שתף קטע נבחר

פרס בתגובה ראשונה: אין לי במה להתבייש

בנאומו בוועידה כלכלית בתל אביב אמר המשנה לראש הממשלה: "אתם בטח רוצים שאני אדבר על אתמול בלילה, אבל אל תשכחו שלא שואלים ג'נטלמן מה הוא עשה בלילה. לא ישנתי הרבה - אבל אין לי במה להתבייש". עוד הבהיר כי הוא לא מתעסק עכשיו בבחירות "אלא בדברים האמיתיים" וניסה לשדר אופטימיות: "אחרי כל לילה מפציע בוקר חדש"

המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, הגיב בצהריים (יום ה') לראשונה לניצחון עמיר פרץ בבחירות לראשות העבודה בנאום שנשא בוועידת ראש הממשלה לייצוא בתל אביב ואמר כי "אתם בטח רוצים שאני אדבר על אתמול בלילה, אבל אל תשכחו שלא שואלים ג'נטלמן מה הוא עשה בלילה. לא ישנתי הרבה, אבל אין לי במה להתבייש. אחרי כל לילה מפציע בוקר חדש".

 

 

פרס, שלא נראה במיטבו, הוסיף שהבחירות יוקדמו ויתקיימו במהלך 2006. לדבריו, "הבחירות הבאות היו צריכות להיות באוקטובר בשנה הבאה וזה היה קורה אם לא היו לנו כל כך הרבה פוליטיקאים אמביציוזים". לדבריו, "העיתונאים בישראל מרבים להתלונן שאין כאן אופוזיציה לוחמת מספיק. לדעתי, דווקא אין לנו מספיק יציבות שלטונית. יציבות שלטונית, ולא אופוזיציה לוחמת, היא זו שמאפשרת בנייה ארוכת טווח של תמיכה כלכלית ושגשוג".

 

המשנה לראש הממשלה המשיך ואמר כי הוא לא מתעסק עכשיו בבחירות "אלא בדברים האמיתיים". ואולי כעקיצה לעבר המנצח פרץ, אמר פרס בנאומו כי "ממשלות לא טובות לנהל עסקים" והמשיך ונאם על ההפרטה.

 

עוד אמר פרס בנאומו, שרובו לא עסק בבחירות למפלגת העבודה: "במשך שנים צחקו עלי שדיברתי על מזרח תיכון חדש, והנה זה קורה והקשרים הכלכליים בינינו לבין שכנינו הולכים ומתהדקים. אנחנו צריכים לחזק את הקשרים הכלכליים עם הפלסטינים ולא לעזוב את עזה, ולעשות מאמץ עילאי כדי שהפלסטינים יוכלו לנוע בחופשיות, כיוון שאם הפלסטינים יהיו כלואים בלא יכולת תנועה ההשקעות בעזה ירדו לטמיון".   

 

ועוד מפסיד גדול, שר המדע והטכנולוגיה מתן וילנאי, שוחח הבוקר עם יושב ראש מפלגת העבודה, עמיר פרץ, ובירך אותו על ניצחונו. "אמרתי לעמיר שאני מופתע מהניצחון, אך הודעתי שאעזור לו ככל יכולתי", אמר וילנאי, ששוחח גם עם השר שמעון פרס, והמליץ לו שלא לערער על תוצאות הפריימריז.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס. "אחרי כל לילה - בוקר חדש"
צילום: איי פי
צילום: גיל יוחנן
ופרץ בצהריים. על קבר רבין
צילום: גיל יוחנן
באדיבות עיתון העבודה
וילנאי. מופתע מהניצחון
באדיבות עיתון העבודה
מומלצים