שתף קטע נבחר

עלו ברשת: רדיו נמסטה

3,500 מלונות בעברית, מקומנו בעולם, קונספירציית התאומים, בנו רשת, מירוץ המטוסים, כיכר הקטנועים בסייגון, וגם: מה ישמור על הבננה

פייבוריטרדיו נמסטה

 

ילדי גואה, שימו לב: רדיו נמסטה הוא רדיו מקוון מדליק ביותר המגדיר עצמו רדיו רוחני. ככזה הוא משדר 24 שעות ביממה מוזיקת עולם ומוזיקת לב, לצד ראיונות עם מורים רוחניים, מדיטציות אונליין ומידע על אירועים.

 

בלוח השידורים מככבים רפיק קמחי, שרדהה, אוג'ס והרבה אופטימיות קוסמית. מפעילי האתר מתחשבים במאותגרי הפיירוול - אנשי ההייטק ועובדי הארגונים הגדולים, שאינם יכולים לעשות שימוש באפליקציות רשת כלשהן - ולהם מציעים שידורים דרך פורט 80. עוד אלמנט מתחשב הוא סרגל היישומים להורדה, שמאפשר להגיע לתכנים מהאתר ומתוכניות הרדיו בקישורים ישירים. הרדיו, האתר, הגישה אוהבת האדם של מפעילי המיזם והעובדה שעדיין אין בו עדויות לכוונות מסחריות, הופכות את האתר הזה לאחת ההברקות הגדולות של השנה. שיצליח.

 

חו"ל: קהילה מגוגלת

 

שימושי התוכן השונים שעושים משתתפי קהילות בטכנולוגיות חדשות, או בשילוב של כמה טכנולוגיות קיימות, מניע את הרשת קדימה אל השלב הבא. שימו לב, למשל, לדוגמה הקטנה והחביבה הזו, שבה מיפו חברי קהילת הישראלים בחו"ל בתפוז את מיקומם בכל העולם.

 

החברים עשו שימוש בטכנולוגיית המיפוי של גוגל,

המאפשרת גם הצגה של הנתונים על גבי תמונות לוויין, וכן אופציות שונות של זום. התוצאה היא תמונה מלהיבה של מפת העולם, שעליה נעוצים חברים בקהילה, והמוכיחה שכבר עברנו לעידן הכפר הגלובלי (שלח: מישל דורושינסקי)

 

קונספירציה: מה באמת קרה ב-9/11?

 

תיאוריות קונספירציה ממשיכות ללוות כל אסון גדול, אולי בגלל חוסר היכולת האנושית להאמין שבאמת יש אנשים שכוונתם היתה ונותרה להרע, לרצוח, להרוג חלומות. כמו שיש המאמינים שאת רצח קנדי יזם ה-CIA ואת רצח רבין תיכננו זרועות הביטחון הישראליות, יש גם מי שאינם מוכנים לקבל את העובדות הפשוטות בפיגועי הטרור הראוותניים של ה-11 בספטמבר 2001, שהצליחו ליצור מחיצה חדשה בהיסטוריה האנושית - לפני ואחרי היום הזה. בכתובת הזו, על גבי שרתי הווידאו של גוגל, מוצג סרט תיעודי מושקע מאוד, בן שעה וכמה דקות, הטוען כי לפגיעת המטוסים במגדלי מרכז הסחר העולמי בניו יורק קדם ירי של טילים. מכאן מוביל הסרט קו של הנחות והשערות קונספירטיביות באשר למעורבותם של גורמי ממשל אמריקניים בפיגוע עצמו. מפיק הסרט טוען בפשטות שאת הפיגוע ביצעה ממשלת ארה"ב, ולא אל קעידה. תחליטו בעצמכם (שלח: מאור רובינשטיין).

 

מדריך: איך עושה רשת?

 

לביא שיפמן מציע מאגר של מדריכים איכותיים בעברית בכל הנוגע להקמת רשת ביתית ושיתוף אינטרנט בין כמה מחשבים בבית. עידן הפס הרחב וריבוי המחשבים הביתיים מחייב מעבר לרשתות ביתיות, וציבור גדול של גולשים חסר את המידע הצרכני והפרקטי הנוגע לציוד, תוכנות, התקנת פיירוול ביתי והדרכה כללית. שיפמן הקים את האתר הפרטי שלו מתוך כוונה לספק מענה מקיף לכל אותם מבקשי תמיכה. 

