שתף קטע נבחר

"בהקלה ובצער": שריד הודיע על פרישה

יו"ר מרצ לשעבר הכריז רשמית על פרישה מהחיים הפוליטיים - "בהקלה, אך גם בצער". הוא חזר ואמר כי "שרון הוא האיש הכי מושחת בפוליטיקה הישראלית". לדבריו, יש חשיבות גדולה למירוץ עצמאי של מרצ, אבל "היו"ר הנוכחי של מרצ נמצא בתנאים מאוד קשים". ומה התוכניות לעתיד? "ללמד, לפרסם ספרים, וגם - להיות בבית"

ח"כ יוסי שריד הודיע היום (ו') באופן רשמי על פרישתו מהחיים הפוליטיים במסיבת עיתונאים: "החלטתי לפרוש", אמר שריד, "כולם נוהרים פנימה ואני אוהב להיות יוצא דופן". שריד הוסיף: "אני יוצא מהפוליטיקה באותה חולצה בה נכנסתי, ללא כתם וללא רבב". 

 

 

פורש, בהקלה, אבל גם בצער. צילום: אלי אלגרט

 

על השאלה האם החליט לפרוש לאחר שלא הצליח להשתלב במפלגת העבודה, ענה: "זה לא שוק, לא קנו אותי ולא מכרו אותי". על איחוד אפשרי בין המפלגות אמר: "הפרה - מפלגת העבודה אינה רוצה להניק והעגל מרצ איננו רוצה לינוק, אז כנראה שהתחברות לא תהיה. במצב שנוצר ישנה חשיבות גדולה למירוץ עצמאי של מרצ".

 

על  יוסי ביילין אמר: "היושב ראש הנוכחי נמצא בתנאים מאוד קשים. להיות יו"ר מפלגה גדולה או קטנה זה היינו הך. יוסי ביילין עושה כמיטב יכולתו. אני לא חושב שכרגע אני מגוייס לענות נגדו או נגד מנהיגותו, אני רק יכול להגיד שכשלא הצלחנו בבחירות האחרונות והשגנו רק שישה מנדטים, מה שנחשב כישלון בעינינו, אמרתי לחבריי אל תצאו מנקודת ההנחה שלא יכול להיות יותר גרוע. בכל אופן הקול שלי מובטח למרצ". הוא הוסיף גם: "אם אתבקש לעזור למרצ כמו למשל להגביר את הקולות בקרב התומכים ולאושש את מרצ בהחלט אעשה זאת".

 

על שרון חזר ואמר שריד את מה שכבר אמר במהלך הקדנציה הנוכחית: "שרון הוא האיש הכי מושחת בפוליטיקה הישראלית" שריד הוסיף כי בעיניו נוצר מצב של שחיתות בשילטון – "זו הכנסת הכי גרועה שהייתי בה. אני אולי נוסטלגי אבל ברור שלארגז הפרלמנטרי נתחבו הרבה יותר תפוחים רקובים שהיו אי פעם בכנסת פרלמנטרית, לא ברורים האינטרסים של פלוני או אלמונית ואת מי הם מייצגים. אנשים עברו ויעברו בתחנות משטרה, אני לא הייתי בתחנת משטרה, לצערי לא אוכל לזקוף זאת לזכותי".

 

עוד הוסיף: "אני אדם מרושע לפעמים, לכן אני נוהג לזרוק משפטים כמו כנסת של גבריאלים, נחליאלים, שלומיאלים, אבל זה רק שם קוד, אני לא באמת מכיר אותם".

 

לדבריו, "שרון הכי מושחת, גם בגלל השחיתות המשפחתית וגם בגלל רום מעלתו. ראש הממשלה אליו נשואות כל העיניים, בעיקר אנשים צעירים, לכן נזק שחיתות ראש הממשלה הרבה יותר חמור ומשפיע יותר מכל אחד אחר".

 

"שילוב של תחושת הקלה וצער"

 

במישור האישי אמר: "אני חש תחושת הקלה – פתאום חשבתי והבנתי שמעולם לא הייתי אזרח פרטי, תמיד הוצגתי בחלון הראווה, סוף סוף אני יוצא מרשות הרבים לרשות היחיד, אבל יש גם צער". שריד אומר כי אינו שלם במאה אחוז עם עזיבתו: "יש בי גם את המחשבות אולי אני בחרתי בשיקול לא נכון, אולי אני מחמיץ הזדמנות, זו תערובת של הקלה והכבדה, סיפוק וצער".

   

ומה מתכנן לעשות שריד לאחר פרישתו? "יש לי בית בניגוד לפוליטיקאים אחרים. אני תמיד שמח להיות בבית ואוהב לדבר עם אשתי. אחרי 43 שנה יחד יש לנו המון נושאים משותפים ואני רוצה זמן גם לילדים ולנכדים. בוודאי אמשיך ללמד במוסד להשכלה גבוהה וגם בתיכון שבו לימדתי שנה שעברה. הוצאתי שני ספרים ובכוונתי להוציא שנה הבאה ספר, זה סוג של מאמץ להוכיח שאני שולט בכל הדיסיפלינה הכתובה".

 

שריד התרגש כשהזכיר את אביו: "אני יוצא מהפוליטקה באותה חולצה שנכנסתי אליה, לא דבק בה כתם ולא רבב, אם יציגו לאבא שלי עליו השלום את חולצתי וישאלו אותו הכותונת בנך היא? הוא יגיד 'ודאי ודאי'. אולי הוא גם מעריך את העובדה שגם הבן שלו כמוהו לא הכתים את החולצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  אלי אלגרט
שריד. פורש "בהקלה, ובצער"
צילום: אלי אלגרט
מומלצים