שתף קטע נבחר

חשיפה: מעבדי פנטיום 4 מזויפים נמכרים בארץ

שימו לב - מציעים לכם מחשב בעל מעבד פנטיום 4 במחיר זול במיוחד? ייתכן ומדובר בתרמית

לוחות אם "משופצים" מדגם KINGJET של יצרן לוחות אם סיני מוצעים למכירה ברשת הישראלית. מדובר בלוחות-אם עם מעבדי סלרון שעברו "שיפוץ" לפנטיום 4 במהירות 3.6GHz.

 

הלוחות והמעבדים שונו (לפי הודעת היצרן עצמו) כך שעל המעבד הוחלף הכיתוב וכאשר המחשב עולה (BOOT) מופיעה הודעה כי מדובר בפנטיום 4 3.6GHz. ישנה רק בעיה אחת עם "השיפוץ" - מערכת ההפעלה Windows מזהה שמדובר בסלרון, המעבד האמיתי, ולשם כך, היצרן מספק CD ובו טלאי מיוחד המשנה את מה שהמערכת מציגה

 למשתמש.

 

לשם הבהרה: המעבד הוא אינטל סלרון 1.7GHz מקורי שהכיתוב עליו שונה לפנטיום 4 3.6GHz. לוח-האם בו הוא מותקן מדווח שזה אכן פנטיום 4 3.6GHz, וישנו CD שהיצרן מוסיף על מנת שגם מערכת הפעלה תחשוב שמדובר במעבד פנטיום 4. אבל הביצועים זהים לסלרון 1.7 כי הוא למעשה באמת סלרון 1.7 ולא שום דבר אחר.

 

כך פועלת הקומבינה

 

תוכנת זיהוי המעבדים של אינטל, כמו גם שאר תוכנות זיהוי המעבדים - מדווחות כי זהו אכן סלרון. המעוניינים, יכולים להוריד את תוכנת CPU-Z מכאן, ולוודא שאכן יש להם את המעבד האמיתי שמכרו להם.

 

סביר להניח שמחשבים עם לוחות האם המזויפים יימכרו לצרכנים לאחר הרכבה והתקנת מערכת הפעלה, על מנת שאלה לא ידעו לעולם שלמעשה שוכן אצלו מעבד חלש יותר, וכמובן זול יותר בצורה משמעותית.

 

מעבד פנטיום 4 3.6GHz עולה בחנויות כמעט 2,000 שקלים, ואילו סלרון 1.7GHz לא נמכר כיום ברוב החנויות וערכו פחות מ-400 שקלים.

 

"הרי כולם קונים פנטיום 4 למרות שכל כך הרבה לא צרכים אותו ויסתפקו יופי בסלרון - הם לא ישימו לב בכלל" - זו ככל הנראה הרוח העומדת מאחורי מעשה ההונאה המדובר.

 

מסתבר שה"קומבינה" הזו אינה קיימת רק בעולם הגדול, ועשתה עליה גם לארצנו. אתר מכירות מסוים, שלא ננקוב בשמו, מציע למכירה (בשיטת המכירות הקבוצתיות) את הערכה המפוקפקת שהוזכרה כאן. שימו לב, נוסף

לאותה ערכה עם מעבד 3.6GHz, מוצעות גם ערבות בעלי מעבדים במהירות שונה. יש לציין שאותו אתר מכירות אינו הספק של המחשב, וכי שם הספק מצויין בעמוד המכירה.

 

הגולש שדיווח לנו על המקרה, מספר:

 

"קרוב משפחה שלי קנה את המחשב האמור ב-******** (שם וכתובת החנות צונזרה, ע.ע.)

 

"בשיחה טלפונית שלי עם הספק, הוא התעקש שזו לא בעיה שלו...הוא הסביר לי שאני חייב את ה-PATCH שיש לו בחנות והמחשב מראה לי סלרון 1.7 כי לא התקנתי את ה-PATCH.

 

"למרות שהוא התווכח איתי בטלפון, למחרת הוא יצר קשר מיוזמתו עם הלקוח ואמר לו שאין בעיה שהוא יחזיר את המחשב ויקבל זיכוי מלא. הוא גם הוסיף שהוא לא יתקשה למצוא לקוח אחר והציע ללקוח פנטיום 3 "אמיתי". הלקוח אכן החזיר את המחשב וקיבל זיכוי מלא. הקניה בכרטיס האשראי בוטלה...."

 

בשיחה עם כתב HWzone, מסר קובי בכר, דובר אינטל ישראל, כי אם הפרטים אכן נכונים, זו היא עבירה פלילית.

 

"במהלך חמשת השנים האחרונות לא נתקלנו בתופעה של זיוף מעבדים בישראל, אך שמענו על כך שהתופעה קיימת בעולם ואנו נזהרים ממנה כל הזמן", מסר לנו בכר, "אינטל ישראל איננה שותפה לכל ניסיון של זיוף מעבדים, ועד עתה אנו לא היינו מודעים לכך שהתופעה הזו הגיעה גם לישראל. אם הפרטים שאתם מציגים יתבררו כנכונים, זו עבירה פלילית, ולדעתי יש לערב את משטרת ישראל".

 

הידיעה פורסמה במקור באתר hwzone.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תבדקו טוב טוב מה מוכרים לכם
HWzone.co.il
מומלצים