שתף קטע נבחר

האם ברק החרים את הטקס במרכז רבין?

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, שנוהג להתהדר לא פעם כ"ממשיך דרכו של יצחק רבין", החליט שלא להגיע לטקס הפתיחה של המרכז הקרוי על שמו של רבין המנוח. בסביבתו סיפרו: הוא נעלב כי לא נתנו לו לנאום בעצרת בכיכר. מלשכתו נמסר: הוא נאלץ לנסוע לחו"ל

בהוד והדר ובטקס רב רושם נחנך הערב (יום ב') המרכז על שם ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ברמת אביב. עשרות מיליוני דולרים הוקשעו במבנה, שנים של תכנון, בנייה, ומחשבה. ובהתאם - עשרות מנהיגים מן הארץ ומן העולם כיבדו את המעמד. רק אדם לא התרגש מגודל המעמד ובחר במפגיע להיעדר מן האירוע. שמו אהוד ברק.

 

ברק, מי שהיה ראש ממשלת ישראל, רמטכ"ל בתקופת כהונתו של רבין, והאיש שיותר מכולם מנכס לעצמו את הכתר של "ממשיך דרכו" של יצחק רבין. דווקא אותו ברק בחר שלא להגיע. ראש הממשלה לשעבר החליט בימים האחרונים שלא להיות נוכח בטקס חניכת המרכז. זאת למרות שהוזמן על ידי מרכז רבין. במרכז רבין, אגב, כלל לא הכינו לברק מקום, מאחר והודיע מראש שלא יגיע.

 

יצויין כי ברק לא נדרש להעמיד תרומה כספית למרכז, כפי שנדרשו רבים מן המוזמנים הסועדים הערב בארוחת הערב הרשמית, בה נוכח אורח הכבוד, הנשיא האמריקני לשעבר ביל קלינטון.

 

גורמים יודעי דבר סיפרו ל-ynet כי ברק החליט שלא להגיע לאירוע פשוט כיוון שנעלב. על מה ולמה? הגורמים סיפרו כי נעלב לאחר שלא איפשרו לו לנאום בעצרת שנערכה ביום שבת האחרון בכיכר רבין לזכר ראש הממשלה שנרצח.

 

חודשים ארוכים תיכנן ברק לנאום באירוע, ופעל כדי ששמו יוכנס לרשימת הנואמים, אך לשווא. בסופו של דבר הוחלט כי אהוד ברק לא יישא דברים. יריבו המושבע של ברק, יו"ר מפלגת העבודה הטרי ח"כ עמיר פרץ, דווקא כן נאם. פרץ הוזמן לנאום על ידי דליה רבין, בתו של רבין המנוח, רק ימים אחדים לאחר בחירתו כיו"ר העבודה. הוא הוזמן ברגע האחרון והתקבל בכיכר בכבוד מלכים. נאומו זכה לתשואות ארוכות בקהל.

 

בסביבתו של ברק אמרו בצהריים כי הוא ככל הנראה יגיע, אולם בסופו של דבר נמסרה התגובה הרשמית הבאה: "הוא נאלץ לנסוע לחו"ל". יצויין כי ברק דווקא נכח מוקדם יותר היום בטקס בהר הרצל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים