורים מצד צוות המעון לחתום על עצומה להחזרת השתיים לעבודה. "חלקם של ההורים חתמו מחשש שיתנכלו לילד שלהם אם לא יחתמו", אמר.

 

לדבריו, "נתלו שלטים ועצומות בכל רחבי הגן ובכל הכיתות ואין הורה שמגיע לגן בבוקר ובסוף היום ולא מופעלים עליו לחצים. הורים שאינם מכירים את הגננת כלל נאלצים לחתום מחשש שבמידה ולא יחתמו ייגרם נזק לילדם. וכך נוצרה אווירת פחד והוריי הילדים נחלקים לשניים. ובזה הנהלת הגן מוסיפה חטא על פשע".

 

מנעמת נמסר בתגובה ללחץ שהפעילה ההנהלה על ההורים לחתום על העצומה כי "ההחלטה לגבי המשך עבודתן או השעייתן של המטפלות תתקבל על פי תוצאות הבירור ולא על פי לחץ כזה או אחר של מי מן ההורים או הנוגעים בדבר".

 

לגבי האירוע עצמו נמסר: "נשיכות בין פעוטות בגיל הזה זה הינן אירוע שכיח. עם זאת, מדובר במקרה יוצא דופן בחומרתו. נעמת השעתה שתי מטפלות עד לסיום בירור מעמיק של האירוע. במקביל מתייעצת נעמת עם צוות מקצועי רב-תחומי, לצורך טיפול הן בילדה שננשכה והן בילד הנושך. נעמת פנתה לכל הגורמים המקצועיים הרלוונטים, ועם תום הבירור יוסקו מסקנות ויופקו לקחים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיכות על גוף הילדה
צילום: שאול גולן
הרופאים חשבו שזה רוטווילר
צילום: שאול גולן
צילום: תומריקו
(ארכיון)
צילום: תומריקו
מומלצים