 

שירות: איפה זה?

 

אתר פרטי חדש מנסה לייצר כתובת אחת להודעה על אבידות ומציאות. אפשר לפרסם באתר בחינם מודעות על כלב שאבד, סלולרי שנגנב ומפתחות שנשכחו, וניתן גם לצרף תמונה. בשלב זה כולל האתר כמה מאות הודעות על פריטים שונים - מבעלי חיים ועד כלי רכב.

 

פסיכומטרי: כל המילים

 

שימו לב לזה: חברה מקומית מציעה להורדה חינם את גירסת הבטא של תוכנה בשם סלומטרי, שמאפשרת ללמוד את כל אוצר המילים הנדרש לבחינה הפסיכומטרית. יפה.

 

יומן: זמן לכולם

 

וכאן תמצאו תוכנה נחמדה המבוססת על יומן ברוח האאוטלוק, הכולל כמה חידושים. אחד מהם, למשל, מאפשר לנהל את הזמן גם בחיתוכים של אשכולות - זמן פרטי, זמן משפחה, וזמן לעסקים. הורדת התוכנה כרוכה בתשלום, אולם יש גם גירסת חינם.

 

חורף: סקי פס

 

העונה בעיצומה, ואם אתם עדיין לא סגורים על היעד הלבנבן והחמים לחורף, הנה הכתובות והתכנים המושקעים שנוספו בשבוע שעבר לאתרי התיירות, בדיוק למענכם: 

 

למטייל - כבר שנים שאתר למטייל נותן את הטון בכל הנוגע לתוכן תיירותי בעל ערך. מגמה זו נמשכת גם השנה, עם השקת אזור הסקי החדש באתר, שיש בו מספיק מידע כדי לענות על כל שאלה בתחום הספורט הלבן.

הוא כולל אינדקס מפורט של אתרי סקי בכל העולם, מפות, מערכת להשוואת אתרי סקי ב-24 פרמטרים שונים, דירוג האתרים המומלצים, ייעוץ של מומחי סקי, פורומים להחלפה ולמכירה של ציוד משומש, מדריך לבניית כושר לקראת חופשת הסקי, היערכות לנסיעה ופירוט של כל האפשרויות של סקי עם ילדים. האתר הוא מרכז כולל, וניתן להזמין ממנו גם חבילות סקי ושירותים תיירותיים אחרים.

 

מגלים - פחות מסחרי, עשיר וראוותני, אך מושקע ומספק לא פחות הוא אתר הסקי של מגזין התיירות האיכותי מגלים. עיקר התוכן מתמקד בסקירת אתרי הסקי הגדולים באירופה ובצפון אמריקה, והמדריכים לכל יעד כזה מפורטים מאוד, מתייחסים לכל היבט אפשרי ובכל זאת מתומצתים ולא מייגעים, והכי חשוב - ידידותיים למדפסת. לצד אלה - כתבות רבות על ההכנה ובחירת החופשה, סקי עם המשפחה, והדרכה לבחירת הציוד.

 

בריטיש איירווייז - אתר הסקי שהשיקה חברת התעופה הבריטית אמנם מושקע ואיכותי, אך מתמקד במכירת חבילות נופש, ובטיסות ליעדים אירופיים, שיוצאות משדות תעופה זרים. האתר מביא מעין חוברת מקוונת של מידע על אתרי סקי רבים, המציעה גם חופשות במחירים מפתים, אולם החישובים אינם כוללים טיסות מישראל ואליה.

 

מלונות: אינטרקונטיננטליות

 

ואם כבר תיירות, רק כמה מילות התפעלות על האתר החדש בעברית שהשיקה רשת המלונות אינטרקונטיננטל: האתר מציג מאגר איכותי ביותר של כ-3,500 מלונות ב-100 מדינות, ומתחייב לתעריף הנמוך ביותר לכל מי שמזמין חדרים באמצעותו (במקרה שלקוח מוצא תעריף זול יותר באתר אחר - יקבל את ההזמנה שלו במחיר הזול, וגם בהנחה נוספת של 10%).

