שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פלסטינים בסאלם: מתנחלים כרתו 200 עצי זית
  "זאת לא פעם ראשונה, בחודש שעבר השחיתו 300 עצים וקצין התיאום הישראלי הבטיח שזו הפעם האחרונה שהוא מרשה למתנחלים לעשות דבר כזה. אבל הנה זה קורה פעם נוספת". דובר אלון מורה: "מדובר בהאשמות דמיוניות"

  פלסטינים מדווחים כי מתנחלים כרתו הלילה 200 עצי זית ממטע השייך לתושבי הכפר סאלם. אחד מתושבי הכפר, שהבחין בקבוצת המתנחלים המתגוררים לדבריו במאחז בלתי חוקי באזור אלון מורה, הזעיק הבוקר (א') למטע תושבים נוספים מכפרו, ואלה הזעיקו את המשטרה.

   

  תושבי הכפר, מספרים כי אין זו הפעם הראשונה שמתנחלים עוקרים עצי זית בכפר. "בחודש שעבר הם שרפו לנו כ-200 דונם והשחיתו יותר מ-300 עצים. לפני זה הם כרתו מאות עצים וגם היום מטע שלם הושמד, ו-200 עצים נכרתו". כך סיפר ל-ynet באסם שתאייה, שאיבד הלילה עשרות עצים - וזאת בנוסף ליותר מ-100 עצים שנשרפו לו בפעם הקודמת.

   

  שתאייה, מורה בבית ספר, אומר כי הוזעק אל המטע מבית הספר ולא האמין למראה עיניו, שכן "בחודש שעבר קצין התיאום הישראלי שהוזעק למקום הבטיח לנו שזו הפעם האחרונה שהוא מרשה למתנחלים לעשות דבר כזה, לכרות ולשרוף עצים ולפגוע בכך בפרנסה של אנשי הכפר. אבל הנה זה קורה פעם נוספת ואנחנו לא יודעים מה אנו צריכים לעשות".

   

  "המשטרה והצבא לא עושים דבר"

   

  שתאייה אמר עוד, כי הוא אינו מאמין שהמשטרה והצבא הישראלים יעשו משהו בעניין: "עשר פעמים זה כבר קרה בשנתיים האחרונות והם לא עשו דבר. בפעם הקודמת, מיד אחרי השריפה שהיתה לפני חודש, מצאנו בזירה תעודת זהות וטלפון של אחד המתנחלים שהשתתף במעשה. העברנו את זה לקצין התיאום והיינו בטוחים שהנה הוא סוף סוף ייעשה מעשה והמתנחלים יפסיקו להשחית, להרוס, לשרוף ולפגוע בפרנסה של הכפר שכולנו בו חקלאים בני חקלאים - אבל כלום לא קרה, והנה אנחנו צריכים להתמודד עם עוד דבר איום ונורא".

   

  "רק מי שרואה את זה בעיניו מבין את גודל האסון שמתרחש פעם אחר פעם מבלי שאף גורם טורח להעמיד לדין את הפושעים האלה, החיים איתם בלתי אפשריים", אמר שתאייה.

   

  הוא הוסיף כי אנשי המאחז, שהוקם על אדמות הכפר, מונעים באיומים מהתושבים להתקרב למטעים שלהם: "קבוצת מתנחלים שבראשה עומד מתנחל

  אחד קיצוני ואלים במיוחד, שכבר הגשנו נגדו מספר תלונות, מונעת מהחקלאים להתקרב לשטח של כמעט עשרת אלפים דונם, כמעט כולם מטעי זיתים. מונעים מאיתנו מלהתקרב למטעים שלנו. זה עשרת אלפים דונם שאנחנו לא יכולים לעבד או למסוק, וכדי להיכנס לאדמה שלנו אנחנו צריכים כל פעם להזעיק את הצבא - ורק בחסות הניידות שלו אנו יכולים לעבוד את האדמה. המצב הזה לא יכול להימשך".

   

  בשנה האחרונה התלוננו תושבי סאלם ותושבי הכפרים הסמוכים להתנחלויות איתמר ואלון מורה כמה פעמים על התנכלויות של המתנחלים לחקלאים הפלסטינים ולרועי צאן. 

   

  משטרת מחוז ש"י אישרה כי נכרתו עצים, ומסרה כי נפתחה חקירה באשר לזהות המבצעים.

   

  דובר ההתנחלות אלון מורה, בני קצובר אמר בתגובה: "לנו לא ידוע דבר על האירוע. עשינו בדיקה עם הגורמים הרשמיים בישוב ואף אחד לא מכיר את האירוע. לא פעם ולא פעמיים התושבים בסאלם והכפרים מסביב יוצאים בהאשמות דמיוניות כלפינו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  מטע הזיתים בסאלם היום
  צילום: איי פי
  עצים עקורים - לא בפעם הראשונה
  צילום: איי פי
  מומלצים