שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  החאן מציג: שלום עליכם
  במהלך העונה יעלו ארבע הפקות חדשות בהן "עירם של האנשים הקטנים", המבוססת על סיפוריו של שלום עליכם. לצוות התיאטרון הצטרף אודי בן משה כבמאי הבית

  תיאטרון החאן מציג עונה חדשה ובה לצד ההצגות הרצות, ארבע הפקות חדשות ומאתגרות. את העונה תפתח ההפקה "עירם של האנשים הקטנים", המבוססת על סיפורים קצרים מאת שלום עליכם אשר עובדו למחזה על ידי אייל דורון ואופירה הניג. הניג, לשעבר המנהלת האמנותית של החאן, תביים את ההפקה שתביא פרשנות עכשווית לטקסטים של שלום עליכם תוך התייחסות לעולם תרבותי שהיה ואיננו, עולם שהוכחד בשואה והוכחד שנית על ידי הציונות.

  צילום: ז'רר אלון

   

  "אני שמח שאופירה חוזרת לעבוד בחאן", אמר הבוקר מנהלו האמנותי של התיאטרון מיכאל גורביץ', "אופירה היתה זו שהביאה להפיכת החאן לתיאטרון של להקה, תיאטרון בעל יושרה אמנותית שאת הישגיו אני זוקף לזכותה". ההצגה בהשתתפות שחקני הלהקה תעלה בבכורה ב-31 בדצמבר.

   

  לצוות התיאטרון הצטרף כבמאי הבית אודי בן משה, בוגר הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב ומתלמידיו של גורביץ'. "בתיאטראות הרפרטוארים כמעט ולא צומח דור חדש של במאים. הדור של אילן רונן, מיכה לבינסון ואני שולט בכיפה ובעיני יש צורך לייצר סיכוי לצמיחה של דור יוצרים צעיר ואיכותי", אמר גורביץ' והוסיף, "אני תולה באודי הרבה תקוות".

   

  בן משה יביים בעונה הקרובה את "הקיץ", מחזה מאת המחזאי הצרפתי רומן ויינגרטן בתרגומו של דורי פרנס. "הקיץ", פואמה דרמטית על התבגרות המתרחשת במשך שישה ימים ולילות, הציג לראשונה בשנות השישים בתיאטרון "הבימה" בבימויו של תיאודור תומר ובהשתתפותם של ניסים עזיקרי, יהודה עפרוני, רוני פורת ומיקי ורשביאק. בעיבוד המחודש למחזה, שגיבוריו הם נער, נערה ושני חתולים, ישתתפו אודי רוטשילד, יהויכין פרידלנדר וניר רון. ההצגה תעלה על במת החאן בחודש מרץ 2006. לצד עבודת הבימוי בן משה יהיה אחראי במקביל על פרוייקטים קהילתיים ועבודה של התיאטרון מול בני נוער ומוסדות אמנות בירושלים.

   

  מנהלו האמנותי לשעבר של תיאטרון חיפה, סיני פתר, הוזמן ויביים בירושלים את "מאכינאל" מאת האמריקנית סופי טרדוול. המחזה, דרמה אקספרסיוניסטית החושפת את עולמה של צעירה הלכודה בעולם חברתי שוחק ומורדת בגורלה, יעלה בבכורה ישראלית ב-29 באפריל. "מאכינאל" מבוסס על משפט רצח אמיתי שארע בניו יורק בשנת 1927 ומביא את סיפורה של רות סינדר, האשה הראשונה בהיסטוריה שהומתה על הכיסא החשמלי.

  בהפקה הראשונה של המחזה שעלתה בשנת 1928 השתתף קלארק גייבל. לאחרונה זכה המחזה לעדנה כשהועלה בנשיונל תיאטר בלונדון בבימויו של סטפן דאלדרי בכיכובה של פיונה שאו.

   

  את העונה תנעל הפקה מקורית חדשה ומוזיקלית שכותבים בימים אלה במשותף מיכאל גורביץ ודניאל לפין, ששיתפו פעולה בין היתר בהפקות "כולם היו בני חוץ מנעצי", "הבית ברחוב שינקין" ו"אני יודה ואחותו של הרמטכ"ל". את המוזיקה להפקה יכתוב יוני רכטר וטקסטים לפזמונים יכתוב עלי מוהר.

   

  לצד ההפקות החדשות ימשיך החאן להציג הצלחות מהעונות הקודמות בהן "אושר", "אשליה", "החיים הם חלום" ו"הקמצן". בתיאטרון שוקלים להעלות עיבוד מחודש להפקה "צל חולף", שעלתה בחאן בבימויו של גורביץ' לפני כחמש שנים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ז'רר אלון
  "עירם של האנשים הקטנים". יפתח את העונה
  צילום: ז'רר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים