שתף קטע נבחר

שינוי תוקפת: "עמיר פרץ משת"פ של ש"ס"

במערכת הפוליטית מנסים להסתגל ליו"ר מפלגת העבודה החדש. בשינוי התכנסו, החליטו לפעול להקדמת הבחירות הכלליות והזהירו: "עמיר פרץ הוא סכנה אדומה, אם הוא יהיה ראש ממשלה יהיו ימים קשים לכלכלה"

סיעת שינוי התכנסה היום (ו') בתל אביב והחליטה לפעול להקדמת הבחירות הכלליות. חבר הכנסת אברהם פורז התייחס בישיבה לניצחונו של עמיר פרץ במירוץ לראשות מפלגת העבודה, ואמר כי "יש סכנה אדומה. אם עמיר פרץ יהיה ראש ממשלה יהיו ימים קשים לכלכלה".

 

פורז הסביר: "פרץ הוא משת"פ של ש"ס, ולא בכדי הרב עובדיה בירך אותו ודוד טל היה חבר בסיעתו. העבודה תהיה פרטנר של ש"ס ולא פרטנר בנושאי דת ומדינה".

 

יו"ר שינוי, יוסף לפיד אמר בישיבה כי הוא מתכוון לכנס ביום שני את סיעות האופוזיציה בכנסת כדי לדון עמן בהקדמת הבחירות. לפיד אמר כי הוא מזמין גם את עמיר פרץ להשתתף בישיבה.

 

בתוך כך התכנסה סיעת העבודה לישיבה ראשונה בראשות היו"ר הנבחר, עמיר פרץ, ובה הוחלט להתנגד להצבעת אי האמון בכנסת - כלומר להתנגד להפלת הממשלה בהצבעה הקרובה.  

 

אך בסיעת שינוי נשבו רוחות אחרות. לפיד תקף את מפלגת העבודה ואמר כי צריך לעשות כל מאמץ כדי להקדים את הבחירות וכי "עם תזוזת העבודה שמאלה, שינוי רואה עצמה כנציגה היחידה של המרכז והמעמד הבינוני. מפלגת העבודה יצאה לטיול ארוך בשמאל".

 

בישיבת שינוי הוחלט גם כי המפלגה תתמקד בחיזוק הדגל של מעמד הביניים לאור העובדה ששינוי נשארה המפלגה האחרונה, לדברי אנשי שינוי, שמייצגת אותם. כמו כן הוחלט "להמשיך ולשאת את הדגל של מאבק בשחיתות ובכפייה דתית". לפיד אמר בתשובה לשאלה, כי "מרצ נגמרה ואנחנו נזכה ליותר מנדטים בכנסת הבאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
פורז. סכנה אדומה
צילום: גבי מנשה
צילום: אלכס קולומויסקי
לפיד. מרצ נגמרה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים