שתף קטע נבחר

"עובדה": אנחנו שמחים בשביל המ"פ

עוד נמסר ממערכת "עובדה" בעקבות זיכויו המלא של סרן ר': "בניגוד למה שנדמה, או למיצג שניסו להציג, אין בעצם קשר בין השאלה המשפטית שעמדה בפני בית הדין לבין הסיפור שבאנו לספר בכתבה, שבעינינו היה ונשאר סיפור חשוב"

היום (ג') זוכה זיכוי מלא סרן ר', המ"פ מגדוד שקד של חטיבת גבעתי, שעל-פי עדויות חיילים ירה בנשק במצב "אוטומט" לעבר גופת ילדה פלסטינית בת 13 באוקטובר 2004. משפטו של הסרן נמשך כשנה והסתיים היום בבית הדין הצבאי של פיקוד דרום.

 

כזכור, כחודשיים לאחר האירוע התפרסמה כתבת תחקיר בתוכנית "עובדה" של אילנה דיין, במהלכה הוצגו שיחות שנעשו ברשת הקשר במוצב, מהם עלה לכאורה כי החיילים ידעו שמדובר בילדה בת 13. בעקבות הכתבה תקף הרמטכ"ל דאז, בוגי יעלון, את צוות התוכנית וכינה את התחקיר "שקרי ומזעזע". עימות נוסף התפתח בין דיין לדוברת צה"ל, רות ירון, במהלך פאנל בנושא "חברה, תקשורת וממשל" שנערך במסגרת כנס הרצליה החמישי.

 

עם היוודע דבר הזיכוי, נמסר ממערכת עובדה ל- ynet כי "קודם כל, אנחנו שמחים בשביל המ"פ שזוכה. זאת אולי הזדמנות טובה להזכיר שאת כתב האישום הגיש צה"ל באמצעות הפצ"ר, ושהכתבה ששידרנו ב'עובדה' לא עסקה בכלל בשאלה אם המ"פ אשם או זכאי. הכתבה תיארה את השתלשלות הדברים במוצב אותו הבוקר, ונצמדה לחלוטין לעובדות כפי שהן עלו בעיקר מרשת הקשר הצה"לית. יתרה מזאת, אנחנו הקפדנו להביא בהרחבה גם את ההתראות שהיו ערב האירוע, ובעיקר את גרסתו של המ"פ עצמו, כפי שתועדה בקלטות שהשגנו מחקירת מצ"ח. זאת בעינינו החשיבות שבשידור הכתבה: הבאת העובדות והבאת עמדתו של המ"פ. לכן בניגוד למה שנדמה, או למיצג שניסו להציג, אין בעצם קשר בין השאלה המשפטית שעמדה בפני בית הדין לבין הסיפור שבאנו לספר בכתבה, שבעינינו היה ונשאר סיפור חשוב".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
דיין וירון בזמן העימות
צילום: אורי פורת
לאתר ההטבות
מומלצים