שתף קטע נבחר

שרון לשריו: די למרד ולפילוגים

ראש הממשלה כינס את שריו לקראת פתיחת מושב החורף של הכנסת, וביקש מהם לשמור על האחדות. "אי אפשר לחזור על מה שהיה במושב הכנסת הקודם", אמר, וציין כי גיוס הרוב לממשלה במושב הקודם על כספים רבים. הבטיח: בשבוע הבא יובאו כל המינויים בממשלה לאישור הכנסת

ראש הממשלה, אריאל שרון, כינס הערב (יום ה') את שרי הליכוד לישיבה ראשונה של הפורום מזה זמן רב. בישיבה נכחו מרבית שרי וסגני השרים של הליכוד ונעדר ממנה רק השר סילבן שלום, השוהה בביקור רשמי בפריז. שרון הקדיש חלק גדול מדבריו לקריאה לחברי סיעת הליכוד בכנסת להפסיק עם המרד והפילוגים, לקראת פתיחת מושב החורף של הכנסת.

 

לדברי שרון, "אי אפשר לחזור על מה שהיה במושב הכנסת הקודם. יש שורה של נושאים, מביטחון עד הסדר מדיני, מלחמה בעוני, המאבק באלימות והחינוך. כדי שאפשר יהיה לטפל בענייני המדינה, הסיעה והממשלה צריכים לעבוד בשיתוף. מותר להביע דעות שונות אך מרגע שהתקבלה ההחלטה, חשוב שלא נהיה במצב שחברים (בסיעה - א"ש) מצביעים נגד הממשלה, מביעים אי אמון בממשלה ויוצאים מהאולם בזמן ההצבעה".

 

שרון אמר גם כי המאמצים במושב הכנסת הקודם לגיוס רוב לממשלה עלו למדינה כסף רב וקרא "לעבוד בצורה מסודרת יותר". לדבריו, בכוונתו להביא בשבוע הבא לכנסת את כל המינויים לממשלה יחד, בהם מינויו אהוד אולמרט לשר אוצר של קבע. "איני רואה סיבה שזה לא יעבור. זה לא עניין פרסונלי, אלה מינויים שיסדירו את יחסי הכוחות הקואליציוניים בממשלה. לעבודה יש שמונה שרים ולנו רק 12, וזה תיקון העיוות. כל עניין המאבק מהמושב הקודם הסתיים".

 

ראש הממשלה קרא ליושב ראש הקואליציה, ח"כ גדעון סער, לפעול לאיחוד השורות בסיעה. "אני מצפה מגדעון להשקיע מאמץ בנושא הזה ולא רק במינוי השרים". בדבריו הבהיר שרון כי "שום גוף לבד מהליכוד לא יכול להתמודד עם המשימות. אך כמו שזה נראה בשנה האחרונה, אם הליכוד לא יכול לקבל החלטה, אולי הוא לא יכול להנהיג. אי אפשר שכל אחד יעשה דין לעצמו".

 

במהלך הישיבה דיבר גם שר הביטחון, שאול מופז, שערך סקירה ביטחונית. גם יו"ר הקואליציה גדעון סער ערך סקירה על המשימות העומדות בפני הקואליציה במושב הקרוב של הכנסת.

 

לאחר הישיבה נפגש שרון ביחידות עם סגן השר זאב בוים. זאת, לקראת ההכרעה על מינויי השרים החדשים בממשלה. שרון התעניין אצל בוים באיזה תיק הוא מעוניין ובוים בתשובה אמר כי הוא מעוניין בתיק התעשייה, המסחר והתעסוקה (התמ"ת). ראש הממשלה הודיע כי יקבל הכרעה בעניין רק ביום ראשון. בהמשך צפוי שרון להיפגש גם עם חבר הכנסת רוני בראון, שגם לו מיועד תפקיד של שר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
די לפילוגים. שרון
צילום: איי פי
צילום גלי תיבון
ביקש את התמ"ת. בוים
צילום גלי תיבון
צילום: ירון ברנר
מינוי קבוע. אולמרט
צילום: ירון ברנר
מומלצים