שתף קטע נבחר

בן אליעזר לימין פרץ: תומך ביציאה מיידית מהממשלה

יו"ר העבודה החדש, עמיר פרץ, לא מבזבז רגע, ונפגש עם שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר. לפני הפגישה אמר בן-אליעזר ל-ynet: "העיקרון שמנחה אותי הוא - בחירות וכמה שיותר מהר"

חזית אחידה בצמרת העבודה: שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, נועד הערב (יום א') עם יו"ר העבודה הנבחר, עמיר פרץ, בבית המפלגה בשכונת התקווה בתל-אביב והבטיח לתמוך במהלך שמוביל פרץ ליציאה מהממשלה. במקביל, נמשכים המאמצים בסביבתו של פרץ לגבש כוורת מנהיגות שאיתה ירוץ בבחירות הבאות. כעת מדברים מקורביו של פרץ על בני גאון כשר אוצר אפשרי בממשלת עבודה

 

עמיר פרץ אמר בתום הפגישה שאם עד יום רביעי לא תתקיים פגישה עם ראש הממשלה, הוא יכנס את הסיעה, ותתקבל החלטה משותפת. "אין אולטימטום לראש הממשלה, אבל אריאל שרון צריך לשתף אותי במהלכים האלה. אני רוצה למנוע התבזות של ראש הממשלה".

 

פרץ ימשיך גם מחר בהתייעצויות. הוא צפוי להיפגש עם מתן וילנאי, חיים רמון, שלום שמחון ואופיר פינס, וכן עם שר החוץ הנורבגי. לפי שעה מדברים מקורבי פרץ על מינויים של עמי איילון ויולי תמיר, לתיקי הביטחון והחינוך בהתאמה. כעת מדברים שם על בני גאון כשר אוצר אפשרי. גם שמותיהם של בנימין בן-אליעזר, אופיר פינס ויצחק הרצוג מוזכרים בכוורת הזאת.

 

בן אליעזר, שהיה מראשוני המברכים את פרץ לאחר שנבחר, החליט להעניק לו גיבוי מלא מההתחלה, ובכך, להציב את עצמו לצד היושב ראש החדש. לפני שנכנס לפגישה, אמר בן-אליעזר ל-ynet: "העיקרון שמנחה אותי הוא - בחירות וכמה שיותר מהר. כל המערכת הפוליטית נמצאת בסחרור, ואף אחד לא ייכנס לחודשיים במקום מפלגת העבודה שתצא".

 

בן-אליעזר: עמיר לא משחק משחקים

 

בפתח פגישתו עם פרץ, אמר בן אליעזר ל-ynet כי "צריך לתת לו צ'אנס. הוא יצא עם דגלים מסויימים והוא לא משחק משחקים. זה ברור שהוא מוביל ליציאה מהממשלה". הוא הסביר את המניעים המובילים אותו לתמוך בפרץ. "אני לא רוצה שהוא יעבור את מה שאני עברתי כשנבחרתי ליושב ראש. אני רוצה לתת לו את כל הגיבוי לנהל את המדיניות שלו וללכת בדרך שלו. צריך לעזור לו ולעמוד מאחוריו, וזה מה שאני מתכוון לעשות. לא אתן שיעשו לו את מה שעשו לי".

 

מוקדם יותר התכנסו שרי מפלגת העבודה בתום ישיבת הממשלה, ודנו ביציאה מהממשלה. השרים הסכימו שיש לפעול על-פי הדרך שמתווה פרץ, אולם נשמעו גם כמה קולות שמתחו ביקורת על התנהלותו של היושב ראש החדש. עיקר התלונות היו על כך שהוא "מדבר יותר מדי בתקשורת", ושהוא לא מתייעץ. בסופו של דבר, החליטו השרים, מלבד מתן וילנאי, שהיציאה מהממשלה "צריכה להיעשות בצורה מכובדת, ולאחר קבלת אישור ממרכז המפלגה".

 

גם בפגישה זו ניצב בן-אליעזר לצד פרץ, ואמר שיש לצאת מהממשלה ולתמוך במדיניות של היושב ראש הנבחר.

 

העיניים נשואות ליום רביעי

 

אמש איים יו"ר העבודה הנבחר שאם ראש הממשלה לא ייפגש עמו בתחילת השבוע, ייתכן שהעבודה תחבור לח"כ אורלב, ותתמוך בהצעה שיגיש ביום רביעי לפיזור הכנסת. פרץ זעם ששרון דחה את הפגישה ביניהם ליום חמישי. "קורה דבר מוזר: במשך יומיים ביקשתי לדבר לדבר עם שרון בטלפון, כי פגישה שהיתה אמורה להתקיים ביום ראשון נדחתה ליום חמישי. שרון נהג בחוסר אחריות כשדחה את הפגישה. גם אני מכיר תרגילים פוליטיים ומתכוון לשמור את הקלפים קרוב לחזה", אמר.

 

מזכיר הממשלה, ישראל מימון, הגיב בתמיהה: איני מבין את היציאה הזאת מהפרופורציות. ראש הממשלה אינו מתרגש מאולטימטום של עמיר פרץ. אני לא מבין, בגלל שאין פגישה בתחילת השבוע, כל עם ישראל צריך ללכת לבחירות?".  

 

ח"כ יולי תמיר, מי שעמדה מתחילת הדרך לצדו של עמיר פרץ, אמרה ל-ynet: "בסוף השבוע כבר לא תהיה ממשלה. אני מקווה ששרון יזמין את עמיר וביחד הם יגיעו להסכמה מהו התאריך הטוב ביותר לבחירות. ברור לכולם שהממשלה סיימה את דרכה. זה ברור לכולם, גם במפלגת העבודה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
בן-אליעזר תומך בפרץ
צילום: תומריקו
צילום: גיל יוחנן
בחירות מוקדמות. פרץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים