שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנכדה אמרה לראשונה "סבתא", רגעים לפני הבשורה המרה
  קרוביה של גניה פולייס בת ה-66 מחדרה, שנפצעה באורח אנוש בפיגוע בעיר ומתה אתמול מפצעה, סיפרו שנכדתה בת ה-9 חודשים, מריה, אמרה לראשונה את המלה סבתא, וזמן קצר לאחר מכן התקשרו מבית החולים לבשר את הבשורה המרה. "היא הייתה אשה נפלאה, טובה ועוזרת", סיפרו. בעלה עדיין מאושפז במצב בינוני

  גניה פולייס, בת 66 מחדרה, שנפצעה אנושות בפיגוע בעיר לפני כעשרה ימים מתה אמש (שבת) מפצעיה בבית החולים "הלל יפה" בעיר. עם מותה, עלה מניין ההרוגים בפיגוע לשישה.

   

  קרוביה סיפרו היום כי אתמול אמרה בפעם הראשונה נכדתה מריה בת התשעה חודשים "סבתא", ודקות לאחר מכן התקשרו מבית החולים למשפחה ובישרו להם את הבשורה המרה.

   

  גניה עלתה יחד עם בעלה ויטלי ובנם היחיד ליאוניד בשנת 1993 ממוסקבה. המשפחה התגוררה בחדרה. בני הזוג, מהנדסים במקצועם, לא מצאו תעסוקה בארץ ועזרו בגידול שלושת נכדיהם ליזה, בת 15, אבי בן 12 ומריה בת התשעה חודשים.

   

  ביום הפיגוע היו בני הזוג בקופת חולים מאוחדת ובסיום הטיפול הלכו לשוק כדי לקנות פירות וירקות. "רק כשהם היו בעיר הם היו נכנסים לשוק", סיפרה כלתם נטליה בדמעות. "הם היו יחד כשארע הפיגוע ונפלו על הקרקע. ויטלי עוד הספיק לאחר שהתאוששו מעט להגיד לגניה 'תאספי את הדברים שנפלו מהתיק'".

   

  גניה וויטלי הובהלו לבית חולים הלל יפה בחדרה. מצבה של גניה היה קשה מאוד והיא אושפזה ביחידה לטיפול נמרץ. מצבו של ויטלי היה קשה והוא עדיין מאושפז במצב בינוני במחלקה האורטופדית.

   

  "כל הזמן היינו אצלם. המצב של גניה היה כל הזמן קשה והיא הייתה מחוסרת הכרה. לפני יומיים הרופאים נתנו לנו תקווה שהמצב שלה משתפר אבל לאחר מכן לחץ הדם שלה קפץ והרופאים ניסו לעשות הכל כדי להציל אותה אך ללא הצלחה", סיפרה נטליה. 

   

  לדבריה, "רק היום סיפרו בבית החולים לויטלי כי אשתו נפטרה והוא לא הפסיק לבכות. כל הזמן הם היו ביחד, אהבו לטייל ולנסוע לחו"ל. היא הייתה אשה נפלאה, טובה ועוזרת", סיפרה נטליה. הנכדים הוסיפו כי "היא הייתה סבתא טובה ואהבנו אותה מאוד".

   

  אחר הצהריים היא תובא למנוחות בבית העלמין החדש בחדרה. בעלה ויטלי יובא על כיסא גלגלים להיפרד ממנה.

   

  הפיגוע התרחש ליד דוכן

  פלאפל בפינת הרחובות הרברט סמואל ורוטשילד סמוך לשוק בחדרה. ההרוגים הנוספים בפיגוע היו פרחיה מכלוף, בת 53 מחדרה, מיכאל קויפמן, בן 68 מחדרה, יעקב רחמני, בן 68 מחדרה סביחה ניסים, בת 66 ממושב אחיטוב וג'מיל קעדאן,בן 48 מבקה אל-גרביה.


  פורסם לראשונה 05/11/2005 23:23

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
  גניה פולייס
  צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
  צילום: ירון ברנר
  הפיגוע בחדרה
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים