שתף קטע נבחר

"קומנדו נוער הימין" ייאבק בהפגנות השמאל

כ-250 בני נוער פעילי ימין התכנסו בירושלים ורקמו תוכניות להקמת מאחזים נוספים ולחדירה לקבר יוסף ולבתי הכנסת ביריחו. "הנהגת יש"ע נכשלה, היא צריכה לפנות את מקומה", אמרו בני הנוער בכינוס

אחרי הקמת ששת המאחזים החדשים בשומרון, לבני הנוער של הימין יש תוכניות גדולות: בכנס של מפלגת חזית יהודית-לאומית שהתקיים הערב (יום ה') בשכונת רמת אשכול בירושלים, הציגו בני הנוער תוכניות לעתיד - מאחזים חדשים, קומנדו בני נוער למאבק בפעילי שמאל, וכניסה לבתי הכנסת ביריחו ולקבר יוסף בשכם לקראת יום פקודה.

 

אתמול פורסם ב-ynet כי מאות בני נוער הקימו ארגון חדש הקרוי "נוער למען ארץ ישראל" והקימו שישה מאחזים חדשים. הלילה והבוקר פינו הצבא והמשטרה את המאחזים, חלקם פונו תוך עימותים קשים.

 

בכינוס ה"חזית יהודית לאומית" בראשותו של פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל, השתתפו כ-250 בני נוער, בעיקר בגילאים 17 ו-18. במהלך הכינוס אמר מרזל כי המאבק על כגוש קטיף וצפון השומרון נכשל, אך "לא עוד". לדבריו, "אנחנו יוצאים עכשיו למלחמה על יהודה ושומרון ועל ההתיישבות בה".

 

במהלך הכינוס הוחלט כי בני הנוער יקימו מאחזים חדשים ביו"ש בתקופה הקרובה. עוד הוחלט להיכנס לבית הכנסת ביריחו ולהגיע לקבר יוסף בשכם ללא אישור וללא תיאום עם צה"ל. לטענתם, יש כוונה לפנות את התושבים היהודים המתגוררים בשוק בחברון והוחלט להכין כוח ליום פקודה.

 

כמו כן, על רקע קמפיין השמאל למען פינוי התנחלויות מבודדות, במיוחד בגזרת חברון, הוחלט להקים "קומנדו של בני נוער" שיסתובב בין ההתנחלויות ויפעל כנגד פעילי השמאל שיגיעו למקום "להגן על המתנחלים".

 

במהלך הכינוס נשמעה ביקורת על הנהגת יש"ע בעקבות הכישלון בסיכול תוכנית ההתנתקות. במהלך הכינוס הוחלט כי ההנהגה הקיימת סיימה את עבודתה ועל רקע הכישלון בגוש קטיף ובצפון השומרון היא צריכה לפנות את מקומה להנהגה חדשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי מאחז ליד אלון מורה, היום
צילום: שרון קץ
צילום: מנחם ברודי
בדרך לקומנדו
צילום: מנחם ברודי
מומלצים