שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מתנחלות חשודות שחיבלו במסיק בכפר פלסטיני
  שש נערות תושבות התנחלות בגזרת בנימין נעצרו לאחר שהגיעו עם סכינים יפניות וקרעו שקים ובהם זיתים שמסקו פלסטינים מהכפר סינג'יל. כמאל: "החיילים שאמרו שהם באים להגן עלינו אבל לא עזרו בכלל"

  מדי שנה נתקלים מוסקי זיתים פלסטינים בסדרת מעשים אלימים מצד מתנחלים. זה קרה להם גם בתחילת השבוע, כאשר 10-12 נערות תושבות אחת ההתנחלויות בגזרת בנימין הפריעו למוסקי זיתים בכפר סינג'יל ואף חתכו את שקי הזיתים. שש נערות נעצרו ויובאו לבית משפט.

    

  כמאל, תושב הכפר סינג'יל, סיפר ל-ynet: "הבנות באו אחרינו כשבידיהן סכינים יפניות. הן חתכו את השקים ושפכו את הזיתים. החיילים ראו הכל אבל לא עשו כלום. המפקד של המינהל האזרחי הבטיח לטפל בנושא אבל הבנות המשיכו להשתולל. היו שם יותר מעשרה חיילים והן היו רק עשר בנות, אבל הם לא מנעו מהן דבר. קטיף של יום שלם הלך".

   

  פלסטינים רבים בגדה חוששים שהתסריט יחזור על עצמו שוב בהמשך העונה. היבול השנה מאכזב ולכן חשוב לפלסטינים לקיים את המסיק ללא הפרעות. "התחלנו לקטוף את הזיתים אחרי שתיאמנו הכל עם הצבא והמינהל האזרחי", מוסיף כמאל. "עבדנו עד הצהריים ואז עברו שם שתי בחורות שהכרנו עוד מהשנה שעברה. התלוננו עליהן בעבר במשטרה על כך שהן גנבו לנו זיתים, המשטרה פתחה להן תיק אבל לא עשו להן כלום". 

   

  "בהמשך הגיעו עשר בנות נוספות למקום. אנחנו עסקנו במסיק, עבדנו ושמנו את הזיתים בשקים. הן באו ורצו לגנוב את השקים. צעקנו עליהן והן ברחו. דיברתי עם הצבא ואמרתי - אם אתם לא מגינים עלינו אנחנו נגן על עצמנו, והתחלתי לצעוק על הבנות. החייל אמר לי שאם אדבר איתן הם ירביצו לנו ויירו בנו. הזמנו גם משטרה, אבל הבנות שמעו על זה והתחילו להתרחק. למרות זאת, הן כבר הספיקו לקרוע את הניילונים שאנחנו מוסקים איתם וגם את השקים".

   

  מתלוננים במשטרה וכלום לא קורה

   

  "בכל פעם אני מתלונן במשטרה לא קורה כלום", אומר כמאל בתסכול, אחרי מקרים חוזרים ונשנים. "תמיד הם טוענים שאין לי הוכחות. הצעתי להם לתפוס את הבנות והם באמת תפסו שבע מהן ולקחו אותן למשטרה. הזמינו אותנו לזהות אותן ואחת הבנות אפילו קיללה אותי כשהגעתי. פתחנו נגדן תיק, אבל אני יודע שלא יעשו כלום. החיילים שאמרו שהם באים להגן עלינו אבל לא עזרו בכלל. אמרתי את זה למפקד החטיבה אבל הוא רק אמר לי שנוכל לקטוף שוב מחר. אם יהיו שם אותם חיילים שהיו - אני לא אלך".

   

  הרב אריק אשרמן, מארגון "רבנים לזכויות אדם", המסייע לערביי האזור במסיק השנתי, אומר: "זו לא הפעם הראשונה שהבנות האלה עושות שם בעיות. שנים רבות יש שם בעיות של גניבות יבול מכל סוג. הדבר החמור הוא, שלפי גרסת הפלסטינים חיילים שהיו שם עמדו ולא עשו דבר כדי לעצור את הנערות או לגרש אותן. היום הייתי שם וראיתי שקיות מפוזרות, זיתים שפוכים על הארץ. הפלסטינים הסבירו לנו מאיפה הבנות נכנסו ואיך בסופו של דבר הן רדפו אחרי הפלסטינים שניסו לברוח עם מה שנשאר מהיבול עד לפאתי הכפר".

   

  מצה"ל נמסר בתגובה: "החיילים, אנשי המינהל האזרחי ומשטרת ישראל נערכו בכוחות מתוגברים לקראת עונת המסיק. במקרה המדובר הגיעו 10-12 נערות מתנחלות והחלו להפריע ולקרוע את שקיהם של הפלסטינים בעת שמסקו את המטעים. משהבחינו כוחות צה"ל במתרחש, תפסו את הנערות והעבירו אותן לחקירת המשטרה". עוד נמסר: "כוחות צה"ל ימשיכו לאכוף חוק וסדר ברחבי יהודה ושומרון כחלק מתפקידם השוטף בגזרה".

   

   

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מתנחלות חשודות שחיבלו במסיק בכפר פלסטיני"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים