שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  נאמן קו-אופ: חלוקת הכספים לבעלי המניות - תוך שנה
  אגודת הקו-אופ שהתפרקה ומכרה את נכסיה, חייבת לאלפי החברים למעלה מחצי מיליארד שקלים. בדיון שהתקיים היום בכנסת התלוננו חברים באגודה על הסחבת בחלוקת הכסף, אך נאמן הרשת הבטיח לשלם הכל תוך שנה

  הנאמן הממונה על פירוק אגודת הקו-אופ, עו"ד ליפא מאיר, הבטיח היום (ד') לשלם לחברי האגודה את מלוא הכסף שהאגודה חייבת להם עד סוף שנת 2006. ליפא אמר את הדברים בדיון שנערך בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת.

   

  האגודה השיתופית קו-אופ, שבעבר הייתה בעלת רשת השיווק רבוע-כחול, שותפה באיקאה-ישראל ובעלת נכסים נוספים, מכרה את מרבית נכסיה, וצברה יתרה

  של מאות מיליוני שקלים. האגודה חילקה 44 אלף שקלים לכל אחד מחבריה, הרשומים כבעלי מניות באגודה, כפידיון תמורת הנכסים שנמכרו. ואולם, האגודה עדיין מחזיקה חצי מיליארד שקלים, שטרם חולקו לאלפי חבריה, שרבים מהם קשישים, וליורשי החברים שכבר נפטרו.

   

  בנוסף לכסף, מחזיקה האגודה גם נכס אחד בתל-אביב, ששוויו מוערך ב-60 מיליון שקלים, ועדיין לא נמכר. עו"ד מאיר התחייב היום שהאגודה תמכור את הנכס האחרון שלה בחודשים הקרובים, ולאחר מכן תשלים את חלוקת הכסף.

   

  וועד בעלי המניות נגד הנאמן

   

  את הדיון בכנסת יזם ועד הפעולה של בעלי מניות הקו-אופ. הוועד מנהל מאבק משפטי ותקשורתי ארוך עם הנאמן, במטרה להרחיב את רשימת החברים הזכאים לפדיון, ולקצר את ההליכים לתשלום הכסף. בוועד טוענים שהנאמן מסרב לשלם דמי פדיון לחברים רבים באגודת הקו-אופ, בגלל שאין להם מסמכים המעידים על חברותם בקו-אופ. בוועד טוענים שהנאמן מטרטר בלך-ושוב את החברים הטוענים כי הם זכאים לפדיון.

   

  עו"ד מאיר אמר בעבר בתגובה לטענות אלה, כי הסמכות החוקית להחלטה מי חבר באגודה נמצאת בידי רשם האגודות, וכי הוא רק מבצע את הוראות הרשות. עוד טען מאיר, כי בגלל המאבק של ועד הפעולה, הוא נאלץ לשמור כסף לחברים שיוכיחו את חברותם בעתיד, ומתקשה לשלם את חובות האגודה לחברים הקיימים.

   

  "מרוויח רק 20 אלף שקל בחודש"

   

  חברי הועד התלוננו בדיוון בכנסת גם על כך שעו"ד מאיר מנהל את האגודה, לטענתם, באופן בזבזני ולא יעיל. "נאמן הקו-אופ מנהל אותה בלא שום פיקוח", טוענת דוברת הועד, יעל צפריר-רייך. "הנאמן מוציא הוצאות מופרזות של 9 מיליון שקלים בשנה, למרות שהוא מעסיק את עצמו ועוד שני עובדים בלבד".

   

  מאיר טען בדיון, בתגובה לטענות הוועד, כי הוציא בעבר כסף על מכירת נכסי הנכסים, וכי הוא מתחייב להקטין מעתה את הוצאותיו. מאיר הצהיר בדיון, כי הוא ושני העובדים המסייעים לו מרוויחים כל אחד 20 אלף שקלים בחודש בלבד, וביחד  60 אלף שקלים.

   

  את תגובתו של עו"ד מאיר לא ניתן היה להשיג.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נאמן קו-אופ: חלוקת הכספים לבעלי המניות - תוך שנה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים