שתף קטע נבחר

צילום: ישראל יוסף

פרץ על וילנאי ופרס: "זו הליגה להצלת שרון"

"אל תתנו לדיל הזה להיות על גבכם", פנה עמיר פרץ לחברי התנועה הקיבוצית, המעוז של מתן וילנאי, שאת קולותיהם הוא שואף לקבל מחרתיים בפריימריז. הוא הבטיח מהפכה חברתית וגם: "המתת חסד לשד העדתי"

יומיים לפני הבחירות לראשות מפלגת העבודה, ולמחרת פרישתו של מתן וילנאי מהמירוץ, יו"ר ההסתדרות לא אומר נואש. "מדינת ישראל משוועת למהפך שלטוני, כדי להביא למהפכה חברתית אמיתית", הצהיר היום (ב') עמיר פרץ במסיבת עיתונאים שכינס בכנסת.   

 

פרץ חזר על משנתו החברתית וכינה את שרון "ראש ממשלת העוני". הוא קרא לחברי המפלגה, ובמיוחד לאנשי התנועה הקיבוצית - אחד ממעוזיו של וילנאי - לחבור אליו ולהשלים מהפכה סוציאל-דמוקרטית אמיתית. 

 

חלק ניכר מהדברים הוקדשו ל"דיל" בין וילנאי לפרס, כפי שכינה זאת פרץ: "אני רוצה להתייחס לעובדה עצובה מאוד מבחינתי. מדובר בשני אנשים טובים, שני אנשים שלדעתי יש להם בהחלט כל הסיבות לבוא ולעמוד בפני מדינת ישראל ולתת תקווה לעם. אבל לצערי הרב, הברית שנכרתה היא לא הליגה להצלת שמעון, היא הליגה להצלת שרון והפערים החברתיים בישראל ... אל תתנו שיעשו את הברית הזאת על גבכם".

 

"אסור שביום חמישי בבוקר נתעורר למצב בו מישהו אומר, שמעון ומתן עשו דיל, והתנועה הקיבוצית חלילה שילמה את המחיר", המשיך ח"כ פרץ. "מנסים לעשות פה מהלך שהם ירוויחו את הג'ובים הווירטואלים, ואתם חלילה יכולים למצוא את עצמכם משלמים את המחיר ללא הצדקה".

 

"אני לא מתכוון להשתתף בפסטיבל הצביעות ולא בפסטיבל המלאכותי של המלכת שרון", הוסיף פרץ. "שרון עשה את ההתנתקות ושילם מחיר קטן על כל הנזקים שהוא עשה. עכשיו אומרים לנו שזה לא הוא אלא ביבי, אבל ראש הממשלה הוא שרון - והוא דירדר את ישראל למקום שבו הפך את העוני לאיום אסטרטגי".

  

יו"ר ההסתדרות התייחס גם לטענות על קיפוח עדתי במפלגת העבודה ועל ניסיונות "לחסל" אותו בשל מוצאו המזרחי: "כאשר אבחר אקיים טקס קבורה סופי של השד העדתי, אנתק את זה מכל המכשירים ואעשה לו המתת חסד".

 

במסיבת העיתונאים בישר פרץ על סיסמתו החדשה: "מי למהפך - אליי". ממטהו נמסר כי 21 מראשי המטות והפעילים המרכזיים של וילנאי העבירו אליו את תמיכתם.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
לקבור את השד: פרץ
צילום: תומריקו
צילום: שאול גולן
עובדה עצובה: וילנאי
צילום: שאול גולן
מומלצים