שתף קטע נבחר

ש"ס בלחץ מבחירת פרץ: נסיר לו את השפם

הדגל החברתי של עמיר פרץ מעורר חשש במפלגות החרדיות, בעיקר בש"ס, מאובדן מנדטים. בסוף השבוע נערכו התייעצויות קדחתניות בש"ס והוחלט כי "למרות האהדה האישית לעמיר יש להסיר הכפפות ולגלות 'מיהו פרץ האמיתי". בתנועה אמרו כי "אולי אשתו של עמיר מדליקה נרות שבת, זה טוב וחשוב, אבל זה לא ישנה את עמדותיה המסורתיות של העבודה בכל הקשור בנושאי דת ומדינה ובנושאים מדיניים"

לחץ בש"ס בעקבות בחירת עמיר פרץ ליו"ר העבודה. במפלגה כבר דנים כיצד לתקוף את פרץ ו"לחשוף את פרצופו האמיתי שמאחורי השפם".

 

בחירתו של פרץ תפסה את המפלגות החרדיות ובעיקר את ש"ס, לא מוכנות. האפשרות כי מערכת הבחירות תתמקד לראשונה בנושאים חברתיים מצריכה מש"ס היערכות מחודשת, שכן זהו הדגל אותו היא נושאת שלוש שנים ואשר מנע ממנה להצטרף לממשלת שרון. בש"ס קיימו התייעצות ראשוניות בסוף השבוע והחליטו "להסיר את הכפפות".

 

בש"ס החליטו להדגיש שני מסרים עיקריים: "נדגיש לכולם כי מפלגת העבודה החליפה את הראש ולא את עמוד השדרה. אנחנו עדיין לא רואים את אופיר פינס יורד מדרישתו לנישואים אזרחיים. אולי אשתו של עמיר מדליקה נרות בשבת, זה טוב וחשוב, אבל זה לא ישנה את עמדותיה המסורתיות של העבודה בכל הקשור בנושאי דת ומדינה".

 

עוד אמרו בש"ס כי "נושא נוסף שיש להבהיר לציבור הוא דעותיו השמאלניות בנושאים מדיניים שלא עומדים בקנה אחד עם פסקי ההלכה של הרב עובדיה. הציבור זוכר כי פרץ חתום על הסכם ז'נבה והוא רוצה להמשיך את תהליך אוסלו".

 

בתנועה אמרו ש"מהר מאוד נסיר מעמיר את המסיכה ונבהיר לכולם כי לא ייתכן ששלושה חודשים לפני הבחירות הציבור יסלח ויסיר מאחריותה של מפלגת העבודה לשלוש שנים הקשות ביותר מבחינה חברתית".

 

"סוס טרויאני"

 

יוסי אליטוב סגן עורך השבועון החרדי "משפחה" טוען כי בחירתו של פרץ עשויה להזיק בבחירות לש"ס: "עמיר פרץ הוא סוס טרויאני של הפוליטיקה הישראלית. לראשונה מתייצב אדם בעל חזות מסורתית לא מאיימת. יש לו את היכולת לגנוב קולות מבנק הקולות של הימין והמסורתיים ולהכניס אנשי שמאל קיצוניים. עמיר מציע אג'נדה מסורתית רכה, לא מאיימת, אבל גם לא מחייבת. הוא מוכר בעיקר פולקלור יהודי, בעיקר את מורשת המופלטה, אבל בכל הקשור לנושאי דת ומדינה פרץ נמצא לחלוטין בצד החילוני המובהק. הוא לא מחויב לשמירת השבת והוא תומך בנישואים אזרחיים".

 

הוא הוסיף כי "במערכת הבחירות ודאי ניוודע לסבא הרב של עמיר, אבל הפחד הוא שבקולות שיקבל הוא יכניס לכנסת יולי תמירים ועמי איילונים – אנשי שמאל קיצוניים שביום פקודה יעמדו לצרינו. המשימה של נציגי הציבור החרדיים היא פשוטה - לחשוף את חוסר המחויבות של פרץ לזהות היהודית של המדינה. צריך להוריד לו את השפם ולחשוף כי מדובר באיש שלום עכשיו בחזות ש"סניקית. עיקר החשש של הנציגות החרדית הוא שפרץ יצליח לגנוב קולות בעיקר על רקע העוני הגואה. כי העוני מדבר לכולם".

 

לדבריו, "ככל שנתקרב לבחירות השד העדתי יפרוץ דווקא מהאשכנזים שיפחדו מהמסרים הרדיקלים של פרץ בנושאי כלכלה, מתוך חשש כי התלוש שלהם ייפגע. משמעות הדבר כי הגוש הדתי יצטמק ונקבל שינוי ומרץ גדולים ומשם השם ישמור כי הדרך לאישור נישואים אזרחיים מתקצרת".

 

"יופי, הוא דפק את האשכנזים, אבל הוא מהשמאל"

 

בכיר בש"ס אמר כי "אין ספקי שהימים הראשונים מאז עמיר נבחר לראשות מפלגת העבודה מנפחים את האגו של המזרחיים אבל כל זה ייעלם בימים הקרובים. בהתחלה ההרגשה הייתה - יופי הוא דפק את האשכנזים בעבודה אבל לאחר כמה ימים כולם יתפכחו ויבינו כי מדובר בנציג של השמאל.

 

"כל עוד עמיר מספק כותרות תמיכה בהסכם אוסלו זה יחזיר את כולם לפרופורציה מהר מאוד. הקול הספרדי מסורתי לא ילך אחריו כי הוא מחפש את הזהות היהודית לאומית כאשר הוא מגיע להצביע בקלפי. גם העניים המרודים ביותר מצביעים בסופו של דבר לפי המצע המדיני.

 

"צריך לזכור שכאשר בודקים את עברו של פרץ מגלים בקלות, בצורה אמיתית שהוא לא עשה בחייו כלום לטובת העניים. הוא כן דאג לנמלים, לעובדי חברת חשמל, כי זה מקור כוחו. מישהו זוכר שעמיר השבית את המשק לאחר ששחטו את העניים במשך שלוש שנים?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
פרץ חוגג. הם מפחדים?
צילום: איי אף פי
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה וישי. אשתו מדליקה נרות - וזה טוב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים