שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפליג מבת-ים על רפסודה מסיטרואן בי אקס
  מיכאל חיימסקי, מסגר מחולון, הכין רפסודה מסיטרואן בי אקס וחביות והפליג ללב ים כשהוא מצויד במזון ובשתייה לשהייה ארוכה. הוא אותר מערבית לחוף בת-ים. המשטרה: "הים סער ואם האיש היה מתרחק, הוא היה שייך להיסטוריה". "רב החובל" ל-ynet: לא ניסיתי לברוח מהארץ, ערכתי ניסוי בבניית כלי שיט שיוביל מכוניות דרך הים

  "להתחיל מחדש", בנוסח בת-ים: הרבה דברים ראו שוטרי יחידת השיטור הימי בתל-אביב בים, אבל דבר כזה הם לא ראו מעולם. תושב חולון כבן 40 אותר אמש (שבת) מערבית לחופי בת-ים, כשהוא שט על רפסודה מאולתרת העשויה מסיטרואן בי אקס ומחביות, מלאה באוכל ובמים לשהייה ארוכה בים. הוא נעצר ושוחרר בתום חקירתו. האיש חשוד בהשטת כלי שיט בלתי חוקי.

   

  הרפסודה במרינה. צילום: ירון ברנר

   

  האיש שבנה את הדגם של הרפסודה החדשנית, מיכאל חיימסקי, טען הבוקר בשיחה עם ynet כי לא ניסה לברוח מהארץ, אלא מדובר בהגשמת חלום ישן שלו. לדבריו, "יש לי חלום לבנות כלי שיט שיוביל מכוניות דרך הים. בניתי כמה מודלים ולא הצלחתי. לפני כחודש התחלתי לבנות את המודל הנוכחי ואתמול החלטתי לעשות ניסוי ראשון במים. מדובר במכונית שלי ומהבדיקה עלה שזה עובד טוב. זה קיים באמריקה ובעוד מקומות בעולם". והוא מתעקש: "טוב לי בארץ".

   

  אמש התקבל דיווח במוקד המשטרה אודות אדם המנסה להימלט מהארץ באמצעות רפסודה, שנצפה מערבית לחופי בת-ים. אנשי יחידת השיטור הימי של משטרת מחוז תל-אביב החלה לבצע סריקות לאורך החוף והרפסודה אותרה לבסוף במרחק של כשני קילומטרים וחצי מערבית לחופי העיר.  


  סיטרואן בי אקס, בגרסה האמפיבית (צילום: אבי כהן)

    

  מיכאל, שעלה לארץ לפני 11 שנה, כינה את הרפסודה שבנה מסיטרואן בי אקס שנת 89' "Princess of Geriatry" (נסיכת הגריאטריה). קצין השיטור הימי של משטרת מחוז תל-אביב, רב-פקד דודו רביבו, סיפר ל-ynet: "הגיעה הודעה למשטרה, ככל הנראה מחברו של האיש ששמע על תוכניותיו, על כך שהוא מעוניין לצאת מהארץ באמצעות רפסודה שבנה.

   

  "התחלנו לסייר לאורך החופים ומערבית לחוף בת-ים שמענו קירטוע של מנוע. הצוות הפעיל את הפנסים ואז התגלה מחזה מוזר של חצי סיטרואן ללא גלגלים עם חביות ובתוכו יושב אדם שפשוט שט מהארץ לכיוון מערב. בתוך הרפסודה מצאנו מלא שימורים ומים, גזייה לבישול וכאשר שאלנו אותו מה מעשיו סיפר לשוטרים 'סתם יצאתי לנפוש בים'".

   

  בחקירתו הוברר כי האיש מסגר במקצועו, בנה את ההכלאה הזו בין הסיטרואן לחביות ואף הוסיף לה מנוע קטן. לטענת רב-פקד רביבו למזלו של אותו אדם, הוא לא הספיק להתרחק מהחוף משום שהמנוע לא היה מחזיק זמן רב והים היה סוער. "אם הוא היה מגיע למרחק של 10 קילומטרים מהחוף, הוא היה שייך עכשיו להיסטוריה. מזלו שחברו התקשר למשטרה. אחרת, הוא היה טובע או הופך למטרה חשודה של חיל הים או גורם לתאונה ימית, כי הוא הפליג בלי אורות".

   

  האיש התבקש להפליג חזרה למרינה בתל-אביב, וכפי שצפו השוטרים, באמצע הדרך המנוע שבק חיים. לאחר עלייתו לחוף, הועבר האיש למשטרת מרחב איילון להמשך חקירה, בסופה שוחרר. בחקירתו סיפר: "ניסיתי להפליג בכלי השיט שבניתי וכשנתקעתי, התקשרתי לחבר והוא הזעיק את המשטרה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  המסגר. מודל חדש להנעת מכוניות
  צילום: אבי כהן
  צילום: אבי כהן
  רפסודה מבי.אקס
  צילום: אבי כהן
  מומלצים