שתף קטע נבחר

מויאל בדרך לפריז? "בינתיים אני בשדרות"

מקורביו של ראש העיר שדרות מספרים על הצעה שקיבל משר החוץ: לאייש את משרת השגריר בפריז. במשרד החוץ עדיין לא מאשרים, אך ראש העיר מוכת הקסאמים כבר החל לעבוד על הצרפתית. בדרך לעיר האורות?

ממטחי הקסאמים לשאנז-אליזה? שמועות שפשטו היום (ה') במערכת הפוליטית-מדינית ידעו לספר שבקרוב יתמנה שגריר חדש בפריז במקום השגריר הפורש, נסים זווילי. השם החדש בבורסת המועמדים הוא לא אחר מאשר ראש העיר שדרות, אלי מויאל.

 

אף אחד מן הצדדים - לא משרד החוץ ולא מויאל עצמו - מיהר לאשר את הדיווח. מנגד, איש מהצדדים גם לא טרח להכחיש. מויאל עצמו אמר ל-ynet ברוח דיפלומטית משהו כי הוא אינו מעוניין להגיב. "אני עדיין ראש עיריית שדרות", הוסיף. 

 

השגרירות בפריז אינה מאויישת מזה שבועות ספורים, מאז עזב את תפקידו השגריר הקודם, נסים זווילי. ממשרד החוץ נמסר מנגד כי ישנם מספר מועמדים לתפקיד שגריר ישראל בצרפת אולם המשרד אינו מתייחס לשמות המועמדים. עוד נמסר: "המשרד רואה בפריז שגרירות חשובה של ישראל ובכוונתו לאייש אותה בקרוב. נושא מינוי השגריר עלה אף בשיחתם של שר החוץ סילבן שלום עם עמיתו הצרפתי, פיליפ דוסט-בלאזי, בפגישתם של השניים בפריז. דוסט-בלאזי אמר לשלום כי הוא מקווה שישראל תאייש במהרה את השגרירות".

 

חבר מרכז בכיר בדרום המקורב לשר החוץ סילבן שלום אישר כי מויאל הוא אחד המועמדים. "מזה כחצי שנה שהשר שלום מחפש מועמד לתפקיד במקום זווילי, ובין שאר המועמדים עלה גם שמו של מויאל, שאותו השר שלום מאוד מעריך. העניין עדיין אינו סופי. נאמר לי שההחלטה תתגבש בקרוב".

 

השמועות בדבר מועמדותו של מויאל לתפקיד אינן זרות גם לתושבי שדרות, "כבר כמה שבועות שהשמועה הזו מסתובבת בשדרות אני עצמי ביקשתי השבוע לדבר עם השר בעניין, אבל אמרו לי שהוא בחו"ל. אני ארצה לשמוע ממנו", אומר חבר המרכז בשדרות ששון שרה, הנחשב ל"ברומטר חברתי" בעיר. שרה מבקר חריף של מויאל, דווקא שמח על הבחירה, "ויפה שעה אחת קודם", הוא אומר. אבל תגובתו לא מאפיינת את התגובה של תושבי שדרות. מרביתם אומרים כי יצטערו מאוד אם מויאל יעזוב לפריז.

 

מויאל מכהן זו קדנציה שנייה כראש העירייה ובתקופת כהונתו החל ירי הקאסמים לעבר העיר, שעלתה עד מהרה לכותרות. מויאל רהוט ומתנסח היטב, הפך לחביבם של תוכניות טוק שואו ויאיר לפיד אף הציע לו לשחק את דמותו בסדרה "חדר מלחמה". בעבר נטען כי למויאל שאיפות פוליטיות והוא רואה עצמו כמועמד לתפקיד חבר כנסת מטעם הליכוד בבחירות הקרובות.

 

השר שלום, אגב, מכיר היטב את מויאל היכרות מוקדמת. רעיית השר, ג'ודי ניר-מוזס שלום היא זו שהכירה למויאל את בת זוגו הנוכחית, מוניק בן-מלך, המשמשת כמאפרת בתוכניתה. על פי השמועות, השניים מתעתדים להינשא בקרוב. ניר מוזס גם הקדישה את אחת מתוכניותיה למויאל ולביקור בביתו.

 

מקורביו של ראש העיר אמרו כי הוא הוחמא מאוד מההצעה. "הוא חושב שהוא ראוי לתפקיד, אבל זו עדיין הצעה ויש עוד כמה מועמדים. הוא מכיר היטב את רזי הדיפלומטיה , ודובר צרפתית בסיסית מהבית, אך כבר החל ללמוד צרפתית. אם ההצעה הזו תתממש הוא אפילו מדבר על כך שייקח מורה פרטי ללימוד צרפתית. יש לו חוש לשפות ולא תהיה לו בעיה עם כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
בדרך לשאנז-אליזה? מויאל
צילום: אורי פורת
היכרות מוקדמת. שלום
מומלצים