 

כל מלון מוצג בכרטיס מידע מפורט, עם הסברים רלוונטיים באשר למיקומו בכל עיר, ומידת הקירבה לכל אטרקציה אפשרית. אף שעמוד הבית שלו נראה צנוע וחסר חן, מדובר באתר מפתיע מאוד, שכן קשה להאמין שקהל היעד הישראלי של הרשת מצדיק השקעה בהמרה ובתרגום של האתר העולמי לעברית. מצד שני, אם לוקחים בחשבון שאינטרקונטיננטל מפעילה אתר להזמנות מקוונות כבר מ-1995, ושעל פי דיווחיה מדי יום מתבצעות בו הזמנות מקוונות בהיקף של כחמישה מיליון דולר, הרי שמדובר במהלך מתבקש.

 

מקבץ: הצחוקיה

 

למקבץ השבועי - כמה סרטונים, משחקים וקישורי הבל בלתי מזיקים, ששיגרו למענכם קוראי המדור:

 

מירוץ מטוסים - בלי הרבה מילים, מהרו לצפות בסרטון המדליק הזה. העלילה: שני צוותי אוויר מחברות תעופה מתחרות יושבים בקוקפיט בעודם נגררים לחניה בהאנגרים למטוסים, ומעליבים זה את זה. התוצאה: מירוץ מטוסים מוטרף, מפחיד, קיצוני ובלתי אפשרי בתוך מתחם שדה התעופה ועל המסלולים. הגאונים שיצרו את הסרטון הזה ראויים לכל פרס על הביצוע המדהים, הצילום ושילוב האנימציה המשכנע (שלח: מישל דורושינסקי).

 

סייגון שלא תיאמן - קצת קשה להאמין שהסרטון הזה אמיתי, אבל כל הסימנים מעידים שהוא אמין ואותנטי. מבט אל כיכר בסייגון, שכלי התעבורה העיקרי בה הוא קטנוע, וכאלה עוברים שם אלפים בדקה. נהרות של קטנועים נשפכים ממש מכל כיוון אפשרי, עוקפים מיניבוסים ומוניות קטנטנות, ללא רמזורים, ללא שוטרי תנועה, והמדהים מכל - ללא תאונה אחת! לראות ולא להאמין. (שלח: מישל דורושינסקי).

 

בננה שמורה - בדיוק כשחשבתם ששום שטות ברשת לא תפתיע אתכם, נופל עליכם שומר הבננות: מיכל פלסטי במגוון צבעים זרחניים, שתכליתו לשמור את הבננה שלכם מסכנות הדרך - בדרך כלל קווץ' מסיבי. את הפריט האדיוטי הזה - שצורתו מזכירה כלי תענוג ממונעים ורוטטים - אפשר לרכוש בכ-32 שקל, בסגול, ירוק, צהוב, כחול, חום ועוד המון אפשרויות עליזות. אם הבננה שלכם נוטה להתכופף ולהימעך - זו הכתובת בשבילכם (שלח: אסף שוסטר).

  

העישון הורג - הסרטון הזה עתיק (רץ ברשת לפחות שנה), אבל אם פספסתם אותו, הנה הוא שוב, מוכיח עד כמה עישון יכול באמת להרוג. משעשע במידה, אם כי לא אפקטיבי על מעשנים (שלח: אלירן כחלון).

  

למה דאבל-די? - אם תהיתם פעם מדוע נהוג לציין את גודל החזיות דווקא באותיות, קבלו הסבר פלאשי על תולדות הציצים (שלח: דן דקל).

  

סיור בלבן - עמוק באתר הרשמי של הבית הלבן תמצאו את העמוד היפה הזה, המאפשר היכרות ב-360 מעלות עם כל אחד מהחדרים והאגפים המפוארים בארמונו של שליט המערב (שלחה: ריטה גפן).

 

אייקון של אותיות - התוכנה הקטנה הזו מאפשרת ליצור מעין תמונה של אותיות מתוך מאגר של יותר מ-80 אייקונים. אפשר לבחור פונט, לשנות גודל אות וצבעים, וליצור לוגו אישי מאייקון ידוע ומוכר (שלח: גדעון נח).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התאומים. קונספירציה בווידאו
צילום: רויטרס
מומלצים