שתף קטע נבחר

רוזנבלום הושבעה בכנסת: זה כבוד גדול

טייקון הקוסמטיקה המקומי הושבעה בכנסת: "אני מרגישה שכל אחד מאיתנו בדרך זו או אחרת חייב לתרום מזמנו ולשרת את מדינת ישראל". לפני ההצבעה, קיבלה רוזנבלום תדרוך ממזכיר הכנסת, אריה האן: "אני צריכה עזרה. שמישהו יתלווה אלי ויסביר לי מה עלי לעשות? לאיזה דיונים אני יכולה להיכנס?"

לפעמים חלומות מתגשמים. לאחר שהמתינה בסבלנות כמעט שלוש שנים שחבר כנסת יפרוש מרשימת הליכוד, הושבעה היום (ד') אשת העסקים פנינה רוזנבלום (52) במקום צחי הנגבי שעזב לקדימה. "אני מרגישה נרגשת וכבוד גדול להיבחר לחברת כנסת", אמרה לאחר שנשבעה אמונים. אבל הכהונה הזו תהיה קצרה במיוחד, משום שהכנסת תתפזר בעוד כשבוע וחצי. עם זאת, רוזנבלום תישאר חברת כנסת עד להשבעת הכנסת החדשה אחרי הבחירות.  

 

צילום וידאו: ערוץ הכנסת

 

לפני ההצבעה, קיבלה רוזנבלום תדרוך ממזכיר הכנסת, אריה האן: "אני צריכה עזרה. שמישהו יתלווה אלי ויסביר לי מה עלי לעשות? לאיזה דיונים אני יכולה להיכנס?", אמרה לו. האן הרגיע והבטיח שמיד בתום ההשבעה, הוא יתדרך אותה ואף המליץ לה לשכור את שירותיו של יועץ פרלמנטרי בהקדם האפשרי.

 

"כבוד היו"ר. אני מרגישה נרגשת ומרגישה כבוד גדול להיבחר לחברת כנסת", פתחה רוזנבלום את נאומה. "ב-99' רצתי לכנסת כמפלגה שהביאה 45 אלף איש ואישה שהצביעו בשבילי. היו חסרים לי 3,000 קולות להיכנס עם 2 מנדטים. הרגשתי מה שאני מרגישה מאז ועד היום, שכל אחד מאיתנו בדרך זו או אחרת חייב לתרום מזמנו לשרת נאמנה את הציבור בישראל. בראש ובראשונה מה שעומד בסדר היום שלי זה לדאוג למצוקות הקשות. המלחמה האמיתית שלנו היא לא רק ביטחונית, היא מלחמה יומיומית של הישרדות".

 

רוזנבלום פרשה גם את משנתה המדינית: "זה לא סוד שהייתי בעד ההינתקות, אני בעד המשך תהליך השלום. אני מקווה ששכנינו יסכימו לדעת שאין דרך אחרת, אלא רק שלום ללא טרור, ירושלים מאוחדת ולא ניתן לחלקה, מלחמה בסמים, בפשע באלימות. חשוב לי גם לקדם נשים, לדחוף אותן קדימה בכל תחום של חיינו. יחד עם זאת חשוב להילחם באלימות נגד נשים.

 

"הזמן שלי קצר בקדנציה הזאת ולא אוכל לעשות הרבה, אך אני תקווה שאוכל להיבחר בבחירות הקרובות כדי לנסות להגשים את המטרות שהצבתי בפני , שהחשוב בעיני מכל, שכל אדם במדינת ישראל יוכל להזדקן בכבוד. אני מאוד אוהבת את המדינה שלי ואעשה הכל שלכולנו יהיה טוב יותר. לסיום, אני רוצה להודות לבעלי, לילדי, שנותנים לי את הכוח, לאחותי שנבצר ממנה להיות כאן איתי ולאמי ז"ל, שברגעים אלה בשמים, אני בטוחה שהיא מאוד גאה בי. תודה רבה לכולם".

 


פנינה רוזנבלום מקבלת תדרוך מאריה האן (צילום: יואב גלאי)

 

טייקון הקוסמטיקה המקומי נכנסה לחניון הכנסת במרצדס השחורה שלה ובחליפה בגוון כחול סגלגל אופנתי, שהזמינה מהמעצבת גלית לוי. עם כניסתה למשכן, אמרה לכתבים: "אני גאה בי".

 

בכנסת ניכרה התרגשות רבה. אחד מוותיקי המשכן אמר שהוא לא זוכר התלהבות כזו מאז הביקור לפני כמה שנים בכנסת של דנה אינטרנשיונל. גורם נוסף אמר "כמה סימלי שפנינה היא זו שמסיימת את הקדנציה של הכנסת. היא כנראה באה לבשם את הסירחון הפוליטי של הכנסת".  

 

בימים האחרונים ערכו בכנסת הכנות לקראת הגעתה של הח"כית החדשה. לרוזנבלום הוכנה לשכה ושמה גם הוקרא בהצבעה שנערכה השבוע, מכיוון שבאופן רשמי היא החלה את תפקידה לפני ארבעה ימים. רוזנבלום תזכה בשלושת החודשים הקרובים עד לבחירות, למשכורת של חברת כנסת, לרכב צמוד, לשכה נוספת מחוץ ללשכתה בכנסת, ואפילו היא תוכל להתהדר בשני עוזרים פרלמנטריים.

 

היא הגיעה אל משכן הכנסת, היישר משבוע הרצאות בלונדון. שם השתתפה בכנס של הפורום הישראלי הכלכלי. בדרכה חזרה ארצה הכינה את נאומה הראשון בבית הנבחרים.

  

רוזנבלום הזמינה לטקס השבעתה לא פחות מ- 50 אורחים. בין האורחים הבולטים, בעלה הטרי רוני סימנוביץ, שני ילדיה ואחותה בנוסף הגיעו לטקס ההשבעה כמה מחברותיה הטובות כמו ג'ודי ניר-מוזס-שלום, גליה אלבין, לאה גלובוס והזמרות אילנה אביטל וגלי עטרי.

 

המשך דרכה הפוליטית של רוזנבלום עדיין לוט בערפל. עוד לא ברור אם רוזנבלום תתמודד בבחירות הקרובות ברשימת הליכוד או ברשימת קדימה.  


פורסם לראשונה 14/12/2005 11:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
לפני ההשבעה
צילום: יואב גלאי
צילום: יואב גלאי
היציע מלא
צילום: יואב גלאי
צילום: יואב גלאי
הפגנת תמיכה מארגון חירשים
צילום: יואב גלאי
מומלצים