שתף קטע נבחר

הסכם השיירות: "הזיגזג הישראלי יזיק"

"צריך להוציא מידי מערכת הביטחון את היכולת לסגור את עזה כל פעם שיש פיגוע או ירי קסאם", אומרת עינת ווילף, שהיתה עד לאחרונה היועצת המדינית של פרס וריכזה את המו"מ על הסכם השיירות, "הזיגזג של ישראל לא משרת את ביטחונה"

"הזיגזג הביטחוני-מדיני של ישראל כלפי עזה הוא לא בריא. צריך להוציא מידי מערכת הביטחון את היכולת לסגור את עזה כל פעם שיש פיגוע או ירי קסאם. בראייה לטווח ארוך זה פוגע באינטרס הביטחוני של ישראל". כך אמרה אמש (יום ד') עינת ווילף, היועצת המדינית של שמעון פרס עד לא מכבר.

 

ווילף, שריכזה את צוות המשא ומתן מול הפלסטינים ומדינות הקוורטט (הרביעיה הבינלאומית) עד להשגת הסכם השיירות לפני שבועות אחדים, מותחת ביקורת חריפה על מדיניות הביטחון של ישראל. אותה מדיניות במסגרת החליטה ישראל לאחר הפיגוע בנתניה על הקפאת יישום הסכם מעבר השיירות לגדה. אותה מדיניות שהטילה סגר על הרצועה. ואותה מדיניות שכעת התירה מחדש את יישום הסכם השיירות.

 

"מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, נשארה פה עוד יומיים כי לארה"ב היה חשוב להשיג את ההסכם. וולפנזון והקוורטט יודעים היטב שעזה במצור כלכלי היא סכנה ביטחונית למדינת ישראל. הבעיה אינה עם סגר המונע כניסת עובדים פלסטינים לישראל, אלא עם היכולת של מערכת הביטחון למנוע את הפעלת הסכם השיירות המאובטחות לגדה. הזיגזג הזה של ישראל אינו משרת את הביטחון שלה", טוענת ווילף.

 

לדבריה, "האמריקנים והעולם המערבי מבינים היטב את מה שמערכת הביטחון מתקשה להבין. עזה פתוחה לעולם היא עזה יותר בטוחה לישראל. צריך להוציא את ההחלטות על סגירת עזה מידי מערכת הביטחון. העובדה שמערכת הביטחון מנהלת שוב מדיניות שישראל נאלצת לסגת ממנה בתוך ימים ספורים, מוכיחה שבכל הקשור למשא ומתן מדיני, יש להוציא את ההובלה של הנושא מידהם", אמרה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
די לזיגזג (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים