שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אסטרונאוטים שהשתתפו במשימת "דיסקברי" יבקרו בישראל

  מפקדת המשימה ושני אסטרונאוטים נוספים יגיעו כדי להשתתף באירועי הזיכרון לציון שלוש שנים להתרסקות מעבורת החלל "קולומביה" בה נהרגו שבעה - ובהם האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון

  שלושה מהאסטרונאוטים שהשתתפו במשימת "דיסקברי", מעבורת החלל הראשונה שיצאה לחלל מאז התרסקות המעבורת "קולומביה" יגיעו לביקור בישראל לרגל יום השנה השלישי להתרסקות. האסטרונאוטים יגיעו לארץ ב- 27 וב- 28 בינואר 2006, מועד התרסקותה של מעבורת החלל "קולומביה", שהתפרקה לאחר שנכנסה לאטמוספירת כדור-הארץ. בהתרסקות נהרגו שבעה אסטרונאוטים ובהם האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון.

   

  נציגי נאס"א, סוכנות החלל האמריקנית, שיבקרו בישראל ישתתפו בשורה של אירועי זיכרון, שהמרכזי שבהם הוא כנס רחובות שהינו הועידה השנתית המרכזית לקביעת מדיניות המדע בישראל. ב"ועידה רחובות למדע" יוקדש מושב מיוחד לנושא מדיניות החלל של ישראל.

   

  בראש המשלחת תעמוד מפקדת המעבורת "דיסקברי", איילין קולינס. קולינס היא האישה הראשונה שפיקדה על מעבורת חלל. ילוו אותה שני אנשי צוות נוספים שהשתתפו במשימה. 

    

  את הגעתם של האסטרונאוטים יזמו רונה רמון ושר המדע והטכנולוגיה, מתן וילנאי. בעבר, עמד וילנאי בראש משרד המדע, התרבות והספורט בעבר וליווה את משימת הקולומביה.

   

  וילנאי אמר כי שורת האירועים המתוכננת תשלב בין הנצחה לבין קידום נושא החלל הישראלי. "שיתוף הפעולה עם נאס"א הוא חשוב ומוכיח עצמו לקיום מאגרי מידע משותפים לגבי תצפיות כדור הארץ מלוויינים ומתחנות קרקע, ואני בטוח שיהיו גם פרויקטים נוספים משותפים בעתיד", אמר וילנאי. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  צוות מעבורת ה"דיסקברי"
  צילום: איי אף פי
  צילום: איי פי
  אילן רמון. שלוש שנים לאסון
  צילום: איי פי
  מומלצים