שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  התפטר סמנכ"ל מועצת החלב שיצא נגד רייכמן
  לטענת זיו מטלון, סמנכ"ל במועצת החלב, תפקידו במועצת החלב אינו מאפשר לו לנהל כפי שהוא רוצה את המסע שהוא מנהל לדבריו להצלת תנובה: "אני רוצה להישאר נאמן לצו מצפוני ולנהל את פעילותי בתנובה כאיש חופשי"

  זיו מטלון, המשמש כסמנכ"ל במועצת החלב, התפטר הבוקר מעבודתו במחאה על הלחצים שהופעלו עליו, לטענתו, להפסיק בפעילותו נגד מנכ"ל תנובה, אריק רייכמן.

   

  כפי שפורסם לראשונה ב-ynet מנהל מטלון, רפתן מבאר טוביה וסמנכ"ל במועצת החלב, קמפיין במושבים ובקיבוצים להדחת מנכ"ל תנובה, אריק רייכמן ונגד תוכנית רייכמן להנפקת תנובה בבורסה.

   

  "בתאגיד המרכזי ביותר בחקלאות בישראל קיים שלטון יחיד רודני שבכוחניות שאינה יודעת גבולות רודף אחר אופנות ניהוליות וטרנדים שיווקיים ולא לבדוק את התאמתם למציאות בישראל", כתב מטלון במכתב ההתפטרות שלו. "תנובה מתדרדרת".

   

  גורמים במשק החלב טוענים כי על מטלון הופעלו לחצים כבדים מצד המועצה להפסיק את פעילותו נגד רייכמן והוא אף הושעה זמנית מעבודתו.

   

  מטלון הסביר הבוקר ל-ynet כי תפקידו במועצת החלב אינו מאפשר לו לנהל כפי שהוא רוצה את המסע שהוא מנהל, לטענתו, להצלת תנובה. "אני רוצה להישאר

  נאמן לצו מצפוני ולנהל את פעילותי בתנובה כאיש חופשי ולכן התפטרתי", אמר מטלון.

   

  "מטלון החליט לפרוש לפני החלטת הדירקטוריון"

   

  מועצת החלב אומרת בתגובה: "מועצת החלב היא הגוף האמור לפשר ולתווך בין הגורמים השונים במשק החלב. לכן כאשר בכיר במועצה לוקח צד בוויכוחים במשק, אכן יש בעיה, ומנכ"ל מועצת החלב אכן ביקש ממטלון לפרוש מתפקידו באופן זמני עד להחלטת הדירקטוריון מחר. ייתכן שהדירקטוריון היה מחליט שאין כל בעיה, ואולם מטלון הקדים והחליט לפרוש כבר היום. ונותר לנו אלא להביע הערכה לפועלו עד כה".

   

  מאיר בראון, מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר בישראל, אומר בתגובה: "שמענו בצער על התפטרותו של זיו מטלון, סמנכ"ל מועצת החלב. זיו הוא מהתורמים הגדולים לענף החלב בעשור האחרון. התפטרותו ועזיבתו את הענף תפגע בצורה קשה בנושאים השונים שעל הפרק לקידום ופיתוח ענף החלב. הלחץ שהופעל להתפטרותו, למרות שגיאות שאולי נעשו, לא מקובל עלינו, וכל הניסיונות להניאו מהתפטרות לא צלחו בידינו. נראה לנו שהרצון להשקיט את הרוחות, קשה יותר אחרי תוצאה של מהלך כזה".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "התפטר סמנכ"ל מועצת החלב שיצא נגד רייכמן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תני גולדשטיין
  מטלון. התפטר כדי להמשיך במאבק
  צילום: תני גולדשטיין
  צילום: חן מיקא
  רייכמן. קמפיין נגדו
  צילום: חן מיקא
  מוגש מטעם: מוצר השנה
  מומלצים