שתף קטע נבחר

סינגפור: בלדר הסמים האוסטרלי הוצא להורג

למרות ניסיונות חוזרים ונשנים של שלטונות אוסטרליה, ממשלת סינגפור הוציאה להורג אזרח אוסטרלי שהורשע בהברחת סמים. ראש ממשלת אוסטרליה כבר הזהיר: המעשה יגרום לנתק בין העמים

שלטונות אוסטרליה ניסו עד הרגע האחרון למנוע את הוצאתו לפועל של גזר הדין, אך לשווא. היום לפנות בוקר (ו') הוציאו שלטונות סינגפור להורג את האוסטרלי נגויאן טואנג ואן באשמת בלדרות סמים.

 

ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון האוורד, אמר כי ההוצאה להורג תעיב על יחסי שתי המדינות. "אמרתי לראש ממשלת סינגפור כי המעשה יעיב על יחסי העמים ברמה הבין-אישית של אזרחי שתי המדינות", אמר הווארד בראיון שהעניק לאחר ביצוע גזר הדין.

 

שלטונות אוסטרליה ניסו לבטל את גזר הדין, אך כשראו שהדבר לא עולה בידם, ניסו והצליחו לסחוט שמץ של אנושיות ממערכת המשפט הסינגפורית הקשוחה.

 

פניה של שר החוץ האוסטרלי אלכסנדר דאונר לאפשר לנגויאן (25) לחבק את אמו לפני ביצוע גזר הדין נדחתה, אולם פניה של ראש ממשלת אוסטרליה ג'ון האוורד לעמיתו הסינגפורי נענתה בחלקה.

 

שלטונות סינגפור הודיעו כי יאפשרו לצעיר לאחוז בידה של אמו ובידו של אחיו לפני שיוצא להורג בתליה. הם גם ציינו כי מדובר במחווה שאינה נענית בדרך כלל והיא מוענקת לפני משורת הדין. שר החוץ דאונר אמר שמדובר בנחמה פורתא אך ציין שהוא שמח ששלטונות סינגפור הבינו שמן הראוי לאפשר מגע גופני בין הצעיר למשפחתו. "זה יותר טוב מכלום", אמר לרשת השידור האוסטרלית ABC.

 

נגויאן, איש עסקים ממוצא וייטנאמי שהתגורר במלבורן, נעצר ב-2002 בסינגפור עם 400 גרם של הירואין כשהיה בדרכו לאוסטרליה. הוא נשפט ונגזר עליו עונש מוות. גזר הדין עורר סערה באוסטרליה ופניות רבות של הדרגים הגבוהים ביותר של שלטונות אוסטרליה לחנינה נדחו. מאז שהועבר לאגף הנידונים למוות, נמנע מנגויאן כל מגע עם בני משפחתו, והפגישות ביניהם התקיימו בחדר מופרד באמצעות מחיצת זכוכית.

 

הוצאתו להורג של נגויאן כמעט וטורפדה לאחר שהעיתון האוסטרלי "סאנדיי טלגרף" חשף את שמו ותמונתו של התליין הראשי של סינגפור, ששמר במשך 50 שנים על אלמוניותו. בעקבות הפירסום הוציאו שלטונות סינגפור את התליין לגימלאות.

 

בסינגפור קיימים חוקים נוקשים ביותר בנושא סמים. הרשעה בהחזקה של יותר מ-15 גרם של הירואין - עונשה מוות. על פי נתוני "אמנסטי", ב-14 השנים האחרונות הוצאו להורג במדינה 420 בני אדם, רובם על עבירות סמים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
נגויאן. לא עזרו הבקשות
צילום: איי אף פי
מומלצים