שתף קטע נבחר

לפיד: שרון בחר בשם מפלגתו של מוסוליני

בישיבת מועצת "שינוי" בתל-אביב תקף היו"ר לפיד את שמה של מפלגת שרון - "קדימה". "הם בחרו בשם מפלגתו של מוסוליני. או שהם לא יודעים איטלקית או שהם לא יודעים היסטוריה"

יו"ר שינוי, ח"כ יוסף (טומי) לפיד, תקף הערב (יום ה') בחריפות את שם מפלגתו החדשה של שרון "קדימה". "אומרים שלשרון יש פרסומאים מתוחכמים והם בחרו את שם מפלגתו של הדוצ'ה (מוסוליני). השם היה אוונטי - קדימה. או שהם לא יודעים איטלקית או שהם לא יודעים היסטוריה". לפיד אמר את הדברים בישיבה מועצת "שינוי" שהתכנסה בתל-אביב.

 

 

דברי לפיד בוודאי לא ינעמו לאוזני שרון, בייחוד לא ההשוואה לרודן שכונן ב-1924 את המשטר הפשיסטי באיטליה ושלט במדינה עד נפילת משטרו והריגתו לקראת תום מלחמת העולם השנייה. 

 

ומה אומר לפיד בעניין צניחתה של שינוי בסקרים? "בניגוד למה שמנבאים הסקרים, כרגע, שינוי תנצח בבחירות. הסקרים היום הם תוצאה של התלהבות רגעית, אך הציבור יבין כי בין הליכוד, העבודה והמפלגה של שרון מדובר בתחרות קשה בין מי מפלגה יותר מושחתת - העבודה עם המתפקדים המזויפים או חברי מפלגת שרון שאחד מהם הורשע בשבוע שעבר, או הליכוד שזו תערוכת השחיתות".

 

לדברי לפיד, "שינוי תנהל מאבק קשה נגד השחיתות כמפלגה נקייה השומרת חוק שכלל הציבור קבע כי אנחנו הח"כים הישרים ביותר. שינוי לא נסוגה מהמאבק בכפייה הדתית. אומרים שזה פחות אקטואלי, אך זה פחות אקטואלי כי שינוי סילקה את המפלגות החרדיות מהשלטון ובזכותנו הציבור לא ראה את שרי ש"ס גוזלים כספי ציבור. יש סיכוי רב שהשאלה של הרכבת הממשלה תהיה בין ש"ס לשינוי".

 

"לחילונים ולמעמד הביניים אין ייצוג בשלוש המפלגות הגדולות. פרץ לא מייצג את מצביעי העבודה שהם מעמד הביניים", אמר לפיד. באשר לזווית המדינית של הבחירות, הבהיר, "נתמוך בתהליך השלום לפי מפת הדרכים ולא לפי ז'נבה המתוקנת של עמיר פרץ ולא לפי התוכנית של לנדאו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
שינוי תנצח. לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: רויטרס
קדימה לניצחון? שרון
צילום: רויטרס
מוסוליני. השראה?
מומלצים