שתף קטע נבחר

היום: עמרי שרון יודה בעבירות שיש עימן קלון

משפטו של שרון הבן, שייפתח היום, צפוי להיות קצר מהרגיל. עם הקראת כתב האישום צפוי עמרי להודות בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, בשבועת שקר ובעבירות על חוק מימון מפלגות. שרון הבן יסיים בכך את תפקידו הציבורי, כיוון שהרשעה בעבירות אלה ימנעו ממנו לעסוק במשרה ציבורית. בפרקליטות מדגישים גם הערב כי לא יוותרו על דרישת עונש מאסר בפועל

משפטו של חבר הכנסת עמרי שרון, בנו של ראש הממשלה, ייפתח היום (יום ג') בבית המשפט בתל אביב עם הקראת כתב האישום נגדו בפרשת עמותות הקש. אלא שהמשפט הזה צפוי להיות קצר מהרגיל - על פי הסדר שאליו הגיע שרון עם הפרקליטות, הוא יודה בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, בשבועת שקר בפני מבקר המדינה ובעבירות על חוקי המפלגות ובכך למעשה - יעבור המשפט הישר אל שלב הטיעונים לעונש. 

 

הדיווח פורסם לראשונה אמש בערוצי הטלוויזיה. ממשרד המשפטים נמסר כי הם אינם מעוניינים להתייחס לנושא אולם גורם בכיר בפרקליטות אמר ל-ynet כי אכן התנהלו מגעים בין הצדדים ושרון הבן צפוי להודות במיוחס לו. עמרי שרון עצמו סירב להתייחס לדברים לשאלת כתב ynet.

 

שרון הבן יסיים בכך את תפקידו הציבורי, כיוון שההרשעה בעבירות אלה מלווה ברוב מכריע של המקרים בקלון, המונע מהמורשע לעסוק בתפקידים ובמשרות ציבוריים למשך שנים. מה שטרם סוכם הוא העונש שיוטל על שרון הבן – בפרקליטות הדגישו אמש כי לא יוותרו על דרישת עונש מאסר בפועל. גם לפני כמה חודשים "פוצצה" עסקת הטיעון שנרקמה בין שרון לפרקליטות בשל אי הסכמה על העונש שיקבל שרון.

 

פרקליטיו של שרון דרשו אז שלא יוטל עליו עונש מאסר בפועל ואילו הפרקליטות אמרה כבר אז כי לא תוותר. עתה, מותירים שני הצדדים את שאלת העונש לבית המשפט.

 

בחודש יולי הודיע היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז על הגשת כתב אישום נגד חבר הכנסת עמרי שרון בעבירות על חוק המפלגות ועל חוק העונשין. כתב האישום הוגש שלא במסגרת הסדר טיעון בשל כישלון המו"מ בין פרקליטיו של שרון הבן לבין הפרקליטות, שנמשך חודשים ארוכים. גורמים במשרד המשפטים אמרו כי המשא ומתן בין פרקליטו של שרון הבן, עורך הדין דן שיינמן, לבין מזוז נכשל בשל ההתעקשות של מזוז לכלול בכתב האישום עבירות חמורות נגד שרון הבן - עבירות מתוך חוק העונשין. כתב האישום מוגש כפי שגובש לאחר השימוע שנערך לשרון אצל מזוז. 

 

גורמים במערכת הפוליטית אמרו ל-ynet כבר בעקבות הגשת כתב האישום כי "עמרי גמר את הקרירה הפוליטית הרשמית שלו. עד כמה יהיה מעורב מאחורי הקלעים - זאת השאלה". את ההערכה הפוליטית הזו ניתן היה לשמוע גם ממי שנחשבים תומכיו של שרון הבן, וגם מאלו שנחשבים ליריבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
שרון. יודה
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: איי פי
למען אבא. רה"מ שרון
צילום: איי פי
מומלצים