שתף קטע נבחר

הכתומים חוזרים עם "כנס להוקעת פושעי הגרוש"

תעודות הוקרה לעצורי ההתנתקות, סרטי תעודה על פועלם של יוזמי ה"גירוש" וגם הכרזה על הקמת מוזיאון "חורבן שרון" - כל אלה ועוד בכנס ראשון של מתנגדי ההתנתקות לאחר הפינוי

תחת הכותרת "לא נשכח ולא נסלח", צפויים להשתתף מחר (יום ד') אלפי מתנגדים לתוכנית ההתנתקות ב"כנס להוקעת פושעי הגרוש" שיתקיים בירושלים. את הכנס מארגנים במשותף ארגוני הימין ו"המטה למען הצלת העם והארץ", והם אף ישדרו אותו בשידור חי בניו יורק, פאריז ולונדון.

 

מארגני הכינוס סיפרו ל-ynet כי על פי התכנון יעניקו במקום 1,500 תעודות הוקרה "לאלה שנעצרו ולמי שסייעו נגד גירוש היהודים", לדבריהם. "הם זכאים לתואר 'גיבור ישראל'. ביניהם גם חיילים וגם הרב הצבאי עמיטל בראלי, שקרא לסרב פקודה במחסום כיסופים".

 

במהלך הכנס יוקרן סרט חדש על ההתנתקות שכותרתו "המגורשים", ובו מתואר פינוי התושבים מביתם וירי הקסאמים על נתיב העשרה ושדרות שבא לאחריו. המארגנים סיפרו כי בסרט מתועדים גם האחראים למהלך, ביניהם ראש הממשלה אריאל שרון, שר הביטחון שאול מופז, השר אהוד אולמרט וח"כ יעקב ליצמן. גם נשיא בית המשפט העליון השופט אהרון ברק, הרמטכ"ל רב אלוף דן חלוץ, ראש אגף כוח אדם בצה"ל האלוף אלעזר שטרן ואלוף פיקוד מרכז יאיר נווה יזכו לאזכור בסרט.

 

את הכנס ינחה דובר ועד היישוב היהודי בחברון נועם ארנון, ויוכרז בו באופן רשמי על הקמת מוזיאון "חורבן שרון", למען תושבי גוש קטיף וצפון השומרון. המוזיאון אמור להיות מוקם לפני תשעה באב, יום השנה הראשון להתנתקות. המארגנים ציינו כי מטרת הקמת המוזיאון היא להציג תמונות של גוש קטיף וצפון השומרון לפני ההתנתקות, וכן את עקירת התושבים מביתם, את ההרס והחורבן, ולהביא למקום בני נוער ותלמידי בית ספר.

 

בכנס ישתתפו בין היתר רבנים, תושבי גוש קטיף וצפון השומרון, קצינים במילואים והזמרים אריאל זילבר ואהרון רזאל. כמו כן צפויים להכריז בו על יריית הפתיחה של המאבק ביהודה ושומרון - שני המאבקים הראשונים צפויים להתקיים על השוק בחברון ועל המאחז עמונה שליד עופרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הכתומים חוזרים
צילום: איי פי
צל"שים למפגינים
צילום: רוני סופר
צילום: צפריר אביוב
וגם לעצורים (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
מיכאל קרמר
זילבר. מקום של כבוד
מיכאל קרמר
מומלצים